Renata9 Renata9 komentáře u knih

V podzemních vodách V podzemních vodách Mary Woronov

Zajímavá ilustrace prostředí umělců, kteří se pohybovali okolo Andyho Warhola. O něm samotném se sice nic moc nedozvíme, ale tahle krátká knížečka vám i tak řekne dost a vůbec neurazí. To, co Mary popsala, o Factory leccos vypovídá. Ty, kteří jsou tématem Warhola nepolíbení, asi kniha nenadchne, mně se ale líbila.

02.12.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Prvních zhruba 50 stránek mě moc nebavilo, ale potom se to slušně rozjelo a já se od Dětí nemohla odtrhnout! S Christiane jsem splynula a bylo mi líto, když jsem knihu dočetla. Úplně se mi po ní stýská.
Musím přiznat, že se mi často dělalo úplně špatně. Naprosto mě odradila od toho se někdy na drogu jen podívat, natož ji užít. KAŽDÉMU DOPORUČUJI, aby si knihu přečetl a šířil ji dál. Potřebuje se dostat k co nejvíce lidem.
Trochu jsem nevydýchala styl psaní, jsem u knih zvyklá na spisovnost, ale sto lidí, sto chutí.

26.10.2014 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Půjdu proti proudu, který je knihou nadšen. Zklamala má očekávání.

Nikdy knihu neodkládám, i když mě sebevíc ničí ji číst. Toto je jedna z těch nejhorších knih, které mi kdy přišly do ruky. Nevyspělost, resp. tupost hlavního hrdiny je přehnaná, touha vrátit se do Hry nesmyslná a neustálé používání anglických výrazů... chápu, že tam zkrátka patří, ale čeho je moc, toho je příliš. Samotný sloh také za nic nestál. Co se týče obsahu: jsem zvyklá, že první kapitola je téměř vždy nudná. Jenže tahle kniha mě uspávala od začátku do konce! V druhé polovině knihy to sice začalo být trochu napínavé, ale že bych hltala každé slovo, to v žádném případě. Po celou dobu jsem měla chuť ji zahodit.
Dávám jednu hvězdu za námět(který by si zasloužil lepší zpracování, protože jinak by to mohl být skutečně zajímavý příběh), pasáže o Rebecce a mojí slabost pro Švédsko.

26.10.2014 1 z 5