Remus Hroozley Remus Hroozley komentáře u knih

Spřízněné duše Spřízněné duše Susan Lee

Knížka je opravdu pro teen čtenáře. Žádné hlubší pocity v tom nehledejte. Ani žádné drama. Natož k-drama, je to celé v San Diegu. Včetně klišé high school party a podobně. Hannah vůbec nemá ráda nic korejského, takže vám leda tak poleze na nervy, pokud čekáte, že se dozvíte něco o jídle, hudbě, kultuře, tak vůbec. Uznávám že alespoň hlavní postavy mají mezi sebou hezký přátelský vztah. Co knihu pro mě zabilo je český přepis jmen. Opravdu si asi budu muset vypálit oči, po přečtení přepsaných BTS a Blackpink jmen.

09.11.2023 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Nebyla jsem vůbec spokojená jako s jedničkou. V druhém díle se odhalily slabiny autorky. Hlavně je vidět, že je to autorka erotických románů. Já miluju když to je ve fantasy knize, ale tady bych to vyškrtla nejmíň o 3/4. A prosím komu je Hawk/Cas sympatický? Mně jeho chování nepřišlo romantické, spíš manipulativní. Co se týče děje, tak mi přišlo že čtu pořád ty stejné scény dokola. Asi 10 koupelí a usínání v jedné posteli a následné "proboha vzbudila jsem se a někdo mě objímá". Boha... Snad bude trojka lepší.

08.12.2022 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Žhavé, napínavé, čtivé. Nelze odložit! Tohle byla trefa, doufám, že další díly budou vycházet rychle za sebou!!!

08.11.2022 5 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Čteno kvůli jedné výzvě. Moc macho chlap, jakože hej někde to beru, ale tohle jsem moc nedávala. Ale zase to mělo zápletku, což se v těchto knihách moc nevidí. :D

17.10.2022 2 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

Přečetla jsem v angličtině, jen co to vyšlo a strašně mě to vzalo. Pro mě nejlepší díl série. Citečky na maximum. To miluju! Hlavně Simona a jeho boj s tím jak prostě být, když už nejste hrdina. Baz!!!! Co víc říct... Musím si to znovu přečíst v češtině. Bylo to skvělý.

17.10.2022 5 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

Je to spíše pro mladší čtenáře. Napsané lehce, bez větších dramat a emocí. Což mě vlastně moc nebavilo, že se tam nic nedělo. Jen to byla přehlídka královských akcí.

17.09.2022 2 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Rebelky opravdu dostály očekávání. Velké plus za Oxford, sufražetky a královnu Viktorii. Je to velmi čtivé, spousta romantiky i odvážnějších momentů. Napsáno tak, aniž by si u toho člověk musel rvát vlasy, jak to někdy v románkách bývá. Opravdu povedené. Pokud bych měla srovnat s Bridgertonovýma, tohle určitě vede. Dávám se hned do další!

06.08.2022

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

Dobrodružná YA míchnutá kouzly a orientem. Závod přes poušť s nástrahami. Opravdu pidi romantiky. Kasta je jasně nejzajímavější postava. Zahru neurazí. Dost věcí mi přišlo popsané a vyřešené moc jednoduše. Třeba ten konec jakože what. No nic. S Holly Blackovou to mimochodem nemá nic společného.

29.07.2022 3 z 5

Spřízněni volbou Spřízněni volbou Veronica Roth

Do poloviny knihy mě to moc nebavilo, až v druhé části se to rozjelo. Asi bych nemusela mít ty záznamy a zprávy z novin, docela mě to rušilo ve čtení. Sloan mi jako hrdinka sedla a Mox byl taky super.

22.07.2022 3 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Tak nějak bych si přála i další díl z pohledu Max. Čekala jsem, že mě bude bavit všechno to "stranger" s partou, ale nakonec mnohem lepší linka byla s Billym, Neilem a mámou.

08.07.2022 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Ten Hamilton mě dost potěšil:D Trochu mi nesedl Artur, ale jinak moc pěkně napsané!

07.07.2022 4 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Škoda, že hlavní hrdinka v tomhle díle neudělala vůbec nic.

07.06.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moc jsem chtěla aby se mi to líbilo, ale strašně jsem se nudila. Asi jsem čekala víc té Kodaně a víc kavárny. A dostala jsem jenom hotel.

07.06.2022 1 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Takže oficiálně mě Maasová dokázala i rozbrečet. Fakt skvělý díl, který se v ničem nedrží zpátky.

26.04.2022 5 z 5

Konkurz na nevěstu Konkurz na nevěstu Helen Hoang

O poznání slabší než Rovnice lásky. Možná proto, že Esme není pro mě úplně uvěřitelná. Taky naléhání s vyslovením "těch" slov bylo trochu otravné a zbytečné.

11.04.2022 3 z 5

Loki: Pán falše a lsti Loki: Pán falše a lsti Mackenzi Lee

Myslím že Loki by měl nabídnout mnohem víc, tohle bylo takové slabší.

18.03.2022 3 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Chtěla jsem si zavzpomínat na Mediátora od Meg Cabot, tak jsem se na tuhle novinku dost těšila. Yadriel a Julian jsou sympatický, Maritza trochu tuctová kámoška, ale tak oká. Latinx prostředí osvěžující. Kniha směřuje atmosférou spíš ke Coco filmu než třeba k Devátému spolku. I když ten konec... :) ten byl super. Romance taková mírnější, což je škoda :D

29.01.2022 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tak tohle bylo hodně velké utrpení. Postavy bez charakteru. Holis byla doslova šťastná jen když ji někdo chválil, jak je krásná. Začátek každé kapitoly jak se obléká do šatů a co za šperky. Katastrofa. Nic ale opravdu nic se tam nedělo. Milostná zápletka nestojí ani za řeč, jak to bylo bez jiskry. Opravdu nechápu kdo to povolil do tisku.

19.01.2022 odpad!

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Mnohem lepší než jednička, nečekala jsem že mě tak budou bavit gladiátorský zápasy. A ty zvraty... O jejeje! :D

31.10.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Dostala jsem vše, co jsem od téhle knihy očekávala. Peprnou romantiku říznutou fantasy. Nic víc bych nehledala. :D a nesmírně mě bavila. Poslední třetinu knihy jsem dala na jeden zátah, až tak to bylo napínavý!

18.10.2021 5 z 5