Red-haired Red-haired komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tohle je naprosto předvídatelná fantasy s vibem Divergence, obohacená o Draky a další nadpřirozené bytosti i hate to love romantiku. Chytne vás ovšem od první stránky a je to přesně ten druh knihy, který s hrdiny naplno prožíváte, rozčilujete se, zamilováváte, smutníte a vždy chcete ještě víc! Autorčin styl psaní je poutavý a má skvělý smysl pro humor, ať už jde o rozpravy mezi Violet a Xadenem nebo i se samotnými draky. Dlouho jsem neměla v nějaké knize tolik lepíků.

Mohla bych mít pár výhrad k nelogickým politickým rozhodnutím, nebo fungování samotné akademie, ale popravdě se mi vůbec nechce tu knihu kritizovat. Má pár malých much, ale skoro si jich nevšimnete, až vás příběh vtáhne.

Shrnuto podtrženo: Xaden je rozhodně můj nový fiktivní manžel, Violet je úžasně badass na to, jak špatnou měla výchozí pozici a miluju sarkastické draky!

Hodnotím 5/5* a s radostí oznamuji, že pokud se knihy taky nemůžete dočkat, je rozhodně na co se těšit, ten hype není jen tak. A teď už honem prosím i ten další díl!!!

03.03.2024 5 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Byla to naprosto dokonalá, akční a napínavá romantasy, která nabízí nejen zajímavý turnaj na život a na smrt, ale také úžasný vhled do vývoje vztahu Orayi a Raihna i bohatou charakteristiku postav. V knize se objevují vzpomínky na násilnou minulost hrdinů včetně zmínek o se*uálním zneužívání, takže se připravte na trošku drsnější čtení.

Autorka si skvěle poradila nejen s romantickou linkou, ale také s vyobrazením komplikovaného vztahu mezi otcem a adoptivní dcerou a rozporem mezi otcovskou láskou a touhou po moci. Ani chvíli jsem se nenudila. Některé události jsou samozřejmě předvídatelné, ale jiné mě naprosto šokovaly. Závěr bych v žádném případě nečekala a jsem strašně zvědavá, kam celá situace povede v dalším díle.

Pokud vás nejvíc zajímají pikantnosti, nemám vám to vůbec za zlé a s potěšením vám můžu říct, že to tam pořádně hořelo a scéna v jeskyni teď bude patřit k těm nejžhavějším, co jsem kdy četla.

Obrovské doporučení a 5/5*, čtěte to, prosím! Nebudete litovat.

24.02.2024 5 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Od této knihy jsem nečekala mnoho, ale dostala jsem ještě míň.

Jennifer L. Armentrout jsem si zamilovala hlavně díky knize Ve stínu popela, ale i v minulosti jsem četla pár jejích čistě romantických knih ze série Počkám na tebe, takže jsem i na tento krátký oddechový román byla docela zvědavá.

Neměla jsem žádná přehnaná očekávání, a i přesto příběh bohužel zklamal. Er forma za mě knize vůbec neslušela, důvody jednání hlavních hrdinů byly naprosto malicherné a zápletka absolutně o ničem. Špičkou ledovce bylo nedorozumění na konci, kdy jsem si říkala, že i dvě mozkové buňky by stačily k pochopení celé situace, ale Chase zřejmě neměl ani ty.

Pozitivní je na knize rozhodně to, že je čtivá a žhavé scény byly taky ok. Naprosto chápu, že při tak krátkém rozsahu nemůžu čekat žádnou velkou hloubku, pouze romantickou oddechovku, ale přece jen by to chtělo aspoň náznak nějakého opodstatnění celé situace.

Bohužel můžu hodnotit jen 2/5*. Ještě za půlkou jsem byla přesvědčená, že to bude průměr, ale závěr byl tak padlý na hlavu, že i 3 by byly moc.

21.10.2023 2 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Miluju to od první stránky! Nečekala jsem, že mě hned první kapitola šokuje, že budu tak vtažena do politického a válečného dění, že si budu tak moc vychutnávat Mostní království, rozbouřené moře a celou atmosféru světa. Ale tak nějak se stalo a já jsem přímo okouzlená.

