redsharon redsharon komentáře u knih

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Moje první kniha od Třeštíkové a přemýšlela jsem nad 4* ale nakonec dávám 3*. Hlavním důvodem je, že mi prostě nepřijde, že by tam byl příběh ? Hlavní postava mi sice nesympatická úplně nebyla, ale bylo to takový nudný trochu no. Je to kniha plná myšlenek a pocitů. Ale dějová linka mi tam chybí. Taky to přeskakování z minulosti do přítomnosti a ve finále ,,podpříběh,, psaný kurzívou o chození na poštu? Nechápu. Většinou se snažím pochopit záměr, ale tady mi to prostě nějak uniká. Nad 4* jsem přemýšlela hlavně proto, že se mi líbila ta nadsázka, ironie a vtipné poznámky v celé knize (ta o superveganovi Emilovi byla nejlepší (smích) ). Knihu mi doporučila kamarádka s tím, že si není jistá, jestli se mi její styl zalíbí. Nezalíbil, ale neházím flintu do žita a zkusím ještě To prší moře a třeba mě mile překvapí a třeba taky ne. Takže asi tak.

01.02.2019 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Čtenáři nenech se zmást jen třemi hvězdičkami. Kniha není vůbec špatná. Není špatně napsaná. To ten název a ten popis. Název a popis té knihy na obálce je to, co je na ní špatně. (dále komentář obsahuje SPOILER). Popis knihy, !dle mého názoru!, slibuje to, že se Will a Will náhodně setkají, jejich životy se protnou a jak už to s příběhy chodí, nejspíš budou spolu. Ale opak je pravdou. Když jsem knihu začala číst, tak jsem to chápala tak, že první Will objeví svojí homosexualitu až s druhým Willem - nestalo se. Po první půlce knihy jsem začínala být, s prominutím (to se nedá jinak říct) nas*aná, protože jsem očekávala vážně něco úplně jiného (pořád jsem tu knihu zavírala a četla ten úvodní popisek pořád dokola, jako ,,Co mi tady sakra uniká???") a rozhodně k tomu nepřidalo, že Drobek, v originále Tiny, mi byl extrémně nesympatický. Ne vážně, ani po jeho proslovu, jak to chudáček má těžký, protože je obří a je jediný v celým městě, kdo se snaží dělat dobré skutky a nikdo ho za to neocení, jsem ho neměla prostě ráda. Kniha vlastně není o Willech G. (to, že je to napsané z jejich pohledů z toho ještě nedělá knihu o nich), ale o Drobkovi, co má za kamaráda Willa G. a pak potká druhého Willa G. a zamiluje se do něj. Takže tuhle knihu bych nazvala spíš Drobek a Willové. A strašně nerada píšu takhle negativní komentář, ale jsem TAK MOC zklamaná, protože se mi líbil ten nápad a hrozně jsem se na tu knížku těšila. Takže za mě, co se týče stylu psaní 5*, ale příběh je ve skutečnosti strašná nuda, což by za mě bylo 1*. Takže jsme se sešli na 3* a kdyby to šlo, dám spíš 2,5*.

