RenataP RenataP komentáře u knih

Rider Waite Tarot Rider Waite Tarot Arthur Edward Waite

Skvělé, typické, dokonalé.
Na učení i běžné vykládání. Příručka je stručná a jasná.

Karty bohyně Kálí Karty bohyně Kálí Alana Fairchild

Některé karty jsou doslova extaticky očistné!
Ale zároveň je pro hloubku duchovního rozvoje důležité sáhnout si i na bolavá a stará místa v duši. Na strachy a poznat například bohyně, které „požírají hřích a pochutnávají si na něm“, taková milost, taková úleva.
Fakt se jich nebojte.

Karty vodních chrámů Karty vodních chrámů Suzy Cherub

Jsou jemně poetické, zároveň plné dobrých rad a nápadů, jak se svou situací naložit. V tomto směru dobře informačně vyvážené.

Přestaň být hodným klukem! Přestaň být hodným klukem! Robert Glover

(SPOILER) Jedna z nejlepších knih nejen o mužích, ale i o výchově, vztazích a prožitém traumatu. A celkově o stavu společnosti. Budete-li se ptát, jak se stalo, že muži jsou takoví, jací jsou a ženy takové, jaké jsou, tady jsou všechny odpovědi. Dokonalý počin, který ukáže na problémy, ale také naznačí možná řešení a jednotlivcům dá návod, jak vylepšit to, co jde.

26.02.2024 5 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Krásné čtení, když máte hlavu jen pro pár řádků a touhu si ty řádky vychutnat.
Návod k životu, návod k sobě, navíc krásné ilustrace, které nechávají tolik prostoru pro emoce a fantazii. A své vlastní životní příběhy.

31.01.2024 5 z 5

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

Neskutečně silná kniha, autorka zaslouží obdiv za to, jak sugestivně a přitom zcela přirozeně dokázala popsat duševní nemoc a život v hlavě hlavní hrdinky. Jak zapletla zprvu celkem vtipný a nadhledný příběh v drama v hlavě, depresi a smutek ze samotného života. Zanechala ve čtenářích mnoho otázek, mnoho otevřených pocitů.

31.01.2024 5 z 5

Tarot andělské moudrosti Tarot andělské moudrosti Radleigh Valentine

Jedny z karet, kde popisky u klasického tarotu opravdu sednou a dají nám nový, podle autora, modernější, pohled na tarot. Více do dnešního světa.
S tím lze souhlasit, navíc s pár slovy na každé kartě je výklad ihned srozumitelnýa ponoukne i intuici a okamžité myšlenky k tomu se dobrat dobrých odpovědí na naše otázky.

29.01.2024 5 z 5

Mystická moudrost Mystická moudrost Gaye Guthrie

V roce 2023 vyšly znovu, ve větším formátu. A stejně skvělé, ještě navíc knížečka a její větší provedení láká více k listování a k nasávání té moudrosti, klidu a pohody.

29.01.2024

Biologie lásky Biologie lásky Marnia Robinson

Kniha, která jde do podstaty našich vztahových vazeb, do intimity, do principů, jak vznikají naše životní lásky. Prohry, vítězství i pády. Jak si poradit, rozklíčovat to, když láska bolí. Příklady, jemná cvičení, návody, to vše je dobrou cestou k uzdravení. A hlavně pochopení.

21.12.2023 5 z 5

Karty kolibříků Karty kolibříků Ellen Valladares

Překrásné, jemné, s nádhernými detailními obrázky.
Taková jemná inspirace naprosto ke všem dalším výkladům, nebo jen tak, pro hezký den, když chcete podporu stůj co stůj.