Romantická linka s dohodnutým sňatkem a hate to love romantikou na mě zafungovala na jedničku a Laře s Arenem opravdu fandím. Bavilo mě jejich škádlení, výzvy a zároveň oddanost. Kolika situacemi, kdy mi tuhla krev v žilách, si v jedné knize museli projít, je neskutečné! Už dlouho se mi nestalo, že bych během čtení akčních scén byla v takové křeči.
Ke konci knihy už je všem čtenářům jasné, co nezvratně nastane a o to víc ve mně stoupalo napětí v očekávání toho, jak moc velký průšvih z toho bude.

Proč byste si knihu měli přečíst? Je to svižné, akční, sexy, promyšlené a budete chtít, aby kniha měla ještě mnohem víc stránek, a přitom to žádná útlá knížečka není.

Rozhodně jedna z mých top knih roku a hodnotím 5/5*!

18.10.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Nebudeme si nic nalhávat. Už první díl byl spíš takovým guilty pleasure počtením, které hrálo na nostalgickou vlkodlačí strunu a táhlo vášnivou romantickou linkou, ale já z něj právě z těchto důvodů byla nakonec nadšená. Druhý díl mi však přišel jako mnohem větší bizár a samotný příběh na kvalitě utrpěl o něco víc než v prvním díle.

Jediný velký zvrat byl za mě nechutný a raději bych ho tam neměla, jinak se v knize k ničemu moc důležitému nedostaneme. Užijete si tady věznění, útěk, věznění, plánování a skončíte těsně před velkým odhalením. Ano, je to výplňkový díl jak poleno!

Dokonce i ty vášnivé scény byly místy až moc „zvířecí“ a já si tu krev, pach a špínu zrovna neužívala. Nemůžu ale říct, že bych se nudila. Kniha je i přes minimum důležitých zvratů opět čtivá a nad bizarností toho všeho jsem se docela nasmála.

Momentálně váhám, zda se do pokračování série pouštět, ale byla by nejspíš škoda nedozvědět se, jak to dopadne, když je to vlastně docela zábavné odpočinkové počtení. Tentokrát hodnotím 3*/5*

15.10.2023

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Stále přemýšlím, proč nejsem z knihy tak nadšená, jak tomu bylo u prvnímu dílu. Protože objektivně je tento díl stejně akční, na žádném místě nezůstaneme příliš dlouho, je nabitý převratnými informacemi o daném světě a nechybí ani velké množství nových a opravdu zajímavých postav. Pravdou je, že už mě začal iritovat Farkas, který je bohužel ústřední postavou celého příběhu. Ovšem zatímco dějové lince dynamika nechybí, mezi Brexley a Farkasem to stagnuje u neustálých imaginárních ochmatávaček, které mě už vážně nebaví. Buď se aspoň polibte, nebo na sebe nesahejte vůbec, a tím myslím ty vaše „imaginární“ ruce. Ovšem abych Warwickovi úplně nekřivdila, tím ochranářstvím na konci si u mě dost stoupl.

Co mě mile potěšilo je postava Kiliána, který mě docela okouzlil a doufám, že se s ním brzy znovu setkáme. Stejně tak doufám i v návrat Birdie, která byla správně badass a lesního fae Ashe, od kterého taky očekávám nějaké zajímavé zvraty.
Kdo rozhodně nezklamal, jsou Opie s Mrňouskou, ty jejich komediální výstřelky jsou nejvíc!

Hodnotím pozitivně, takových 4/5* si kniha rozhodně zaslouží, ale doufám, že další díl bude zase něco extra!

07.10.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Naomi Wittová neprožívá zrovna svůj nejlepší den. Utíká ze své vlastní svatby, aby se setkala se setrou dvojčetem v zapadlém městečku, což se ukáže jako jen nejhorší možný krok. Její sestru Tinu v Knockemountu všichni nenávidí a Naomi sama okusí proč, když ji sestra lstí okradne a na krku ji nechá svou dceru. Aby toho nebylo málo, najednou po ní řve nějaký sexy viking, který si evidentně myslí, že jde o Tinu a Naomi toho má tak akorát dost.