27.01.2019 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Znáte tu situaci, kdy chodíte (někdy skoro denně) do Vašeho oblíbeného knihkupectví a tam jen tak koutkem oka sledujete nějakou knihu a nevíte, jestli si ji máte nebo nemáte koupit a nakonec po nějakém tom měsíci se prostě rozhodnete a koupíte ji? Takovej blázen jsem já. A pak si skoro pokaždé říkám, jak už dlouho jsem mohla mít přečtený takovýhle skvost? A tohle je ta kniha, o které právě mluvím.
Tahle kniha mě vážně uchvátila a to hned z několika důvodů. Zaprvé když jsem si přečetla, že je to český autor, tak jsem se obávala, že to nebude žádnej zázrak, ale opak je pravdou. (Ne, vážně nevím z jakého důvodu mám zafixováno v hlavě, že novodobí čeští autoři nestojí za nic moc). Zadruhé se TAK nádherně a lehce čte a hlavně je to jedna z těch knih, které prostě nechcete přestat číst, i když už musíte - názorně předvedu v této mojí myšlence: ,,Prooč už je zase 23:30, já musím vstávat ve 4:00 do práce???" (smích). Zatřetí Daniel a Cristian. Oni dva, tak rozdílní a přitom tak stejní. Oba jsem si zamilovala tak, jak postavy v knize si jen zamilovat lze. Nedokážu ani říct, jestli mám radši postavu Daniela nebo Cristiana, protože se tak skvěle doplňují, že jsou vlastně jeden. Celý jejich příběh je lidský a obyčejný a tím právě je nádherný. Né nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása a tahle kniha je toho důkazem. Strašně se mi líbilo, jak příběh podvědomě čtenáře navádí přemýšlet o tom, proč by k sobě lidé měli být upřímní. Protože lež má krátké nohy a mě by zajímalo, kdy to už všem dojde, stejně tak jako to došlo Kitovi a svým způsobem i Danielovi.
Za mě TOP 5*!
Jo a jsem ráda, že snídaně ve stylu palačinky s medem, a muffin a čaj, už pro mě nikdy nebudou stejné.

26.01.2019 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tluče mi srdce jako zběsilé jenom při tom, jak začínám psát tenhle komentář. Skvělá, skvělá, SKVĚLÁ kniha! Ten nápad je TOP! Doporučuji přečíst, určitě nebudete litovat.
Dále komentář obsahuje SPOILER!!!
Celkově ten příběh je jednoduše čtivý a úžasný. Jenže, jak by to Doopravdy vypadalo podle názoru Kinga, kdyby Kennedyho nezastřelili, to se v knize v podstatě nedozvíme, protože se ke konci začaly řešit ,,struny,, minulosti a hlavně díky nim to po navrácení se Jaka do současnosti vypadalo tak katastrofálně. Ale co se týče cestování časem, tak je to naprosto luxusně propracovaný. Moc se mi líbí nápad, že ať už jste v minulosti (u této knihy máte opravdu pocit, jako kdyby jste tam byli) jakkoliv dlouhou dobu, v současnosti uběhnout jen dvě minuty. Další skvělá myšlenka je motýlí efekt. Nejen v této knize, ale i pro život - kolika lidem ovlivníte život jen tím, že se na ně usmějete a popřejete krásný den? To je něco k zamyšlení. Dále budu omílat chválu na Kinga, ale to, jak on vypráví příběhy, je prostě geniální! Opravdu jsem se díky tomu dokázala vžít v podstatě do každé situace, ve které Jake byl (což znamenalo i imaginární bolest v koleni, když byl Jake zmlácen... jauvajs). Co se týče Oswalda, tak tomu jsem přála smrt nejen za to, že na 99% zastřelil prezidenta, ale i za to, jak choval k Marině. To byl jednoduše hnus. A konečně... Tohle jsem si nechala na závěr... Jakmile se objevila ,,láska života Jaka Eppinga alias George Ambersona" - Sadie, tak jsem nevěřila, že to dopadne dobře. Proč? Protože King. Ale překvapil. Překvapil mě moc mile. Protože ten jejich konec je napůl "Kingovský" (což v překladu znamená: ,,Ano, ona určitě umře." nebo ,,Ne, nezůstanou spolu navždy.") a napůl trochu červená knihovna... A tu já taky můžu (smích). Takže s koncem jejich milostného vztahu jsem byla spokojená, protože sice spolu nezůstali, ale aspoň ve finále neumřela.
Ahoj Zeldo, vítej na party!
Pro mě je tohle 5*!

21.10.2018 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Já, Itálie, pláž, moře a tahle knížka. Dokonalá kombinace! Pohodová, nenáročná kniha, co neurazí snad nikoho. Mě osobně bavila hodně a můžu jen doporučit. :-)

11.08.2018 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Jak to říct.. nejsem žádnej ,,hejtr" nebo tak něco. Kinga fakt obdivuji a mám moc ráda jeho knihy, ale tuhle knížku už čtu táák hrozně dlouho.. jsem někde možná u 450 stránky? (Dávala jsem tomu totiž fakt velkou šanci..) A strašně mě nudí a když tam je světlá chvilka, kdy mě nenudí, tak je hned pryč a zase mě to nudí.. asi už mě ani nezajímá konec a odkládám jí zpět do své krásné knihovny a vrhnu se na Dallas 63. Za mě trochu větší zklamání.

