Reiben Reiben komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Naprostá bomba, která předčila mé veškeré očekávání. Skvěle vytvořený svět s jedinečnou atmosférou vás vtáhne na prvních několika stranách a nepustí až do samotného konce. Geralt je výborným hrdinou, který vám hned přiroste k srdci a zajímá vás každý jeho krok na jeho zaklínačské cestě životem. Pokud máte alespoň trochu rádi fantasy, tak si tuto knížku zamilujete.

21.01.2017 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Nějak moc nechápu zdejší nadšení... Ke knížce jsem přistupoval jako k druhému "TO" a byl jsem těžce zklamaný. Příběh vyzrazený (zčásti) hned v úvodu, zbytek zápletky je lehce předvídatelný, postavy nedostatečné popsané a bez hloubky (oproti hrdinům z "TO" ani nejsou moc sympatičtí), zlo v podobě nestvůr vylezajících ze země mi taky nepřišlo nijak speciální a rozhodně ne strašidelné- u knihy se zkrátka bát ničeho nedá. Co jsem ocenil, byl styl autora. Kniha se dobře čte a jako letní odpočinkovka to není špatné. Pokud ovšem čekáte masterpiece srovnatelný s Kingem, tak budete zklamáni.

21.01.2017 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Pro mě kniha dvou tváří. Na straně jedné je fascinující popis útrap hlavního hrdiny, ze kterého se mi doslova ježily chloupky na těle. Jakmile se ale začal Darrel Standing vracet do životů předešlých, tak mnohdy jsem se přistihl, že mě čtení nebaví a jediné, na co jsem se těšil bylo až se zase hl. hrdina vrátí do své přítomnosti, kde popisoval muka samovazby.
Postupným čtením jsem se dostal k záseku v jedné části, kdy Darrel opět cestoval do jednoho ze svých minulých životů. I přes pro mě hodně nezáživnou četbu jsem se snažil touto částí prokousat, ale bohužel jsem v sobě asi nenašel tolik odhodlání a knihu odložil s tím, že se k ní vrátím později. Nevrátil.

05.07.2014

Gangster Gangster Lorenzo Carcaterra

Příběh pěkně plyne a hlavní protagonisty si čtenář rychle oblíbí. Kniha má ale i pár slabších částí a ke konci jsem se trochu ztrácel v návalu nových postav, které stejně za chvíli zemřeli. Přesto se ve výsledku jedná o povedenou četbu, která neurazí žádného fanouška žánru. Nečekejte od toho dalšího Kmotra a budete se stejně jako já královský bavit :).

16.05.2014 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

V knize psali: "možná Vám to změní život." A měli pravdu.. Díky!

12.05.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Křapíku zapomeň konečně na tu starou rašpli, co tě poslala k vodě a radši si přečti něco od chlápka jménem Štefan Král. Není to žádnej chrapoun, ale světskej ze světskejch. On totiž nepíše knihy, ale prodává zábavu. Nakonec ještě zjistíš, že ten jeho novej příběh je jako projížďka na Karolínským kole. Trvá chvíli, ale vzduch je tam jasnej a výhled víc než krásnej.

14.02.2014 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Už jen kvůli Nadanému žákovi a Vykoupení z věznice Shawshank se nedá hodnotit jinak než za 5*.

18.01.2014

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Po přečtení "Na západní frontě klid" bylo pro mě toto dílo celkem zklamáním. Do hl. postav jsem se nedokázal vžít a celkově příběh mě nijak nezaujal.

15.10.2013 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knížka malá rozsahem, ale přitom tak velká svou myšlenkou.

26.09.2013 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Silné vyprávění o dvou kamarádech, ve kterém autor skvěle vylíčil atmosféru 30. let, strasti hospodářské krize, rasismus a ukázal jak sny dokáží být pomíjivé. Příběh dokáže skvěle vtáhnout a čte se doslova jedním dechem. Pokud tedy někdo váháte, co zařadit do povinné četby nebo si chcete jen zpříjemnit studený podzimní večer, pak můžu knihu \"O myších a lidech\" vřele doporučit. Stojí za přečtení.

24.09.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Autorovi se povedlo realisticky popsat hrůzostrašné věci, co formovali sotva dvacetileté mladíky v 1. světové válce. Ztráta nejlepších přátel, odcizení od společnosti, hlad, bezmoc a nesmyslnost válčení.
Jelikož sám jsem ve věku hlavního hrdiny, tak to na mě mělo ještě větší emoční dopad. Sám si neumím představit, že bych něco podobného absolvoval. Po přečtení knihy jsem vděčný za každodenní radosti a věci, které jsem doposud bral jako samozřejmost, nyní vidím v úplně jiném světle. Děkuji za tvrdé probuzení.

24.09.2013 5 z 5

Pokerové turnaje – Hra profesionálů v příkladech 1. díl Pokerové turnaje – Hra profesionálů v příkladech 1. díl Jon Turner

Nesouhlasím s kolegou, co nazval knihu odpadem. Naopak. Pokud se člověk věnuje online pokerovému hraní, tak tuto publikaci velmi ocení. Člověk může doslova nahlédnout do hlavy profesionálních pokerových hráčů, kteří již dohromady vydělali několik milionů dolarů, což je pro nás všechny "obyčejné" smrtelníky skvělá škola.

08.09.2013 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nadaný žák: Zvrácenost obou hlavních hrdinů doslova nahání hrůzu, takže i bez nadpřirozených jevů mi tentokrát autor dokázal tímto příběhem nahnat husí kůži. Doporučuji přečíst.

04.09.2013 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Chtěl bych poděkovat Petrovi Ludwigovi za tuto skvělou knihu, která má v sobě plno výborných myšlenek. Obsahuje také jednoduché nástroje na osobní rozvoj, které když člověk začne používat, tak rychle vidí výsledky.
Za mě rozhodně velký palec nahoru.

02.09.2013 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Skvělá kniha, ke které jsem se dostal prostřednictvím filmu. Charlie i další postavy mi rychle přirostli k srdci a dopisová forma, kterou autor použil zvyšují autentičnost příběhu a kniha se doslova čte jedním dechem. Všem doporučuji!

25.07.2013 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Uchvacující příběh, od kterého jsem se mohl jen stěží odtrhnout. Strastiplné příhody Bíleho Tesáka pro mě byly při čtení jako živé a málokdy se mi stane, že bych si hlavní postavu takto oblíbil. Určitě všem doporučuji.

04.05.2013 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

"Dva roky se toulá po zemi, bez telefonu, bez bazénu, bez svého psa, bez cigaret. Naprostá svoboda. Extrémista. Cestovatel vnímající krásu, jehož domovem je cesta."

16.04.2013 5 z 5

Punisher 2 Punisher 2 Garth Ennis

Důstojné pokračování, které si drží svojí předchozí kvalitu. Vrcholem komiksu je souboj Rusáka s Punisherem.

09.03.2013 4 z 5

Punisher 1 Punisher 1 Garth Ennis

Povedený komiksový počin. Akce je zběsilá, mrtvol je víc než turistů na Václaváku a všemu vévodí drsňák Frank Castle, který se s nikým nepáře. Skvělá je i výtvarná stránka komiksu.
Jako oddechovka naprosto ideální.

09.03.2013 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Těžko budete hledat depresivnější příběh. Hned od začátku se mi vryl pod kůži a nemohl jsem se od něho odtrhnout. Skvělé napsané ústřední duo otce a syna, jenž putují šedým světem.

09.03.2013 5 z 5