Pokud taky tak milujete romantické komedie jako je Hypotéza lásky nebo Láska po Španělsku a navíc v prostředí malého městečka, kde se všichni znají, pak si tohle přečíst prostě musíte. Hned v úvodu vás autorka hodí doprostřed děje a vy se s Naomi ocitáte v absurdní situaci a nevíte, kudy ven. Přesně takové začátky knih miluju!

U knihy se rozhodně zasmějete i zasníte, protože Naomi nešetří sarkasmem a Knox je tak hot, až vás z otáčení stránek pálí ruce. Hate to love romantická linka byla naprosto dokonalá, a i když v reálném životě by to bylo jedno velké NE! Tady jsem si ty macho projevy, žárlivost, bitku mezi bratry a další výtržnosti na sto procent užívala.

Z čeho už nejsem tak u vytržení je neustálé používání slova „bejby“ v českém překladu ani nevíte, kolik scén mi to zruinovalo. A i když jsem se během 400 stran nemohla od knihy odtrhnout, závěr mi přišel slabší. Zbytečně natažený, rozuzlení zápletky se sestrou takové směšné a závěrečné epilogy nezklamaly množstvím přeslazeného klišé. Ale s tím já už tak nějak počítám.

Lepší než Hypotéza lásky to pro mě nebylo, ale pořád je to příběh, ze kterého jsem nadšená a těším se na další díly. Hodnotím 4,5/5*.

28.09.2023 4 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Chudý kluk z té nehorší čtvrti, který pochází z početné rodiny a bohatá osamělá holka, která se věnuje baletu. Na začátku jsem měla opravdu pocit, že čtu knižní verzi Let´s dance, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak to pro mě byla příjemná nostalgie a malý návrat do minulosti. Autorka navíc píše opravdu poutavě, takže i během dramat v domě zbohatlíků jsem se opravdu bavila a ty méně uvěřitelné části a naivitu hlavní hrdinky s radostí přehlížela.

V poslední třetině knihy se to ale dost zvrtlo. Myšlenkové pochody Donny už byly tak mimo, že mi začala lézt na nervy, a do toho se připojil fakt, že Ani Sebastian nebyl nejostřejší tužkou v penále. Ve výsledku hlavní hrdinové hodili své nepřátelé za hlavu, nevšímali si varovných signálů, bezhlavě se ukazovali na veřejnosti a dokonce vyzrazovali detaily o tom druhém lidem, kteří toho chtěli jasně zneužít. Ve chvíli, kdy se jim jejich hloupost vymstila, jednali bezhlavě dál a udělali z celého vyvrcholení zápletky návod na to, jak přesně byste se v dané situaci zachovat neměli.

Toho závěru je opravdu škoda, protože větší část knihy pro mě byla taková příjemná guilty pleasure romantika, kterou jsem si užívala a ani chvíli se nenudila. Poslední třetinu jsem ale dost protrpěla a troufnu si říct, že to byl přímo bizár.

Hodnotím 3,5*/5* a knížku můžu zčásti určitě doporučit, hlavně pokud jste si éru romantických filmů před 15-20 lety taky tak užívali. Jsem přesvědčená, že si od Tess v budoucnu ještě něco přečtu, protože mě její styl psaní opravdu baví, jen doufám v promyšlenější zápletku a postavy.

06.08.2023 3 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

V první řadě bych ráda vyzdvihla romantickou linku, která byla úplně zlatá. Od začátku je jasné, že mezi Malou a protivným detektivem Lansburym přeskočí jiskra, a i když tady ta hate to love část trvá strašně krátce, fakt jsem si to užila. Hodně rychle se dostáváme k tomu, že je Lansbury totální zlatíčko a musím se přiznat, že mi to v knihách už chybělo. Není snadná napsat romantickou linku s milým a hodným hrdinou tak, aby to nebyla nuda, ale za mě to autorka zvládla na jedničku.

Co se týče fantasy světa, na začátku jsem moc nechápala jeho smysl, protože ani hlavní hrdinové nevěděli, jak přesně funguje. Čím víc jsem se o něm ale dozvídala, tím zajímavější mi připadal a na konci jsem si celou tu myšlenku zamilovala. To, jak můžou fiktivní postavy ovlivňovat reálný svět a zase naopak, mi přišlo naprosto originální.

