Renaat Renaat komentáře u knih

První kniha se mi líbila více. U této se nějak nemohu zbavit pocitu, že to bylo dáno rychle dohromady. Pobavilo mne týtrí. Kapu si ho do turistických bot a na žaludek si dávám alpu na cukr. Nevím, zda si přečtu od autorky další knihu. Ale nic nemění na tom, že autorka se sbalí a jde do hor a motivuje lidi nejen chodit po horách.

26.03.2022 3 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Uf, to bylo syrové. Líbilo se mi to.

19.10.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moje první kniha od této autorky a asi i poslední. Propojení postav se mi líbilo, ale asi tak do třetiny (škoda, že není na začátku doporučeno, dělat si poznámky). Pak už mi to přišlo neuvěřitelné, že by se to takhle mohlo propojit. Styl psaní mi úplně nesedl.

26.04.2021 2 z 5

Mariin malý oslík: Vánoční pohádka pro děti Mariin malý oslík: Vánoční pohádka pro děti Gunhild Sehlin

Já bych řekla, že je to kniha pro všechny věkové kategorie, nejen pro děti. Četli jsme si v době adventu a bylo to lepší, než čokoláda z adventního kalendáře. Těším se, až si ji budeme číst příští rok.

29.01.2020 5 z 5

Umění najít pravou míru Umění najít pravou míru Anselm Grün

Byla to první kniha od tohoto autora a myslím, že ne poslední. Doporučila bych to jako povinnou četbu. Když člověk najde pravou míru, bude šťastný. Nebude mít očekávání od jiných i od sebe, nebude se pohoršovat nad ostatními a tím se nad nimi povyšovat. Aspektů je tam více. Jen prostě začít.

08.12.2019 5 z 5

Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Táňa Havlíčková

Na knize se mi líbí, že nejen pomáhá najít ženám sebe samu, ale i rozumět ostatním typům, pochopit je a respektovat. Akorát papírem se tu nešetřilo, na stránkách je dle mne spousty nevyužitého místa. I přírodní zdroje bychom měli respektovat a neplýtvat jimi.

04.08.2018 4 z 5

Poslední pomoc Poslední pomoc Martin Pospíšil

Tady jsem šlápla vedle. Myslím, že přebal knihy vystihuje více, než anotace. Kdyby tam byla ještě flaška, tak bude přebal úplně dokonalý.

25.02.2018 2 z 5

Nebát se přát si Nebát se přát si Blanka Milfaitová

Z knihy mám smíšené pocity. Některé příběhy se mi líbily hodně, u některých jsem se ztrácela, v některých se na můj vkus dost často vyskytovalo slovo "sakra". První kniha (Příběh opravdové vášně) se mi líbila více, ale u obou mi stále jakoby něco nesedí. Její druhou vydanou knihu jsem nečetla.

12.01.2018 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Četla jsem před rokem a stále mne mrazí, když si na ni vzpomenu.

04.10.2017 5 z 5

Dva v buši Dva v buši Gerald Durrell

Knihy tohoto autora mám ráda a na tuto knihu jsem přišla snad jako na poslední a byla by to škoda.

26.09.2017 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Škoda, že překlad byl občas takový kostrbatý. Velmi na mne zapůsobily drobné ilustrace v knize.

26.09.2017 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Hezky je tam popsána pasáž, kdy se člověk blíží smrti. Co mi trochu vadilo, že se tam některé pasáže opakují, jak to bývá v amerických dokumentech. Jinak bych dala 5 hvězdiček.

26.09.2017 4 z 5

Pohádky rýžových polí: Vietnamské pohádky Pohádky rýžových polí: Vietnamské pohádky neznámý - neuveden

Díky čtenářské výzvě jsem si zavzpomínala na dětství.

25.09.2017 5 z 5

Zprávy z nitra Zprávy z nitra Zdeňka Pohlreich

Zdenko, děkuji Vám.
Doporučuji všem, i zdraví lidé z ní mohou načerpat a předejít nemoci.

05.08.2017 5 z 5

Z Oregonu do Arizony Z Oregonu do Arizony Jaroslav Kratěna

Tento styl psaní mi nesedl.

24.06.2017 2 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Moje první kniha tohoto žánru, díky Čtenářské výzvě. Velké překvapení pro mne, že i tento žánr se dá číst. Opravdu mne to bavilo a ani na okamžik jsem nezaváhala, že bych nedočetla. Jako velký bonus vidím biologickou zápletku. Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že toto se může stát i ve skutečnosti.

22.06.2017 5 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Líbil se mi styl vyprávění. Takové pravdivé přenesení myšlenek všech postav.

21.06.2017 5 z 5

Pistole Pistole James Jones

Vybrala jsem si knihu do Čtenářské výzvy. Nikdy bych netušila, co jedna pistole může způsobit, kolik se dá toho o ní napsat a jak může lidem změnit život.

21.06.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mne rychle vtáhla do děje. Jsem ráda, že jsem si mohla zprostředkovaně přečíst, jak to byla těžká doba, když jsem v ní nežila. Hlavní hrdinku nehodnotím a půjčím si slova napsaná v knize: "Neodsuzuj chybujícího, nevíš, co trápí jeho duši." Děkuji za připomenutí těchto slov.

21.06.2017 5 z 5