RHorse RHorse komentáře u knih

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Další díl, který si drží stále stejnou úroveň jako ty předcházející. Paráda. Jdu na další.

01.04.2021 4 z 5

Jsem v tom! Těhotenský manuál českých maminek Jsem v tom! Těhotenský manuál českých maminek Kateřina Komárková

Formát knihy mi neseděl, asi se tam člověk dozví hodně informací, ale za mě takové chaotické, asi je to tím, že jsem už přečetla další 2 knihy o těhotenství, kteér byly řešeny více chronologicky a již mi kniha nepřinesla nic nového.

24.03.2021 3 z 5

Kniha o těhotenství a porodu Kniha o těhotenství a porodu Romana Černá

Docela dobrá kniha, trochu starší, takže některé informace již neplatí, lae dobře vše shrnuje. Oceňuji i, že se věnuje chování miminka po porodu.

17.03.2021 4 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Další díl mě opět nezklamal. Čte se sám, děj má spád, nikde to moc nedrhne. Je to hodně podobné tomu prvnímu. Zápletka propracovaná, jen mě trochu mrzí, že čtenář nemá moc možností odhalit vraha dříve, ale možná to je jen má nepozornost ;-). Jde se na další díl.

16.03.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Tak jsem si myslela, že i když autorka knihu dopíše, už se k ní nevrátím. Nicméně na mě vyskočila na databázi, tak jsem si řekla, proč ne. A musím přiznat, že mě to zase chytlo. Možná ne tolik, jako když mi bylo šestnáct, to rozhodně ne, ale čte se to dobře. I přes to, že víte, co se bude dít, tak si to udržuje napínavost a spád. Najvíce mě bavila honička v autech, to moje oči doslova letěli po stránkách, stejně jako ty auta. Na druhou stranu, některé části se daly zkrátit, úvahy se dosti opakovaly. A jak už tu psalo více lidí, ty chyby v textu byly dost otravné. Od knihy, která stojí více,j ak 400 Kč bych čekala nějakou korekturu.

16.03.2021 4 z 5

K porodu bez obav K porodu bez obav Blanka Čermáková

četla jsem aktuálnější verzi, z roku 2017. Jsem spokojená, jasně, stručně popsáno vše, co žena potřebuje vědět.

08.03.2021 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Parádní oddechovka, pokud se teda odprostíte od množství mrtvol a mučení, které naštěstí není popsáno příliš barvitě. Četla jsem na základě doporučení od ředitele knihkupectví a plánuju přečíst celou sérii.
PS: pobavilo mě, že jeden z hlavních hrdinů je z trutnova, města loupeživých povstalců proti státu, které stíhá mor :D.

05.03.2021 4 z 5

Svatyně Svatyně Bernard Cornwell

Četla jsem knihu cca před 10 lety a pamatuji si, že mě zase tak nazaujala, nicméně si ji stále pamatuji, i tnějaké úseky, takže asi tak špatná nebyla ;-).

01.03.2021 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tak už je to zase stará dobrá vtipná Luisa. Druhý díl teď chápu jako nutnou výplňovku pro třetí díl. Ten je fajn, zase čtivý. Občas mi vadí ty pasáže, kdy popisuje, co všechno dělá a jak si na vše zvyká apod. přitom uběhne jen týden. Časová linka prostě občas pokulhává, ale jinak parádní!

16.02.2021 4 z 5

Baruška Baruška Božena Němcová

Po knize jsem šáhla, protože jsem si zase chtěla přečíst něco od Němcové. A nezklamala, taková pěkná romantická knížka plná přechodníků s poučením a dobrým koncem. Oddechovka se skvělou češtinou ;-).

15.02.2021 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Knihu jsem si rozložila, abych stihla zpracovat informace od autora. Kdysy jsem s ním viděla rozhovor a zaujaly mně názory autora. Kniha se táhla v podobném duchu. Pěkné myšlenky, teď se je jen snažit aplikovat.