Detektivní linku jsem si sice neužívala a místy se nudila (to u mě není nic nového), ale díky tomu, jak pro mě vše ostatní fungovalo na výbornou, jsem se do knihy nakonec vážně zažrala a vyvrcholení celé krimi zápletky za to stálo.

Rozhodně zajímavá a příjemná fantasy detektivka s pěknou romantikou, kterou hodnotím 4*/5* a určitě doporučují i těm, kteří se stejně jako já čistým detektivkám vyhýbají.

01.05.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Do knížky nebylo vůbec těžké se začíst a okamžitě mě zaujala. I když je fantasy linka jednodušší a částečně předvídatelná, moc mě bavila a byla dostatečně akční, aby si mě udržela. Po událostech na konvergenci mi ale Ayla začala být šíleně nesympatická. Byla najednou strašně povrchní, sebelítostivá a místy až hloupá. O logických dírách ani nemluvím. Bála jsem se, že tohle zklamání bude pokračovat až do konce knihy, ale naštěstí se tak nestalo a druhá polovina knihy byla pořádná jízda. A to jak co se týče zvratů a akčních scén, tak po té erotické stránce.

U romantiky a erotiky teď chvilku zůstaneme, protože rozmohl se nám takový nešvar ani v této knize se nevyhneme bizarním pojmenováním jak jeskyňka a ocas, které dokážou značně znechutit jakékoli jiskření. O šťávách už radši ani nemluvím. Ptám se na jediné PROČ?!?!?!

Příběh se nakonec rozjel natolik, že jsem tyto malebné výrazy dokázala částečně odfiltrovat a tu romantiku si i tak užít.

Takže jo, nakonec knihu moc doporučuju a hodnotím 4*/5*. Nebýt jeskyněk a místy protivné Ayly, nebála bych se tomu dát ani plný počet, ale bohužel.

23.04.2023 4 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Začátek knihy mě dost šokoval. Sice jsem očekávala, že to postavy v životě neměly jednoduché, ale ten flashback na začátku (hlavně u Rose), mě odrovnal víc, než bych čekala, takže doporučuji se na to psychicky připravit. Po drsném úvodu už autorka najela na dějovou linku, kterou jsem očekávala, a na kterou jsem se těšila.

Chemie mezi hlavními hrdiny funguje na jedničku, jejich vztah se pohybuje na hraně normálnosti a toxicity, ale co jiného byste čekali u tohoto typu knihy? Jasně, že to bude trochu brutální, takže pokud si potrpíte spíš na sladkou romantiku, pak se Podmanivému vyhněte obloukem, tady to bude trošku krvák.

Z toho přeslazeného konce mi bylo zase špatně od žaludku, já si na ty klišoidní dojáky prostě nikdy nezvyknu a rozuzlení bylo tak jasné, že jsem poslední stránky otáčela spíš otráveně.

Suma sumárum se mi ale kniha líbila, takže hodnotím 4*/5* a je to další mafián, kterého doporučuji.

20.04.2023 4 z 5

Tábor zavržených Tábor zavržených Lily Sparks

Ach, tak tohle byla knížka přesně podle mého gusta! Autorka nás hodí rovnou doprostřed děje a my se s hlavní hrdinkou dostáváme do tábora, kde se akce od začátku do konce už nezastaví. Příběh je svižný, čtivý, a přesto se setkáváme hned s několika zajímavými postavami, o kterých chceme zjistit víc.

Tohle je ten typ knížky, kterou si užijí jak mladší, tak starší čtenářky. Pro mě to byl tak trošku návrat do těch oldschoolových dystopických sérií jako jsou Hunger games, Nevítaní, Delirium a mnoho dalších, které se mi vryly do srdce. Nechyběl tady milostný trojúhelník, pořádná dávka násilí a akce, napětí a lehká detektivní zápletka, ve které na konci ty kostičky tak pěkně zapadly do sebe, že tomu nemám co vytknout. Během čtení jsem pochybovala jak o hlavní hrdince, tak o dalších postavách z party zavržených, a přesto se mi líbilo jejich sbližování, nová přátelství a empatie, kterou vůči sobě objevovali.

