rodak rodak komentáře u knih

Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

I když je kniha trochu obsahově rozházená tak jsem každou kapitolu hltal. Pan Markovič byl fakt šéfík. Jen mi trochu chyběla strana poškozených. Co ty rodiny si všechno prožily. Tady se skoro vyzdvihoval pachatel... To je těžký, třeba za to fakt nemůže.Ale je to strašný a hrozivý.

11.04.2024 4 z 5

Citlivé místo Citlivé místo Carl Hiaasen

Uprostřed se to trošku politicky táhlo, jinak to teda byla zas komedie. Na některé příhody budu fakt vzpomínat dlouho a v duchu se usmívat. Pan Gash by zasloužil medaile za toho záporáka.

09.04.2024 5 z 5

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

To je jedinečnej generační román přímo pro mě. Stejný věk,miluju metal a hudbu mám pořád v hlavě. Byl jsem s hlavním hrdinou a jeho kumpány stále na stejné vlně. Přečíst si tuto knihu může kdokoliv. Je čtivá,zajímavá chvílemi smutná někdy zas veselá.A z tvrdého reálného života.Jen mě byla o kus bližší.

06.04.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kam se dá až zajít v popisování lidského,hrůzného, a hlavně nepochopitelného chování lidí. Pominu-li, až někdy přes čáru chování hlavních osob v knize četlo se fajn...

29.03.2024 5 z 5

Za čárou Za čárou Daniela Šafránková

Moc se mi ten příběh líbil. Velmi originální, čtivé. Skvěle popsána tehdejší doba.Uvěřitelné postavy, leckdy na hranici satiry a ironie (Douďera, paní vedoucí z obchodu) Zkrátka, velmi povedený román z dob minulých.

27.03.2024 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Velmi kvalitní detektivka,už si sháním V mysli vraha...

24.03.2024 5 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Já se vždy u p Frýbové strašně bavím.Tohle byla pro mne asi poslední její kniha,která se dá číst.Pak strašně tahala do knih politiku viz Klaus apod.Ty její manželské peripetie v tvorbě zvládala na výbornou.Zde Mojmír, to bylo fakt pako.Ale ty ženské mu ukázaly...Knihu jsem přečetl a jsem velmi spokojený.Nejvíc z její tvorby se mi líbí Falešní hráči a Z neznámých důvodů.

17.03.2024 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Taková bichle,opět skvěle napsané.Líbí se mi ty odbočky do životů všech zůčastněných vyšetřovatelů.Samozdřejmě nejvíce naši dva hrdinové.Téma Kultu bylo také parádní.

17.03.2024 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Má čtvrtá kniha od p. Urbana a také nejnáročnější na čtení. Ale pan Květoslav mě bavil a ty postavy kolem něj víceméně jak kdy.

03.03.2024 4 z 5

Přirozená dívka Přirozená dívka Carl Hiaasen

Opět neskutečná legrace. Kam na ty vtipné situace autor chodí? Má to skvělý děj, několik svérázných a nezapomenutelných postav. Nestává se mi často, že bych se nahlas smál. Proč se nějaké nakladatelství nechopí tohoto autora a nevydá další jeho knihy?

26.02.2024 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Má třetí kniha od autora a opět skvělá.Atmosférou,příběhem,popisem tehdejšího žití v Praze.Kniha je krásně graficky zpracovaná.

25.02.2024 5 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Snad ještě lepší než Bouře.Těšil jsem se na každé čtení.Začněte určitě od prvního dílu,jinak o hodně přijdete.

18.02.2024 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Velmi příjemná detektivka ze Šumavy.Trefný komentář níže JPE.

10.02.2024 5 z 5

Na plný koule Na plný koule Petra Klabouchová

Se divím, že autorka s takovým zvěrstvem vydržela. Skvělé to bylo, nechce se mi ani věřit, že to vše se dá zažít.

07.02.2024 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Série pokračuje hodně vysoce nastavenou laťkou z předešlých dílů. Naprostá spokojenost s příběhem i s tím svérázem Maartenem S. Sneijderem!

07.02.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Líbilo se mi naroubování příběhu do povodní a tornáda.Autorka se rozepisuje o situaci těchto živlů u nás.Mráz z toho šel po zádech ještě po takové době.Samotný děj byl hodně dobrý a zajímavý.Styl vyprávění a čeština spisovatelky je originální a neokoukaná.

04.02.2024 4 z 5

100 procent 100 procent Anders Roslund

Nemůžu prozrazovat,jak to dopadlo s komisařem.Ale připravte se opět na super luxusní napínavou četbu.

04.02.2024 5 z 5

Návod k použití železnice Návod k použití železnice Jaroslav Rudiš

Krásná knizka, obsahem i provedením fotografií. Dozvěděl jsem se spoustu informací o historii železnice v Evropě. Mám chuť na vybrané pochutiny, mám chuť na pivo a chci jezdit vlaky!

26.01.2024 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Moc vydařený úvodní díl série. Vše se odehrává v klidném tempu a sledujeme zajímavé vyšetřování pohřešované ženy. A každá zúčastněná osoba nám něco skrývá...

26.01.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Velmi rád čtu tyto domácí příběhy plné depky a beznaděje od našich předních autorek.O to víc pak můžu být spokojený, že to tak nefungovalo nebo nefunguje u nás doma. Skvělý, český román.

18.01.2024 5 z 5