21.12.2023 5 z 5

Síla rodu Síla rodu Kaja Andrea Otto

(SPOILER) Celkem čtivé, i takové jednoduché metody pro spojení se s odkazem předků, pro povídání s nimi, pro urovnání si toho všeho v hlavě. Pro odpuštění, opuštění některých úkolů, zatěžujících náš život - to vše je výtečné.
Trochu mi ale vadila ta snaha vidět všechny předky jako dobré, i ty zlé. Ne, opravdu mohou být v rodě neskutečně zlí lidé a ty je třeba prostě odsunout, víc se s nimi nezabývat... ale jinak jako inspirace je kniha dobrá. Je jemnější než třeba Prvotní otisky, které jsou teda dost drsné a beznadějné.

06.12.2023 5 z 5

Hvězdné kódy Hvězdné kódy Heather Roan Robbins

Krásné, rázné, slušivé a moderní. Informací jsou plné. Navíc opravdu radí, vnímají souvislosti a text je příjemnou psychoterapií.

29.09.2023 5 z 5

Kompas dokonalého zdraví Kompas dokonalého zdraví David Frej

Kniha je skvělá v tom, že vysvětluje principy a dává čtenáři, aby si v podstatě vybral, co jeho tělu vyhovuje nejvíc, výborný je ten příklad ozdravné kúry, takže si vše umíte i představit.

19.08.2023 5 z 5

Odkaz žítkovských bohyní Odkaz žítkovských bohyní Vlastimil Hela

Další ze série na téma žítkovských bohyní všechno shrnuje, hodně se věnuje dobovým fotografiím, receptům, popisům z doby, kdy bohyně žily. Tentokrát jsem ale měla pocit, že tu je více otázek než odpovědí, víme toho tolik, ale tolik by to ještě chtělo... a stále tu je ta základní otázka, kým vůbec ty ženy byly doopravdy?

19.08.2023 5 z 5

Zákon karmy Zákon karmy David Michie

Autor umí dopřát svým příběhům jedinečnou atmosféru, kterou lze popsat jako přívětivou, laskavou, někdy až naivní s touhou předat čtenáři klid na duši a naději, že svět může být spravedlivý, jemný, krásný. Jemňoučké čtení jakožto beletrie, poučné a rázné, pokud chcete příběh brát jako duchovní poučení.

17.07.2023 5 z 5

Praktická moudrost Tarotu Praktická moudrost Tarotu Arwen Lynch

Krásně do ruky, ideální velikost.
Text i obrázek v jednom umožňuje svižně, rychle a velmi příjemně přijít k odpovědím na své otázky.

03.07.2023 5 z 5

Enneagram - Průvodce probuzením Enneagram - Průvodce probuzením Beatrice Chestnut

(SPOILER) Velmi praktická, zpracovaná s důrazem na řešení problémů, které jednotlivé typy přináší. Na jejich pochopení, rozklíčování a první kroky ke zlepšení. Různé podtypy pak umožní hledat užitečné informace i těm, kteří jen některou svou malou částí patří k jinému typu. Překvapil mne vliv dětství, jestli dětství tvoří typ, nebo je to naším narozením dáno?

26.05.2023

Vášeň a přítomnost Vášeň a přítomnost Maci Daye

Hluboká kniha o tématu, které je nejen o vztazích, ale i tom, co si v sobě neseme z daleké minulosti, co nám brání vztahy prožívat a pouštět k sobě. Autorka nás provede svou terapií a kdo chce, může se přidat. Ale jsem si jista, že kromě extáze, vyvstanou na povrch i černočerní bubáci.

26.04.2023 5 z 5

Myšlenky síly Myšlenky síly Louise L. Hay

Karty v roce 22 vyšly znovu. Jsou parádní, tečkované, mandalové... a příjemné společnice, hladivé, ke kávě, čaji, pro chvíle spíše pohody než nepohody. :-)

26.04.2023 5 z 5

Myšlenky hojnosti Myšlenky hojnosti Tosha Silver

Krásné, jemné, puntíkaté. Pro každý den nebo k čaji, kávě, pro lehkou poradu.
Takový ty ideální "HOLČIČÍ KARTY".

03.04.2023 5 z 5