ren6939 ren6939 komentáře u knih

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Jiný Adler Olsen, než jak ho znám. Nikoliv nutně méně dobrý. Téma je velmi aktuální a je otázkou, zda takový vývoj autor plánoval už u prvních dílů série. Nebo z Asada udělal špičkového zabijáka v roli lovné zvěře až v posledním románu.
Tato kniha není příliš detektivkou. Nejsou zde žádné staré případy, jen staré křivdy.
Paralelní dějová linie je trochu rušivá a přesto nabízí zajímavý pohled (už méně pak vhled) do dnešní generace dětí počítačových stříleček.
knihu jsem přečetla za cca 3 dny, takže nelze říct, že by děj neměl spád. Jen z počátku nabíral rychlost pomalu.

02.01.2020 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

První setkání a jako dobrý. Krátké kapitoly, poutavý děj, člověk stále v akci. 50 stran do konce a říkáte si, kdo z už představených postav může být "ten zlý".
Za mě dobrý!

01.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Útlá kniha s obrovským poselstvím
Příběh silné vůle přežít, ale proč?

16.06.2019 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Moje první setkání s autorem, zajímavé dějové linie a jejich prolínání.
Dobré k zamyšlení, jak rozhodnutí jednoho člověka může fatálně ovlivnit životy jiných.
Líbí se mi střízlivé české prostředí, kde není na každém kroku mrtvola a přestřelky jako na divokém západě.

16.06.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Těšila jsem se, moc jsem se těšila. Ale jsem zklamaná.
Mrtvých víc než na Olšanských hřbitovech, jen ti, co měli být mrtví, jsou živí. děj sice nestál, ale ... přišlo mi to, jako by na autory tlačila povinnost "něco vydat", tak zopakujeme Jurka?!

02.02.2019 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Velmi dobře seslaný detektivní thriller. Někdy se člověk diví, co všechno je možné, a děje se třeba i dnes.

04.11.2018 5 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Knížka splnila má očekávání, která byla jednoduchá a skromná - pobavit se a zasmát. Po všech vraždách a mrtvých z detektivek byly tyto "nehody od sporáku" příjemná změna. Další z knih autorky - "Jak ty mě, tak já tobě!" je také letním žánrem, v němž nemá smysl hledat hlubokou logiku ...

22.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se četla skvěle, zápletka i postupné sledování stop bylo dobře promyšlené. Ale jak bylo uvedeno ve více komentářích, konec trochu zklamal a vlastně udělal z knihy patos.
Přesto byl Hadrový panák návykový a napínavý.

08.02.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Od třetí kapitoly je zjevné, kdo je vrah, chybí ale spojitost mezi oběťmi. Noční lov byl v něčem méně nápaditý proti Dívce v ledu, v závěru mi chyběla "cesta vraha k poslední oběti". A ten hňup Spaks?! No nedává příliš příležitost mít go v oblibě :D

04.02.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dva dny - tolik trvalo přečíst Dívku v ledu
Po řadě keplerovek to byla změna. Ne nutně ke špatnému. Ale několik věcí mi v knize nesedělo.
Občas kniha zmiňuje nejžhavější výstřelky technologie (samé Apple) a obratem jsou holky "z východu" - SK, ČR a BG popisované jako ty, co musí mít pracovní povolení, ačkoli Schengen platí už nejméně 10 let.
Zápletka nebyla špatná, závěr se dal čekat. Jsem zvědavá na další díly...

21.12.2017 5 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

18. září 2017 je v Praze autorské čtení a diskuze s autorkou. Chtěla jsem "být v obraze", nu což na začátku knihy jsou mrtvé děti a po celou dobu není "odtajněno" proč. Nebo jsem nezvládla čtení mezi řádky. Způsob vyjadřování autorky byl čtivý, ale myšlenku, kterou zřejmě Leïla Slimani chtěla předat, jsem ztratila

12.09.2017 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Nesbø. Pro mě jeho třetí kniha. Nesleduju chronologii, spíše dostupnost v knihovnách :)
Kdesi jsem zahlédla názor, že už omílá jeden vzorec, a ze dvou knih to musím potvrdit.
Je zde lump, který se tváří být svatouškem. Pomůžeme mu ven a on je to opravdu lump.
Potřeba vraha zpovídat se z motivů a pak v deseti až dvaceti stranách konec...
No, zase takový zázrak to pro mě není
Možná za to mohou už i jiní autoři

12.09.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako všechny ostatní knihy - nedovolí vám ji odložit dřív, než s poslední stranou. Přesto si nad zápletkou říkám - to to nikdo nepoznal dříve?! A zase "zbytečná" erotika...

28.08.2017 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Ještě čekám na Lovce králíků. Ale Písečný muž byl zatím TOP. Sice mi některé erotické scény obecně nezapadají do žánru a obešla bych se bez nich, ale písečný muž byl vážně promyšlený a senzační (2 dny čtení, pravda druhý den se protáhl do 03:30 :))

28.08.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Úterý odpoledne, středa odpoledne, čtvrtek skoro vůbec a pátek vydal za dva ... Jsem 100 stran do konce a nemůžu si dát "další noční" jako tomu bylo s Keplerovkou. Ale jinak hezky zamotaný. Po Spasiteli je to druhá kniha od Nesbø a narazila jsem na ni nahodou na pultu knihovny. Myslela jsem si "Do metra dobrá" a Nesbø nezklame. V nejhorším přejedete stanici (až dvě).

26.08.2017 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Zajímavá kniha, která nemá "ústředního policejního" hrdinu.

10.08.2017 3 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Trochu moc "masová" akce, trochu amerického přehánění ... ale jinak skvělý díl, excelentní závěr, ale vzhledem k vývoji postav, no nevím, zda bude ještě nějak pokračovat.
Cením si, že když už se zdá, že je případ vyřešen, umí autoři přijít ještě s něčím ... nenechá to nikoho klidným, vidouc ještě 100 stran do konce a zdá se, že máte vraha ?!
Souhlasím s Ollinka1989, sice mi to dalo zabrat více než 10 dní - jinde než v metru a tramvaji nečtu, ale nejednou jsem přejela :D

06.05.2017 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Přečteno poměrně rychle (2dny). Úsměvné dialogy a třeba dobrá zápletka se ztrácejí ve zvláštním erotickém náboji

05.02.2017 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Tuhle knihu jsem nehledala. Zpočátku jsem si myslela, že ji ani nedočtu. Po 20-30 stranách jsem však změnila názor a do druhého dne měla přečteno.
Zápletka je originálně podaná. Čtenář ji však musí hledat, nedostane ji naservírovanou v první kapitole. Některé kapitoly jsou opravdu jen o 1 větě, budiž, aspoň, že nemají svůj vlastní název.
Je také kouzelné sledovat charaktery lidí - jak se mění s pocitem moci.

07.09.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem dostala k Vanocum, potesilo me, ze ji znam z plakatu v metru, ale jinak nic moc. Kdyz jsem ji na vice nez 24 hodin odlozila, v prvni chvili jsem si pak neumela poskladat postavy.
Za me spise jen 2*

31.12.2015 2 z 5