Reinar Reinar komentáře u knih

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Jen co z příběhu odpadne Aelin, hned se do série dostane dobrá kniha. Hlavně první polovina byla zajímavá. Konec už byl poněkud přitažený za vlasy takovým tím hollywoodským způsobem. No nebyl by mnohem stylovější, kdyby skupinka hrdinů po nalezení hlavního záporáka (svévolně uvězněného ve slepé uličce) odešla se vztyčeným prostředníčkem pryč a vrátila se s celým zástupem stráží?

10.03.2019 4 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Veskrze pěkná, čtivá a vyrovnaná kniha. Závěr měl našlápnuto na skvělé vygrádování, ale ty anime bitvy jeden proti všem to nakonec poněkud srazily. Škoda.

26.01.2019 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Kdyby příběh skončil někde na 60. stránce dopadením a smrtí všech hrdinů, mohla to být docela zajímavá povídka, u které bych váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Bohužel se autor rozhodl napsat dalších 230 stran a dvě knihy k tomu, přestože už byli všichni králíci z klobouku venku.
Používání reálných názvů míst s vesměs reálným významem v kombinaci se zcela smýšleným světem nepůsobí vůbec dobře. Asi jako kdyby Pejsek a Kočička vařili dort a místo skutečných přísad tam házeli obrázky, které vystřihli z kuchařky. Kdyby se to autor pokusil nějak rozvést, třeba by to taková katastrofa nebyla.
Bylo tam pár zvratů, ale žádný překvapivý. Každý menší příběh dopadl přesně tak, jak se od něj očekávalo, včetně romance a vztahu hlavního hrdiny s jeho osobními nepřáteli.
Takže začátek je docela dobrý, pak to přejde v odpad, aby to završil nemastný nesladký konec s idiotskou bitvou ala husiti versus zombie. Dostal jsem darem celou trilogii v nádherném provedení, což mne nutí tento podivný počin dočíst, jinak bych se na to vykašlal.

27.06.2017 1 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Prvních 300 stran bylo utrpením. U čtení mě udržely pasáže s Manon, která se ukázala být mnohem záživnější postavou než Aelin. Jinak to byla telenovela ve fantasy kabátku. Opravdu mě autorka nemusí na každé páté straně upozorňovat na haldu svalů na zádech toho či onoho. Ve druhé půlce to zas je deus ex machina vlevo vpravo, ale aspoň to odsýpá.
Všechny kladné postavy se stávají ztělesněním smrti tak často, až se divím, že ještě stále mají po čtyřech knihách proti komu bojovat. Prošly dosti zásadním vývojem, ale bohužel u většiny to nepůsobilo věrohodně. Jen Aelin zůstává tou samou puberťačkou.
Naštěstí jsem to měl půjčené z knihovny, tak jako předchozí díly. Tak jako díl, který přijde po tomto. A můžu jen doufat, že zas nebudu muset přeskakovat řádky či odstavce. Asi holt mám na cílovou skupinu moc let a malá prsa.

04.03.2017 3 z 5

Svědkyně zítřka Svědkyně zítřka Mike Ashley

Dostal jsem, co jsem čekal, a ještě něco navíc. Poslední povídka byla dost slabá, v podstatě jen krátké morální poučení zabalené v hezkých slovech. Jinak fajn. Předposlední povídka, Zázrak s lilií, byla nejlepší, i když se pointa dala záhy odtušit. Kdo vyžaduje akci, tak si tady na své moc nepřijde. Provedení knihy je kvalitní, až si říkám, že to je na sbírku povídek moc nóbl.

19.01.2016 4 z 5