ritz

Slib mlčeníSlib mlčeníLinda Castillo

Za mě zase jednička, moje oblíbená spisovatelka, úžasný příběh, super rozuzlení.

15.11.2019

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná knížka, jsem úplně "unešená", jak krásně byl příběh této hrdinky zpracován. Jedna z nejlepších, co jsem o tomto období našich dějin četla.

18.02.2016

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Výborná knížka z prostředí, které je mi vlastní, o bohyních jsem slýchala od dětství, ale že měly tak hrozné osudy, to jsme asi nikdy netušili. I když je to asi pochopitelné, jednak byly konkurentky mezi sebou a určitě nebyly pohodlné žádnému režimu. Za mě plný počet bodů.

29.09.2016

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Historie, dobrodružství, romantika, moc hezké, krásně se četlo. Za mě plný počet.

31.10.2016

Fotograf z OsvětimiFotograf z OsvětimiMaurizio Onnis

Silný příběh o hrozné době, čtivě napsáno. Máme štěstí, že žijeme v době, kdy žijeme. Nikdo by nechtěl prožívat hrůzy, které jsou v knize popsané.

31.07.2019

Mrtví promlouvajíMrtví promlouvajíLinda Castillo

Výborná knížka, mám příběhy této autorky opravdu ráda. Napínavé, čtivé.

04.10.2019

Ztracené dětiZtracené dětiLinda Castillo

Tuto autorku opravdu miluji, všechny její knihy mě ohromně bavily, ale asi už jsem je zvládla všechny.

07.11.2019

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Neuvěřitelné, co lidé dokáží přežít. Opravdu silný příběh o silné ženě. Krásně čtivě napsáno.

12.05.2020

Tři kamarádiTři kamarádiErich Maria Remarque

Remarque mohu vždy, ale Tři kamarádi jsou moje srdcová záležitost.

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Příjemná letní oddechovka, doporučuji

22.08.2016

Štěstí je zadarmoŠtěstí je zadarmoMichaela Klevisová

Pohodička, klídek, příjemné čtení.

28.11.2016

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

I když jsem věděla, že to skončí špatně, pořád jsem doufala v dobrý konec. Ale asi by to byl velký kýč, kdyby to tak bylo. Krásná knížka, hned se podívám po další od této autorky.

05.12.2016

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Knížka se mi líbila, trošku jsem se bála, o čem to může být, ale byla jsem příjemně překvapená.

22.05.2017

Modlitba za ČernobylModlitba za ČernobylSvětlana Alexandrovna Alexijevič

Strašidelná knížka, skvěle napsaná, všichni by si ji měli přečíst, aby viděli, co všechno se dá "zamést pod koberec" a my si žijeme ve sladké nevědomosti.

05.06.2017

Obuvníkova ženaObuvníkova ženaAdriana Trigiani

Moc hezky se četlo, zajímavý příběh, mám ráda rodinné ságy, takže to byl "můj šálek čaje".

22.08.2017

Vila na SadovéVila na SadovéRichard Sklář

Část, která pojednává o válce a je psaná formou deníku, je super. Současnost je přes čáru, ale možná to tak, bohužel, funguje, jenom o tom nevíme.

31.08.2017

Na loučení nebyl časNa loučení nebyl časLinwood Barclay

Napínavá knížka s překvapivým koncem. Za mě plný počet hvězdiček.

16.10.2017

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Moc hezká knížka, dvě dějové linie byly velmi zajímavé. Krásně čtivě napsaná.

20.11.2017

Zlomení anděléZlomení anděléGemma Liviero

Krásná knížka, zajímavě napsaný příběh z pohledu tří naprosto odlišných lidiček.

24.04.2018

Do posledního dechuDo posledního dechuLinda Castillo

Mám ráda knížky od této autorky, ani tato mě nezklamala. Absolutně nečekaný konec.

01.11.2019

SlibSlibTáňa Keleová-Vasilková

Oblíbená autorka opět nezklamala, velmi čtivé, krásně napsané.

04.06.2020

Falknovská huťFalknovská huťVlastimil Vondruška

Výborně napsaná knížka, čtivý příběh, zajímavé osudy lidí. Těším se na další díl.

14.07.2020

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Dobrá detektivka se zajímavým rozuzlením, příjemné čtení.

13.08.2020

Léto s kovbojemLéto s kovbojemJaromíra Kolárová

Léto, voda, sluníčko, to se mi vybaví při pomyšlení na knížku a film se taky velmi povedl. Moje oblíbené čtení.

Edith PiafEdith PiafSimone Berteaut

Další krásný životopis, moje srdcová záležitost. Paní Piaf byla obdivuhodná zpěvačka, ale velmi nešťastný človíček.

AndílekAndílekMary Kubica

Zajímavý příběh, výborně se četlo. Je mi líto všech dětí, které si musí prožít takové dětství a všech matek, které pro nenarozené děti ztratí samy sebe.

15.11.2016

Půlnoční růžePůlnoční růžeLucinda Riley

Hezké, napínavé, romantické. Příjemné počtení.

Levandulová zahradaLevandulová zahradaLucinda Riley

Moc hezké, střídání období mě v knihách baví.

28.11.2016

Hra s ohněmHra s ohněmTess Gerritsen

Moc se mi kniha líbila, krásně se četla, téma zajímavé, závěr napínavý, že jsem musela nutně číst až dlouho do noci.

27.12.2016

RafandaRafandaKarla Kubíková

Mám ráda knihy, které popisují život hlavní hrdinky v minulých dobách, proto se mi líbila. Je to druhá knížka autorky a její styl se mi líbí.

07.06.2017