regi1 regi1 komentáře u knih

Všímavost Všímavost Mark Williams

Pro mě naprosto úžasná kniha,jedno přečtení absolutně nestačí.Hledáte-li v životě něco velkého opravdového a ono to stále nepřichází,přitom o sobě víte,že jste stále myšlenkami v oblacích a utíká vám realita,pak neváhejte a knihu si přečtěte. Kniha je vlastně takovou učebnicí každodenního života.

01.04.2015 5 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Začala jsem číst na doporučení,ale v půlce jsem toho nechala,musela jsem se do čtení nutit.Nevím čím to,často knihy neodkládám a uznávám,že je to kvalitní četba,ale chybí jí něco,co upoutá a je zbytečně roztahaná.

29.12.2014 2 z 5

Byliny léčí Byliny léčí Jarmila Podhorná

Pro zájemce o přírodní léčení bylinami je kniha výborným zdrojem informací,přehledně a zbytečně nerozvláčně si zde najdete potřebné informace. Podrobným popisem jednotlivých bylin se ale kniha nezabývá,v tomto případě sáhněte po herbáři.

28.12.2014 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Nebýt toho,že občas se téma rovnalo červené knihovně,tak dám 5 hvězdiček. Naprosto mě kniha připoutala,nemohla jsem se odtrhnout. Kdo rád čte knihy z prostředí Nového Zélandu,historické knihy a přitahují ho staré tradice a životy původních obyvatel a trochu i mystično,tak jistě nebude zklamán.

28.12.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nechápu, jak může mít kniha na sobě nálepku světového bestseleru??? myslela jsem,že dokážu přečíst opravdu vše,ale tohle je podle mě kniha pro úchyly. Čtení o týrání dětí ? ...komu to může proboha dělat dobře!!!...odložila jsem to po 50ti stránkách a každý večer přemýšlela,jestli ji zase otevřít,jestli to třeba nebyl jen hodně hustý začátek a pak se to nezmění.Po přečtení pár recenzí zde,jsem zjistila,že to tak bude až do konce a že to naopak hodně přitvrdí.To mě definitivně donutilo knihu už neotevřít. Hledám knihy,které mě posunou dál,otevřou mi oči,pomohou pochopit svět apod.Čtení tohohle mi ale hrozně ubližuje,týrá mě to,ničí mi to duši.

27.08.2014 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Láska a mládí na straně jedné a rakovina a umírání na straně druhé. Složitější rovnici už asi život napsat nemůže.A přeci je v knize vyřešena na výbornou.Klobouk dolů před autorem,jak se zhostil,tak těžkého tématu.
Mé hodnocení je tak krátké,jelikož mám pocit,že každé další slovo je zde zbytečné,musíte si to prostě přečíst.

02.07.2014 5 z 5

Skřítkovy úkoly Skřítkovy úkoly Šárka Pavličová

Podle mne kniha nejen na prázdniny, je plná nápaditých tipů,jak dětem zaplnit smysluplně volný čas a formou zábavné hry je mnohému naučit. Kupovala jsem ji prvnímu synovi před deseti lety a již se těším,jak si podle ní budeme s druhým nyní dvouletým synem hrát. Sama bych takovou zábavu rozhodně nevymyslela.

28.05.2014 5 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Kniha mě po uvedení na trh nadchla svou anotací natolik,že jsem neváhala a rovnou si ji zakoupila. Byla jsem na ni velmi natěšená. Bohužel mě ale zklamala. Váhala jsem při hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami,tři hvězdy jsou pro mě ještě dobře,tedy průměr. Zde jsem nakonec tři hvězdy dát nemohla,kniha je pro mě spíše podprůměrná. Je sice pravdou ,jak píše evasamanka ,že kniha plynula příjemně a lehce vpřed a že je z ní cítit nenásilnou úctu k příbuzným, zároveň ale souhlasím s moni.ka,že se jedná o červenou knihovnu v modrém. Obal se mi líbil,možná to je povrchní,ale i obalem si mě dokáže kniha dostat nebo odradit,aniž ji ještě čtu.Zde jsem se ale netrefila,což mě moc mrzí,protože tématicky mi kniha sedí.
Tím jak se v knize proplétá minulost se současností mi kniha nápadně připomínla Stoletého staříka od Jonassona,třeba je to náhoda...co myslíte?