Pokud stejně jako já milujete starší YA klasiky bez zbytečných okecávaček se spoustou akce, pak věřím, že si knihu taky nesmírně užijete.

Já jsem nadšená, hodnotím 5*/5* a těším se na další díl!

05.04.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Sera je skvělá hrdinka. Odvážná, sarkastická - co na srdci, to na jazyku - a nebojí se pak čelit následkům. To se Nyktovi dost zamlouvá a spolu mají úžasnou chemii.

Na začátku jsem se bála, že se autorka bude opět zbytečně vykecávat, až mě začne kniha nudit, ale naštěstí se tak nestalo a pořád se dělo něco zajímavého. Vždy, když jsem se dostala do bodu, který mi připadal předvídatelný, přišel nějaký zvrat a já byla opět napětím bez sebe. Kniha je drsná, krutá, plná vražd, krve, pomsty, magie, emocí a nakonec i na tu erotiku došla řada.

Neočekávejte čistou eroťárnu, tohle je mnohem víc. Nechápejte mě špatně, žhavé scény rozhodně stojí za to a napětí mezi hrdiny je dokonalé, ale připravte se také na to, že budete s hrdiny bez dechu bojovat o život i se zlomeným srdcem.

Musím vypíchnout aspoň mé tři top momenty:
1.Scéna u jezera
2. Pomsta!
3. Hořké odhalení.
(snad to během čtení rozkódujete)

Konečně je to po dlouhé době další prvně čtená 5*/5* kniha a já za ni dám ruku do popela! :D

27.03.2023 5 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Klub zavázaných očí je taková ta série, u které občas přivíráte oči kvůli tomu, jaké bizarnosti se tam dějí, ale je tak návyková, že nakonec stejně jdete do dalších dílů. Aspoň u mě to tak je.

Už jsem si myslela, že jsem na autorčiny extrémy zvyklá a jen tak mě něco nepřekvapí, ale přiznávám, že u tohoto dílu jsem jednu scénu opravdu nezvládla. Sice jsem se snažila se obrnit a tu šílenost dočíst celou, ale nakonec jsem stejně musela v rámci zachování svého duševního zdraví pár odstavců přeskočit.

V knize Tři hříšná tajemství je hlavní hrdinkou Regan, která je agentkou FBI a v Klubu zavázaných očí pracuje v utajení, což je samo o sobě zajímavé zpestření. Jednoho dne se rozhodne zbavit špatné vzpomínky a překrýt ji tetováním, a tak se skrz kontakty z klubu seznamuje se sexy tatérem Silasem.

Pokud pomineme tu jednu scénu, z které budu mít nejspíš noční můry, tak se autorka držela podobného vzorce, jako u předchozích dílů. Napsala poutavý a touhou nabitý příběh dvou lidí, kteří se neskutečně přitahují a nebojí se experimentovat. Vedlejší linka s vyšetřováním nebyla nijak převratná, ale rozhodně celý příběh okořenila. Jak už je autorčiným zvykem, v poslední třetině vyhnala erotické scény do takových extrémů, že i spousta běžných čtenářek erotiky s tím nejspíš bude mít problém. Ano, bylo to na mě moc! Naštěstí v závěru přišlo rozuzlení a trocha akce, která mi pomohla na ten zážitek malinko pozapomenout.

Překonal tento díl ten předchozí a s ním úžasného Josepha? To rozhodně ne, ale až na ten extrémek se držel v laťce prvních dvou dílů a Silas je rozhodně sympaťák.

Hodnotím 3*/5* a doporučuji jen otrlejším čtenářkám erotiky.