04.06.2018 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Naprosto skvělá kniha! Dále koment obsahuje SPOILER!!!
Trochu jsem se bála, že budu po přečtení mít noční můry, což se nestalo. Ale totální podpásovka byla, když se Louis opil a usnul (což Vy jako čtenář nevíte) a začne to vypadat, že se celá Gageova smrt udála jen v jeho hlavě jako - ,,co kdybych ho nezachytil a on by vběhl pod náklaďák značky Ornico?" a následně Vy máte pocit naprostého štěstí, že smrt malého a roztomilého chlapce byla jen jako.. jen představou.. jen fantazií... (což bych od Kinga brala jako naprosto typické pro jeho knihu) a pak Vám další kapitola okamžitě sebere OPĚT veškerou naději, protože zjistíte, že to byl jen sen v opilosti (také naprosto typické pro Kinga - jaká ironie). No ne vážně, kdo by nebyl v šoku, když s ním příběh takhle cloumá ze strany na stranu? (smích)
Každopádně na tuhle knihu jsem se opravdu těšila, splnila mé očekávání a ještě dodala něco navíc. Zanechala ve mně jen malou otázečku (po větě - ,,ahoj miláčku,,) - co bude s Ellie?
Top kniha, znovu smekám, 5*.

26.01.2018 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Příběh naprosto skvělý, strašně se mi to líbilo. Trvalo mi trochu déle, než jsem se zorientovala v postavách, ale nakonec jsem se tím prokousala. Akorát ten konec mě zklamal. Přišlo mi, že se vůbec nehodí k celému příběhu. Jako vážně.. ani trochu. Ale to je celý King. Vždy nás bude překvapovat. :-)

05.06.2017 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Moje úplně první kniha od Kinga. Já vím... je to hrůza, že jsem se k němu dostala až teď.. Ale taky díky téhle knize, jsem se do jeho tvorby fakt zamilovala...
Top povídky - Duna, Blokáda Billy, Morálka, Ten autobus je jiný svět, Nekrology, Zly chlapeček, Pod Psa, Letní bouře.

Svým způsobem se mi líbili všechny. A vzhledem k tomu, že jsem knihu měla jen půjčenou od kamaráda, tak si jí rozhodně chci koupit, protože tohle dílo, musí zdobit mou knihovnu.

29.08.2016 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Film znám nazpaměť a minule jsem v knihkupectví narazila na knihu, tak jsem si řekla, že si jí koupím a přečtu a rozhodně nelituju :-) Je to neskutečná ,,čurina" :D Fakt co každý druhý odstavec, to výtlem :D
V tom filmu je to maličko jinak, ale to nevadí :-) Přijde mi to s kvalitou nastejno :-)
Jdu se zvážit! :-D

18.07.2016 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Za tenhle příběh se klaním autorovi ! Za ten skvělej nápad, který je prostě... no prostě skvělej ! A jo, řeknu to ještě jednou - je fakt skvělej !!!! Nemám slova. Za mě 5 hvězd. Už se těším na další díl.

07.07.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Trilogii Selekce fakt miluju a stejně tak jsem si zamilovala její pokračování.
Eadlyn je boží !!! Miluju, jak vždycky přesvědčuje samu sebe, že je nejmocnější :D :) A nemůžu si pomoct ale nepřišla mi až zase tak rozmazlená, jak tady všichni tvrdí. Její chování je logické. Kdybyste od malička vyrůstali v paláci, dostali všechno doslova na zlatým podnose a byli vedeni k tomu, že budete královna, tak byste se chovali úplně stejně (ne-li hůř).
Za mě rozhodně 5* :)
SPOILER:
Mooooc bych chtěla aby Eadlyn a Kile byli spolu a žili své šťastně až navěky s kupou krásných, královských a rozmazlených dětí :D :)

