relam relam komentáře u knih

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Za mě skvělá knížka. Oddechové čtení s krásným příběhem!!!

19.02.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihy s touto tématikou mě velice zajímají. Nejinak tomu bylo i u této knihy, ale.... tahle kniha na mě působila, jako by v táboře bylo téměř vše "ideální". Na všem se dá domluvit, všichni všem vycházejí vstříc (vojáci SS vůči vězňům)... Myslím, že Lale Sokolov zažíval peklo, spolu s miliony dalších, ale v této knize se o útrapách příliš nepíše. Příběh moc pěkný, silný, ale zpracování se autorce nepovedlo.

02.10.2018 3 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Zvláštní čtení. Ze začátku jsem se v tom všem trochu ztrácela, ale potom se to "ustálilo" a stálo to za to. Sice to nebyla kniha, kterou bych hltala, nebo taková, kterou bych si chtěla přečíst znovu, ale za přečtení stojí !!!

16.05.2018 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Za mě opět krásná kniha. Jsem milovník psů, po zahradě mi běhají tři (samozřejmě jinak bydlí doma, v posteli). Tři pejsci už mě opustili a já pevně věřím, že pokud se nevrátí a nenajdou mě, určitě se setkáme tam, kde na mě čekají - za duhovým mostem.
Při čtení knihy jsem se opět smála i brečela a jsem velmi ráda, že jsem si knihu mohla přečíst !!!

22.04.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná kniha... a smutná zároveň :-(
Mnohokrát jsem si u ní pobrečela, mnohokrát se zasmála, ale pořád jsem při čtení myslela na moje hafánky, kteří už tu nejsou...kéž by se vrátili v podobě těch "nových" hafanů...ale...poznám to vůbec ??? Moc pěkné čtení a pro milovníky pejsků zvlášť. Za mě rozhodně doporučuji !!!

30.03.2018 5 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Kniha mi nepřinesla vůbec nic !!! Pro mě nezajímavá, v podstatě o ničem...

11.02.2018

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Za mě fajn čtení, ale chápu, že každému se líbí něco jiného. Já jsem ráda, že jsem si knihu přečetla !!!

23.06.2017 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Velmi zajímavá, čtivá kniha o zrůdnostech koncentračního tábora. Vždy, když čtu knihu s touto tématikou, najdu něco nového, odporného o čem čtu poprvé... tentokrát to byla potetovaná lidská kůže, která měla posloužit jako přebal knihy.... je to vůbec možné, že tohle může napadnout "člověka"?

21.05.2017 5 z 5

Za mě super. Doufám, že autor nás brzy překvapí další, stejně skvělou knihou. Zajímavě pojatý příběh, kdy jsem si poplakala i se ze srdce zasmála. Smrt byla prostě skvělá....což nakonec vlastně i dokázala... :-)
Přeji všem čtenářům krásný zážitek....

24.02.2017 5 z 5

"My všichni, kdo jsme z toho vyvázli životem díky tisícerým šťastným náhodám nebo Božím zázrakům - nazývejte si to, jak chcete -, my víme a můžeme s čistým svědomím prohlásit: TI NEJLEPŠÍ SE NEVRÁTILI."

"Co tedy je člověk? Je to bytost, která vynalezla spalovací pece. Je však současně i bytostí, která šla do plynových komor vzpřímeně a s modlitbou na rtech."

To nelze popsat, to se musí přečíst.... v knize je tolik moudra, tolik síly, tolik touhy po životě...
A co Ty, člověče, který čteš tenhle komentář, aby ses rozhodl, zda knihu přečíst, nebo ne ???
Čti a věř, že tato kniha Tě musí ovlivnit, jinak bys snad ani nemohl býti člověkem....

19.02.2017 5 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Při čtení této knihy jsem se neubránila slzám... Je to děsivé svědectví hrůz, které nikdy nesmí být zapomenuty!!!

20.01.2017 5 z 5

Neskutečné, brutální, nepochopitelné !!!

30.09.2016 5 z 5

Jménem mých blízkých Jménem mých blízkých Martin Gray

Jediná kniha s touto tématikou, kterou jsem nedokázala dočíst. Velmi nečtivé, složité, ztrácela jsem se....třeba po této knize jednou sáhnu a pokusím se ji přečíst znovu a celou :-)

23.09.2016 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Příjemné čtení, spousta pravdy...pro mě !!! Protože každý se na to dívá jinak a myslím, že mnoho lidí by se nad "pravdou této knihy" ani nepozastavilo! Každý máme to své štěstí....

21.01.2016 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Úchvatná kniha, pokud se to o knize s touto tématikou vůbec dá napsat. Strhující příběh, který se mi při čtení promítal před očima a několikrát se mi oči zalili slzami...a nestydím se za to... Opravdu "silná" kniha !!!

04.01.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha !!!

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

....snad už bude mít jen šťastný život !!! Všechny tři díla jsou "dokonalá"... Obdivuji odvahu, sílu a vůli vše zvládnout a stát se takovým člověkem, jakým se Dave stal !!!

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Stejně jako "první část"....k tomu prostě není co psát. Dave musí být neuvěřitelně silný člověk, smekám !!!

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Copak se k této knize dá něco napsat? Neuvěřitelné a především nepochopitelné !!!

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná kniha, ke které se ráda vrátím. Poutavý příběh, neobvyklá vypravěčka. Smutné, laskavé, hrozivé, něžné... je tam opravdu vše, člověk se neubrání slzám.