27.02.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Ach, tuhle knihu si tak užijete! Já se na příběh moc těšila díky originálnímu prostředí a čekala jsem zábavnou oddechovou romanci. Nakonec jsme dostala ještě mnohem víc.
Příběh mě vtáhl i rozesmál už od první kapitoly. Ten humor, špičkování mezi Olive a Adamem, radosti a strasti vědecké kariéry, skvělé vedlejší postavy, podporující přátelé… to všechno vytvořilo tak úžasně milé kombo, že můžu knížku určitě z části zařadit mezi typicky komfortní čtení, které vás povzbudí a dostane do dobré nálady. Můžete ale očekávat také to, že se do postav natolik zamilujete, až vám některé scény zlomí srdce. Tady rozhodně platí, že protiklady se přitahují a já si přitažlivost těch dvou světů moc užila.
Co jsem v knize vůbec nečekala, byla vyloženě erotická scéna. Z nějakého důvodu jsem byla přesvědčená, že to autorka z větší části přeskočí a zůstane jen u romantiky, a ono ne. A panečku, že to byla erotika! Jedna z nejlepších pikantních scén, co jsem kdy četla, ale asi za to může i fakt, jak moc jsem hrdinům fandila a veškeré to napětí předtím.
Velké plus také dávám za Hypotézy před každou kapitolou, které originálně nalákaly na to, co se bude odehrávat dál.
Tato kniha pro mě měla naprosto všechno a já za ni dávám ruku do ohně, upíšu svou duši ďáblu a ohodnotím jednoznačně 5*/5*.

15.01.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Z čarodějnické fantasy o pomstě se v druhém díle stává poměrně pikantní čtení. Nebudu říkat, že vyloženě erotické, ale rozhodně hříšné. Na jednu stranu jsem za to samozřejmě ráda, trochu toho ohníčku rozhodně neuškodí, ale docela bych uvítala víc akce a ucelenější děj, protože i když jsem si většinu knihy vážně užívala, často jsem tápala v tom, o čem že to teda je.
Moc mi nepomohl ani fakt, že mi velice brzy mi během čtení došlo, že by pro mě bylo rozhodně lepší číst knihy v sérii pěkně za sebou, bez té dlouhé přestávky, protože ty detaily, které jsem z prvního dílu stihla zapomenout, mi tady rozhodně chyběly.
Emílie se zde vydává do samotného pekla, aby rozlouskla záhadu vraždy své sestry. A ano, stále se tomu snaží přijít na kloub, ale občas mi přišlo absurdní, jak se řídí radami, o kterých ani neví, čí jsou a jde slepě za cílem, jehož výsledek vůbec nemusí být v její prospěch.
Samozřejmě se nakonec k částečnému nalezení pravdy dostaneme, ale spíš ve čtenáři vyvolá ještě víc otázek, a to mě pěkně štve!
Ale dost už bylo mých stížností, protože faktem zůstává, že podsvětí je neskutečně zajímavým prostředím a Ira nebezpečným svůdcem, který stojí za hřích. Pokud od tohoto dílu očekáváte hlavně ten oheň a nebazírujete tolik na jasných odpovědích a spoustě akce, tak budete spokojení.
Já jsem spokojená téměř, a tak knihu hodnotím 4*/5* a modlím se, abych si celý ten pletenec tajemství a polopravd zapamatovala i do dalšího dílu.

10.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Když napíšu, že tohle byla ta stará dobrá Colleen, pochopí někdo, jak to myslím?

Začínala jsem kdysi dávno na knihách jako Bez naděje, Život jedna báseň, Možná jednou… byly to knihy o mladých lidech, často s těžkou minulostí, prožitými traumaty, vyrovnáváním se s nimi, plné emocí, první velké lásky a hledání sebe sama. To jsou knihy od Collen, které si jako první získaly mé srdce, a i když mě většinou ani její novější knihy s dospělejšími hrdiny i v odlišném žánru většinou nezklamaly, tento návrat do minulosti mě opravdu donutil znovu se zamilovat do některé autorčiny knihy. Přesně tohle jsem potřebovala, aniž bych to tušila.

Příběh je o dvou uzavřených lidech s podělaným životem, odhodlaných vytvořit si lepší budoucnost i přes beznadějné vyhlídky. A víc vědět nepotřebujete. Stačilo mi přečíst si první stránku abych věděla, že knížku jen tak neodložím, a věřím, že stejně rychle kniha přesvědčí i vás.