12.02.2021 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tento díl byl asi výplní mezi prvním a posledním. Něco dobré, ale celý ten příběh na mě působil moc vykonstruovaně a chování postav bylo takové nucené, Luisa navíc ztratila tu svoji vtipnost, možná cíleně. Další věc, která mě štvala a nevím, jestli za to může jen špatný překlad, ale spousty dialogů začínalo slůvkem "no". To už jsem se naučila na střední při psaní detektivky, že to působí hrozně v psaném dialogu, a to nejsem žádný spisovatel. Ale jinak nemůžu autorce upřít čtivost knihy, zase slupnuto během chvilky. A třetí díl mě určitě zajímá!

08.02.2021 3 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Super knížka, hned mám chuť jít na nějaký track. Jen jsem nějak nepostřehla ten přechod ČR, který je na konci uveden.

03.02.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdřív jsem viděla film, takže mě nic nepřekvapilo, ale stejně jsem doufala, že to dopadne jinak ;-). Bravurně napsané, mám pár výkrad k překladu "boty na vysoké platformě" se v ČJ opravdu nepoužívá, ale jinak parádní. Strašně čtivé, přečteno za den, což u mě nebývá zvykem. A filmová adaptace se také velmi povedla. Vidím to, že si dám celou sérii. Parádní "oddychovka", i když vás emocionálně vyčerpá :-D, doporučuji.

01.02.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

(SPOILER) Lehký nadprůměr. Rozhodně mě zaujalo prostředí, ve kterém se služebnice pohybuje. Zajímavá myšlenka, kam by se mohla společnost dostat. Nicméně asi bych uvítala to více rozvinout. Kniha je rozhodně čtivá, má spád, ale ten režim je popsán jen v náznacích, moc nechápu, jak by mohl fungovat. Nechám však na sebe knihu působit. Rozhodně si nehodlám pouštět filmy/seriály, mám pocit, že by spoustu z těch úvah hlavní postavy, se na plátno předělat nedá. Akorát ten konec... nemám ráda otevřené konce... a úplný závěr s přednáškou bych vynechala.

29.01.2021 3 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Přečteno :-). Trvalo mi to sice hodně dlouho, ale to neubírá nic na kvalitě knížky. Holt jsem v době, kdy jsem začala číst již byla tímto typem knih přesycena. Myslím, že pan Kissinger má velký přehled a velmi trefně popisuje světové problémy a proč k nim dochází. Dokonce i předpovídá, dění kolem Trumpa apod. Jen mám teď pocit, že z naší marné situace se jen tak nevyhrabem. Uvidíme

28.01.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Nejdřív jsem neodolala a začala číst, i když to byl dárek pro někoho jiného. Pak jsem náhodou v rádiu slyšela audioukázku a musela si to hne poslechnout i od pana Ebena. Nesmírně kultivované, skvělé fejetony/ myšlenky. Prostě Marek Eben nikdy nezklame :-).

18.01.2021 5 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Koupila jsem knihu s velkým očekáváním a bohužel po přečtení úplně nechápu, proč byla zvolena jako román roku čtenářského klubu. To máme tak slabé ostatní romány?
Myšlenka i příběh super. Skvělá zápletka, ale knize by slušelo zdvojnásobit svůj obsah. Za mě vše moc uspěchané a osekané. Některé pasáže bych uvítala více rozvést. A pak nemůžu si pomoci, ale stejně tak jako u Vondrušky (autor např. Husitské epopeje), i když v menší míře, jsem měla pocit, že se charaktery rozhodují zkratkovitě a bez rozmyslu, tak jako "uměle". Pokud by to bylo více propracované, tak by právě tato zkratkovitost vyšuměla.
Nechci však jen hanit, je to čtivé, zajímavé zasazení děje a na prvotinu určitě pěkný počin.

14.01.2021 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tak tohle pro mě není, možná klasika, ale já se musela hodně přemáhat, abych tuto útlou knihu přečetla.

04.01.2021 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

To se neochodí, jak by řekl Cimrman. Po každém přečtení najdu něco nového :-)

04.01.2021 5 z 5