regulax regulax komentáře u knih

Dvojitý gambit Dvojitý gambit Martina Málková

Čtivý love thriller.

06.11.2022 5 z 5

Náhodné úvahy Náhodné úvahy Elena Ferrante

Krátké úvahy - myšlenkové jednohubky, ideální ke kávě podávané na slunné zahrádce. Některé trefné, jiné méně.

06.11.2022 3 z 5

Obřezaná republika I. - T.G. Masaryk a Židé Obřezaná republika I. - T.G. Masaryk a Židé Adam Benjamin Bartoš

Čekala jsem něco víc, něco víc o Židech. Fakta moc čtivá nejsou, a to tedy že jich tam je, včetně podrobných poznámek. Výsledek - rozhodují o nás bez nás a za vším je víra.

22.10.2022 2 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Další tip "knihy mezi knihy". Víceletý příběh od nešťastného dětství po neúspěšné hledání partnerů. Vyděsil mě archaický způsob telefonování se záznamníkem!

22.10.2022 3 z 5

Smrtící rozdělení Smrtící rozdělení J. D. Robb (p)

Napínavé čtení o agentech, někdy až moc matrix, ale vykompenzovaly to další dějové linky hrdinky Evy - co ráda pije kávu :-)

18.10.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Milá vzpomínka na "družstevní" dětství.

30.09.2022 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Zatím to nejlepší co sem četla. Sice je to zbytečně dlouhé, chaotické nabídky samotechnik a styl právník versus jednoduchý posluchač, no a co. Každý z nás je jiný a každý potřebuje jinou dávku informací. Myslím, že mnoho z toho by se mělo vyučovat ve škole!

30.09.2022 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Jedna z mnoha. Kouzelné je tady místo ostrova Bali a uměleckého města Ubud. Konkrétní pomoci a návod ale nenajdete. To Mnich a jeho ferrari je o mnoho lepší.

29.09.2022 3 z 5

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Jednoduché sladké čtení o životních trampotách.

29.09.2022 4 z 5

Katapult Katapult Vladimír Páral

Fakt není Páral pro každého, téma by možná sedělo i do dnešní doby, ale ten styl psaní, to není můj šálek kávy...

29.09.2022 1 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Krásné čtení, i když smutné a tragické. Směs poezie, vyprávění a popisu. Splynutí přírody s myšlenkami člověka.

04.09.2022 4 z 5

Drama na lovu Drama na lovu Anton Pavlovič Čechov

Zamotaný děj ruského příběhu. Pojednává o mladém hrdinovi, který holduje alkoholu, několikadenním mejdanům a ženám. Jeho charakteristickým rysem je arogance a pýcha. A pak je tu krásná žena, která zamotá všem hlavu, všichni muži ji chtějí. Žena koketuje s muži různých třídních vrstev. Příběh končí tragicky a ještě nespravedlivě.

04.09.2022 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Čekala jsem více pikantností, je to především o vnitřním boji psychopata a jeho útěkem před společností.

04.09.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Sladká romantika, vysněná až nereálná práce au pair, za mě slabý popis horské krásy, oddychové čtení na letní dovču.

27.07.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Strhující emocionální čtení, moje první Colleen a takový poklad...sahám po další...

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Pěkné čtení o nepěkných věcech...

Hořká vůně Orientu Hořká vůně Orientu Josef Klíma

Další pohled na Orient, skvělé, napínavé, díky ČV!

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jednoduchá romantická pohádka. Sen každé dívky. Fajn čtení.

21.06.2022 5 z 5

Skvělé. Dosud nejlepší cestopis, kde se hrabou Vandráci! Obdivuji odvážnou Dominiku. Ale na druhou stranu to ve mě zapůsobilo jako odpuzovač free cestování. Všude nějaký problém, zloději, zima, hlad, draho, nemoci, samota. Moc pozitiva z cestování a poznávání nového to nepřidá!

21.06.2022 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Našla jsem to v knihovničce dcery, asi můj dárek k vánocům, doufám, že to nečetla. Tak trochu úžasné to bylo, ale jinak myšleno. Chování dcery hrůza, žádný element muže nebo otce, akorát střední krize matky by se dala vzít jako humorná.

21.06.2022 2 z 5