Já jsem tuto dokonalost přečetla za jeden den. Na Nový rok. A už teď vím, že se kniha dostane na můj seznam top knih za rok 2023. Jen tak ji něco nepřekoná.
Hodnotím 5*/5* a dávám za ni ruku do ohně.

03.01.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Brexley mi svou impulzivní povahou připomínala Rose z Vampýrské akademie a stále se toho přirovnání nemůžu zbavit. Jde do všeho naplno, často dřív jedná, než myslí a nenechá se jen tak zlomit. I když v některých situacích se čtenář chytá za hlavu a říká si „Holka, přemýšlej sakra!“ je mi nakonec vlastně sympatická.

Warwick měl roli toho nebezpečného, záhadného a dominantního alfa samce a autorka rozhodně dokázala skvěle popsat chemii mezi hlavními postavami. Sexuální napětí z té knížky přímo křičí. Jen by teda nemusel mít Warwick erekci za každé situace. Jako pardon, ale zdi se hroutí, je čas na útěk a hoch má stojáka… achjo.

Ale co vám budu povídat. Ta knížka je naprosto návyková, drsná, napínavá. Situace, do kterých se Brexley ve vězení dostávala, jsou brutální. Postavy, se kterými přišla do styku, jsou záhadné a zajímavé a já jsem totálně namotaná na další díly.

Mohla bych tady sice vytáhnout pár nelogičností, ale já vůbec nechci. Hodnotím 5*/5*, tady jde čistě o emoce!

16.11.2022 5 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

V první řadě musím rozhodně pochválit grafické zpracování a hlavně barevné kompozice hodící se k jednotlivým situacím v příběhu. Byla to opravdu nádhera.
Co se týče příběhu samotného, byl bohužel moc krátký a i když jsem nakonec byla opravdu spokojená a ze závěru i značně dojatá, je to opravdu jen jedna traumatická událost, nijak zásadní a přesto silná, ale čekala jsem něco mnohem většího – třeba vznik vrásy nebo podobný velký zvrat.
Ve výsledku to není nutně něco, co byste pro pochopení série museli číst, ale je to krásně zpracovaná doplňkovka a všechny příznivce Griši určitě potěší.

13.11.2022 4 z 5

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

Už se vám někdy stalo, že jste se u prvního dílu série strašně nudili a druhý si naopak naprosto zamilovali? Ano, že jsou další díly sérii občas lepší, než ten úvodní, je docela častá věc, ale až takový rozdíl jsem opravdu nečekala.
Dominic, markýz z Mertonu došel k závěru, že by se měl konečně oženit, a jak jinak než za nějakou poddajnou a slušnou ženu s dobrým titulem. Docela smůla, že se zakoukal do Dotty, která je toho přesným opakem. Venkovská holka s touhou zachránit celý svět a bránit slabší se Domovi do jeho škatulky absolutně nehodí, ale svou nastávající už nezmění a lásce neporučí, takže je načase, aby otevřel oči a přehodnotil svou životní filozofii.
Jak já si to čtení užívala. Knížka je oproti prvnímu dílu plná akce a zajímavých postav. Dominik má za sebou těžkou minulost, která z něj vytvořila nudného snoba, uvnitř něj ale hoří oheň a je skvělé sledovat, jak během času stráveného s Dotty nechává své emoce vyplout na povrch. Dotty je na rozdíl od Doma přirozená, celý život domů tahá zraněná zvířata, kterým chce pomoci a tituly pro ni nic neznamenají. K Dominikovi prostě perfektní match.
V knize můžete očekávat nejen romantiku a společenské intriky, ale také záchranné akce a skvělý vývoj postav.
Pár bodíků dolů musím udělit za pro mě trochu nesmyslnou zápletku s Dominikovou matkou, která celý život neměla ani tušení o jeho výchově a divné ji to přišlo až v jeho dospělosti. Mám takový dojem, že je to trošku pozdě a nedokážu si představit, že by byl někdo až tak slepý.
Knihu hodnotím 4*/5*, ve svém žánru je to skvělá oddechovka, u které jsem se moc bavila. Pokud tedy hledáte historickou feel good romantiku, kde nechybí akce, klidně začněte tímto dílem.

11.11.2022 4 z 5