21.05.2014 2 z 5

Metoda Ludmily Mojžíšové Metoda Ludmily Mojžíšové Olga Strusková

Knihu jsem zakoupila v době,kdy mi nešlo otěhotnět,ale nijak velkou váhu jsem ji nedávala,spíše jsem ji koupila ze zvědavosti,co že to ta metoda Ludmily Mojžíšové vlastně je. Kniha se četla jedním dechem,hlavně životní příběh paní Mojžíšové .Do cviků se přiznám se mi nechtělo,nevěřila sem,že něco tak "primitivního" může tak moc pomoci.Ale zkusila jsem a ono se ukázalo,že to vůbec není primitivní,ale pěkně náročné na techniku provedení a hlavně ta vůle vydržet,ta mi scházela:-)
I kdyby jste s touto metodou neotěhotněla,tak se vám zlepší držení těla a vnímání vlastního těla,cvičení je vhodné pro kohokoli i pro muže.

18.03.2014 5 z 5

Přehled středoškolské chemie Přehled středoškolské chemie Jiří Vacík

Maturovala jsem v roce 1994 a kniha mi tehdy velmi posloužila,nebylo snad informací,které bych v ní nenašla.

16.03.2014 5 z 5

Panická porucha a jak ji zvládat Panická porucha a jak ji zvládat Ján Praško

Absolutně špičková brožurka pro pacienty s touto chorobou

14.03.2014 5 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Po knize jsem sáhla,protože ji má syn v páté třídě v doporučené literatuře ve škole.Jelikož se jedná o psychologické téma,chtěla jsem vědět,co bude číst.
Knihu bych sama za sebe tedy dětem nedoporučovala. Vadil mi hlavně strohý jazyk,který autor používá.Něco tak holého mi nepřijde vhodné pro děti,které naopak mají mít barvité popisy věcí pro rozvoj fantazie-dle mého.Sekané strohé věty,třeba i o jednom slově.Vadilo to mě i jako dospělákovi.
Ikdyž téma je zajímavé a dokážu si je představit jako napínavý příběh v jiném zpracování,tak na mě kniha jako celek působila dosti pochmurně až depresivně.

12.03.2014 2 z 5

O Mokráskovi a jiných vodnících O Mokráskovi a jiných vodnících Bohuslav Fišer

Knihu jsme doma zatím nečetli celou,ale již prolistování a namátková četba mě opravdu bavily a těším se až ji budu svému zatím ročnímu synovi číst.

10.03.2014 5 z 5

Nejznámější pohádky - učíme se anglicky Nejznámější pohádky - učíme se anglicky Joanna Zarańska

Kniha má přenádherné obrázky,krásné pohádky,chybí mi ale uvedení výslovnosti ihned u přeloženého textu,je si třeba slovíčka dohledat po straně a to pouze některá.Proto podle mne není kniha vhodná pro úplné začátečníky,jak je uvedeno v úvodu knihy.Mám podobných knih doma více a mám právě osvědčeno,když je výslovnost nadepsaná třeba hned nad anglickou větou a nic se nemusí nikde hledat.Pokud takovou knihu hledáte,pak doporučuji česko-anglické pohádky.

10.03.2014 3 z 5

Česko-anglické pohádky Česko-anglické pohádky kolektiv autorů

Knížka je super a v žádném případě jen pro děti.Pro mě super,že si vlevo přečtu větu anglicky a hned vpravo na druhé straně je vše přeloženo.

1000 anglických slovíček 1000 anglických slovíček kolektiv autorů

Super věcička na cestu,malý lehký a přesto maximálně obsáhlý slovníček a díky skvělým ilustracím i zábavný a vtipný.Rádi v něm doma listujeme,jak syn,tak i mi dospělí.

10.03.2014 5 z 5

55 nejnebezpečnějších zvířat naší planety 55 nejnebezpečnějších zvířat naší planety Mario Ludwig

Já osobně ji nečetla celou,ale za syna dávám 5 hvězdiček.Koupili jsme mu ji před čtyřmi lety,když mu bylo sedm let a dodnes ji rád čte,vše už zná téměř nazpaměť a kniha je jeho oblíbenou.

03.03.2014 5 z 5

Memento Memento Radek John

Četla jsem již před mnoha lety,tipuji tak před dvaceti,ale stále si vybavím podstatné věci z děje a hlavně ty,co na mě tak zabůsobily,to asi mluví samo o sobě,kniha,která mě neosloví u té už za pár týdnů nevím o čem byla.

02.03.2014 4 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Jirásek je můj oblíbený autor a tato kniha nejoblíbenější od něj.

02.03.2014 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Hezké,lehké,jistě poučné, oddechové čtení,s většinou myšlenek se ztotožňuji,ale asi jsem podle hodnocení očekávala od knihy až přespříliš,pro mě to na více jak na 3 hvězdy není.

01.03.2014 3 z 5