Renatecka Online Renatecka komentáře u knih

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Nádherná knížka!

15.04.2024 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Kniha mohla být trošku kratší, ale i tak mě moc bavila a četla se skvěle.

02.04.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Skvěle se to četlo, příběh odsýpal. Tak málo postav a já jsem pachatele stejně neodhadla :D

22.03.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Dvě hvězdičky dávám jen za to, že měla knížka slušný rozjezd a člověk s napětím čekal, co se tam přihodí. No, ale ve finále to bylo tak nějak o ničem. Moc se mi to nelíbilo.

18.03.2024 2 z 5

Ester Ester Markéta Prášková

Dávám 20 hvězdiček z 5. Jedna z nejlepších knížek na toto téma jaké jsem kdy četla. Realistický, poutavě a smysluplně popsaný hluboký příběh z druhé světové války.

13.03.2024 5 z 5

Svět, co byl mým Svět, co byl mým Jitka Závodná

Miluji životopisné příběhy z 20. století a toto dílko bylo navíc bravurně sepsané. Bylo to takové knižní pohlazení od Paní Spisovatelky ;)

10.03.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Když já raději propracované psychologické thrillery, ne tyhle krví nasáklé horror-scifi nepodarky. Na začátku tři dějové linky, v každé asi deset postav, sotva si člověk zmapoval jména, tak o dvacet stran dále je třetina mrtvá :-D Na konci knihy jsem už tak spěchala, abych měla čtení za sebou, že mě motiv ani rozuzlení už moc nezajímalo. Kniha mi bohužel vůbec nesedla.

06.03.2024 1 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Průměr všech průměrů. Znovu číst nemusím a děj nejspíš brzy zapomenu.

29.02.2024 3 z 5

Vaše hospodyně Vaše hospodyně Alex Hay

Kniha mi bohužel nesedla. Nic moc, ale dočetla jsem do konce.

21.02.2024 2 z 5

Všichni dobří lidé Všichni dobří lidé Ashley Flowers

I přes poměrně nižší hodnocení zde na Databázi knih, já dávám 5 hvězdiček, protože pro mě byla knížka napínavá, čtivá a nesmírně jsem si ji užila. Příběh mě moc bavil a pachatele jsem správně neodhadla.

17.02.2024 5 z 5

Nová naděje Nová naděje Margit Steinborn

Sérii Nové nebe jsem i oblíbila, druhý díl je parádní. Na můj vkus až trošku moc pohádkový.

13.02.2024 4 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Příběhy se soudním procesem moc v oblibě nemám, většinou se děj moc rozpitvává a je roztáhlý na nespočet stran. Tohle bylo ale velmi příjemné čtení a napínavé k tomu. Nitky mě vedly správným směrem a rozuzlení jsem tak nějak odhadla správně.

09.02.2024 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Tess Gerritsen

Průměrná krimi-love story. Neurazí, nenadchne. Devadesátková technická vybavenost z knížky přímo sálala, v dnešní době by už v příběhu hrály role sociální sítě a podobně :)

04.02.2024 3 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Když pominu nehorázné chyby v knížce typu: "Kapitán padesát jedna" namísto Kapitola padesát jedna, Paříš, Pažíž a podobně, tak příběh byl úžasný a poslední stránky jsem jenom hltala. Velmi silné a krásné, vřele doporučuji k přečtení.

31.01.2024 5 z 5

Nevlastní dítě Nevlastní dítě Nicole Trope

Skvělé, napínavé, čtivé, uvěřitelné. Vřele doporučuji.

21.01.2024 5 z 5

Byt číslo 303 Byt číslo 303 Kelli Hawkins

Toto se moc nepovedlo. Napětí nikde, nedotažené a konec vskutku prapodivný. (Při vší úctě ke gayům a lesbičkám, ale to je dneska nějaké novodobé kritérium pro vydání knihy, aby se do děje zakomponovaly stejnopohlavní vztahy?)

17.01.2024 1 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Zajímavá obálka, zajímavá anotace a přitom tak zdlouhavé pitvání se ve vztazích. Chvílemi mě knížka bavila, ale chvilkama už jsem chtěla být na konci. Nic moc.

14.01.2024 2 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Knížka se mi dobře četla, ale příběh otřepaný, předvídatelný. Průměr.

03.01.2024 3 z 5

Když se nikdo nedívá Když se nikdo nedívá Jennifer Hillier

Skvěle propracovaný thriller přímo nabitý napětím a množstvím uvěřitelných zápletek. Skvělé a vřele doporučuji.

27.12.2023 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Zbytečně zdlouhavé, takový průměr.

20.12.2023 3 z 5