07.07.2016 4 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Tenhle titul se mi dostal do ruky, když mi bylo tak 12. Pamatuju si, že se mi strašně líbila a dneska jsem na ní narazila v knihovně a nějak si jí nemohla do detailu vybavit a tak jsem se rozhodla, že si jí znovu přečtu :) Vím, že stojí za to :)

02.06.2016 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nádherný, přenádherný příběh.
,,A budeme mít heboučký králíky!" ,,Ano budeme mít heboučký králíky." :)
O myších a lidech jsem "musela" přečíst k maturitě. Při dočtení posledního slova mi ukápla slza, zavřela jsem jí a moje první myšlenka byla - Tak tuhle knížku si chci vytáhnout u maturity! (Leda prd - Farma zvířat se mojí ruce v tom neprůhledným sáčku líbila evidentně víc...)
Je to jedna z knížek, která mě celkově přivedla do světa knih a čtení. Je to tak jednoduchý a přitom tak hluboký příběh.. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.. Tahle kniha to potvrzuje.
Rozhodně doporučuji přečíst, protože má v sobě skoro vše - moudrost i hloupost, aroganci i pokoru, rasismus i rasová snášenlivost, prostotu i bohatství, radost i smutek...
Každému ten příběh dá něco navíc do života. Nádhera.

31.05.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Ta kniha je tak strašně zvláštní až jsem se v ní našla. Nádhernej příběh, kterej mi vehnal slzy do očí a okouzlil mě svojí neobyčejností. Koukat se na svět tímto způsobem je jaksi extraordinérní, ale nádherný... A srdcovým momentem pro mě bylo, když Laurel začala mluvit o písni Heart-shaped box... Naprosto jsem chápala, jak se asi cítila, když jí poprvé uslyšela, protože stejně tak to bylo u mě, akorát už před dlouhou dobou. (A vážně je pravdou pravdoucí, že většina řekne Nevermind, ale to jen proto, že dobře nenaslouchají In Utero...)
Knížka podle mě není pro každého. Je pro povahy, které svět vnímají trošku jinak, jsou citlivější, než lidé v jejich okolí a nedokážou se vždy hned se vším poprat a každého, kdo se do nich naváží, odpálkovat. A to jsem (nevím jestli bohužel, nebo bohudík) celá já.
Dala jsem 5*, ale to jen proto, že noční obloha plná hvězd bohužel není na výběr.

30.05.2016 5 z 5

Na stříbrné cestě Na stříbrné cestě Alice Moss

Horší než 1 první díl, ale stejně se mi líbil :D :))))

30.05.2016

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Moc pěkné počtení :) Stejně jako řekla podemnou @Tessie15 - mám stejný názor - trochu moc romantické a naivní - ale dle mého názoru boží :)

30.05.2016 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jako první jsem přečetla knížku a na základě toho jsem chtěla vidět film. Z obojího mám husí kůži. Nikdy v životě jsem se nesetkala tváří v tvář s člověkem závislým na heroinu a nikdy nechci mít tu čest. Nevím ani, co o tý knížce říct - protože ,,líbila se mi,, není úplně to, co z té knížky mám za pocity. Spíš je to něco jako ,,zkušenost,,. Jo. Tahle knížka ze mě udělala o trochu víc zkušenějšího člověka, než kým jsem byla před tím. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla a určitě to doporučuji i jiným, hlavně těm, co někdy přemýšleli nad tím, jak musí být cool píchat si heroin. A 4* proto, že prostě... pro mě to pětihvězda není...

29.05.2016 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tenhle díl se mi asi líbí nejvíc :)

29.05.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vždycky jsem si řikala - Harryho Pottera zná přece každý! Ale není tomu tak - což je strašná škoda! Kdo nemá rád tenhle žánr chápu - většina odsuzuje podle filmů (které jsou skvělé!), ale knihu prostě dle mého názoru nic nepřekoná - tudíž stojí za přečtení. Rowlingová ten příběh tak nádherně propracovala, že se musí líbit většině čtenářům :) :D

Kdo knihy nečetl - Najděte si čas a věnujte ho Harrymu - stojí to za to :)

29.05.2016 5 z 5