rfa rfa komentáře u knih

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

Milarepova nezapomenutelná duchovní cesta, velmi krásně a obsáhle zpracovaná p. Tomášem.

11.04.2016 5 z 5

Červený lev: mystický román Červený lev: mystický román Mária Szepes

Krásně napsaný mystický příběh, který nelze než doporučit.

29.03.2016 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Velmi moudrá autorka , silný a zároveň povzbuzující příběh a úžasné dojmy. Celkově pro mě je tato kniha PERFEKTNÍ .

23.02.2016 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Svět viděný pohledem p.Duška mě vždy obohatí svojí přirozeností, nadhledem, mnoha moudrostmi, které autor sám zažil, či nás odkazuje na někoho jiného, který nám má co předat.
Rád se k této knize budu znovu vracet, neboť pochopit vše ,co nám autor předkládá chce čas a nadhled.

02.01.2016 5 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

První kniha od p. Dyera, ve které máme možnost provést analýzu námi používaných vzorců.
Na konkrétních příkladech nám ukazuje, jak je možné změnit nefunkční model myšlení a chování.
Rád si vyberu některý z jeho dalších zajímavých titulů.

22.12.2015 5 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Doporučuji přečíst všem , kterým není lhostejná výchova dětí a zároven chtěji pochopit sami sebe.
Zajímavé porovnání výchovy dětí v " civilizované " rodině s výchovou v indiánské rodině.
Kdo chce, tak se má co učit .

22.10.2015 5 z 5

Pan Dušek mě opětovně velmi mile překvapil svým netradičním, inteligentním a hůmorným pohledem na životní " koloběh ".
Od moudrého člověka vzniklo krásné povídání, které čeká na Vaše objevení.

08.10.2015 5 z 5

Važte si sami sebe Važte si sami sebe Patricia Spadar

Čtivá, doplněná příběhy s možností změn pro každého, kdo se chce mít více rád.

04.06.2015 5 z 5

Cesta tygra Cesta tygra Bernhard Moestl

Zase jedna z povedených knih, díky nimž se nám může změnit náš život. Záleží jen a jen na nás.
Díky spoustě příkladů ze života jsme schopni najít a hlavně využít naší vnitřní sílu.

03.04.2015 5 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Kniha, která mě natolik zaujala, že opravdu " smekám " .
Silný příběh, který je jedinečně odvyprávěn.

22.02.2015 5 z 5

Miltonovo tajemství – Jak překonat strach Miltonovo tajemství – Jak překonat strach Eckhart Tolle

Krátký, úžasný příběh k pochopení moci přítomného okamžiku, na který bychom neměli nikdy zapomínat.
Kniha je bohatě ilustrována, což jí činí lákavou, jak dětem, tak i těm " trochu " starším.

20.02.2015 5 z 5

Šaolin - Nemusíš bojovat, abys zvítězil Šaolin - Nemusíš bojovat, abys zvítězil Bernhard Moestl

Kniha z oblasti osobního rozvoje. Vždy na jednom nebo více příkladů ze života je nám ukázána a vysvětlena cesta k dokonalejšímu zvládání životních situací.
.........Moudrý se učí z chyb jiných a hlupák z vlastních...........................

11.01.2015 5 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Detailní pohled mladého muže na život bez peněz během jednoho roku ve Velké Británii.

02.01.2015 4 z 5

Jak mít rád sám sebe Jak mít rád sám sebe Daphne Rose Kingma

Jednoduchý návod : jak mít rád sám sebe !!!
Pokud chci mít rád druhé, tak nejdříve musím začít mít rád sám sebe.
Odstranit prvopočátek této příčiny tj. malá láska od rodičů je velmi těžké, ale tato kniha mi ukázala, jak se s tímto rozšířeným handikepem vypořádat.

19.12.2014 5 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Velmi silný lidský příběh zachycený předčasně dospělou Raami.
Z počátku jsem měl problém u knihy vydržet, ale po jejím přečtení toho nelituji.
Díky tomuto příběhu jsem mohl z části " pochopit " jednu z děsivých stránek kambodžské historie.

29.07.2014 4 z 5

Ani tentokrát příběh od p. Gounella nezklamal, ba naopak. Je to krásný, svěží příběh plný moudrostí, který má každému čtenáři co předat, za což mu tímto srdečně děkuji.

13.07.2014 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Perfektní, strhující a zároveň pravdivá analýza konzumního života v naší společnosti. Je ukázána jako nemoc, která zasáhne poklidný život amazónských indiánů. Rozhodně doporučuji. S chutí si přečtu další knihu od tohoto autora.

04.07.2014 5 z 5

Žijte lepší život Žijte lepší život Og Mandino

Og Mandino, je mým oblíbeným spisovatelem.
V této knize nám ukazuje, že je jedním z nás, člověkem z masa a kostí, kterému se též nevyhnuly životní útrapy.
Dokázal je však překonat. Na základě svých vlastních zkušeností nám předává 17 pravidel, jak prožít život se ctí, což rozhodně není málo.

21.06.2014 5 z 5

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Výborný příběh o nalezení " obyčejné " lidské duše v dnešní zrychlené a necitlivé době. Rád se nechám tímto příběhem inspirovat.

15.06.2014 5 z 5

Tajemství jednoduché cesty Tajemství jednoduché cesty Mabel Katz

Zajímavá a potřebná kniha, která nás naučí odpouštět ( sobě ).
MILUJI TĚ a DĚKUJI jsou dvě slova, která nás mohou posunout dál, tak proč to nezkusit ?!

24.05.2014 5 z 5