RebecaConnor RebecaConnor komentáře u knih

Horsemanship podle metody Clintona Andersona Horsemanship podle metody Clintona Andersona Clinton Anderson

Kniha je velmi hezky zpracovaná, avšak u těchto "koňáckých" knížek mě často velmi zklame překlad do češtiny, což se tentokrát nekonalo a vše je opravdu srozumitelně vysvětleno a jednotlivé postupy pochopí i nezkušený člověk, který se se svým koníkem chce dostat dál a budovat kvalitní vztah. Tento trenér sestavil účinný systém cvičení pro koně, u něhož je třeba dodržovat posloupnost jednotlivých cviků pro dosažení kvalitních základů pro bezpečnou manipulaci a ježdění na koni. Anderson má i spoustu odpůrců, kteří tvrdí, že je ke koním někdy příliš tvrdý, ale dle mého názoru za ně hovoří nezkušenost. Po shlédnutí všech jeho videí, přečtení této knihy a mnoha desítek dalších od jiných autorů s podobným stylem tréninku musím říct, že je asi jediný, který uceleně popsal jednotlivé tréninkové postupy, jejich časté chyby v provedení ze strany trenéra (majitele), možné nežádoucí reakce koně a způsob jak to řešit, také způsob vnímání odměny koně a vše co je ke kvalitnímu tréninku nezbytné. Knihu hodnotím kladně a nechť si každý zvolí, jaký trénink mu vyhovuje, ale z mé zkušenosti jeho cviky fungují a koně jsou naprosto spokojení.

25.01.2019 5 z 5

Pravá jednota mezi koněm a člověkem Pravá jednota mezi koněm a člověkem Tom Dorrance

Knížka je velmi zajímavá, ale to, co se tam autor snaží čtenáři předat je velmi těžko uchopitelné... je třeba si to zažít, aby člověk pochopil, co všechno nám tato kniha nabízí. Každopádně je to další krok vpřed k pochopení a skutečného cítění našeho koně a toho, co se nám tohle úžasné zvíře snaží sdělit. Dávám 4 hvězdy ne proto, že by kniha v něčem selhala, ale proto, že nejsem tak daleko, abych knihu dokázala docenit... až pochopím celý její obsah, 5 hvězd určitě nebude stačit, to vím jistě...

15.01.2017 4 z 5

Můj devátý dotek Můj devátý dotek Mirka Šimková

Příběh je velice smutný, avšak mám-li zhodnotit knihu z pohledu čtenáře, byla to prostě nuda... je to v podstatě deník, kam si spisovatelka zaznamenávala své pocity a každá stránka byla stejná...knížku jsem dočetla spíš "z povinnosti", ale nijak zvlášť mě nezaujala.

08.08.2016 1 z 5

Horsemanship - Přirozené jezdectví Horsemanship - Přirozené jezdectví Václav Bořánek

Díky této knize jsem se dostala až na kurz samotného pana Bořánka a je to skvělý trenér a stejně tak jeho knížka stojí za přečtení, jelikož je srozumitelná a informace lze skutečně použít v praxi.

28.06.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh byl velice čtivý, líbilo se mi, že hlavní postavy se střídaly v roli vypravěče, knížka byla napínavá a vše do sebe hezky zapadalo, za mě 4,5 ;-)

04.04.2016 4 z 5

Nová šance Nová šance Freya North

Knížku jsem v klídku přečetla během 2 dnů, příběh je odpočinkový a je to ideální příběh pro období mezi náročnějším čtivem. Prostě pohodovka a dokonce, i když se mi to často nestává, mě tato kniha hrozně rozesmála v pasáži, kde Vita s kamarádkami probírají "divné zvuky" milence, s nímž se Vita sblížila po rozchodu s Timem. To mě fakt hrozně pobavilo a v autobuse jsem se chvíli dusila smíchy, takže proto i čtvrtá hvězda, jinak za příběh jako takový 3 hvězdy.

19.03.2016 4 z 5

Perfektní zakončení celé trilogie. V knize se vyskytovaly pasáže, které byly poměrně (zbytečně?) dlouhé, hlavně v 1. třetině knihy, ale díky stylu autorova psaní mi to nijak zvlášť nevadilo. Příběh se mi líbil i díky reálnému konci - nejednalo se o "pohádku", kdy Lisbeth a MB si padnou do náruče a budou štastní až do smrti, naopak je to zakončení, které na mě udělo dojem a něco ve mě zanechalo, což se nestává často :-).

18.11.2015 5 z 5

Mesačné slzy Mesačné slzy Bettina Belitz

Evule114 - Tady je jako ekniha: https://www.alza.cz/mmedia/trnisty-bozk-d2268246.htm a potom klasická kniha: http://www.knihcentrum.cz/trnisty-bozk (zde i s poštovným vycházela nejlevněji).

18.11.2015 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Musím uznat, že Larsson umí velice chytlavě psát. I tento díl mě bavil. Kniha má spád a vše je opravdu realisticky vyobrazeno. Autor občas zabíhá až moc do detailů, ale na druhou stranu je to přesně jeho styl a díky této knize si dokážu perfektně představit, co se v jakých pasážích odehrává. Takže za mě plný počet :-).

30.10.2015 5 z 5

Angličtina pro začátečníky a samouky Angličtina pro začátečníky a samouky Štepánka Pařízková

Kniha je srozumitelná a pro začátečníky naprosto ideální. Kapitoly jsou přehledně uspořádané a oceňuji mnoho cvičení u každé kapitoly. Spoustu lidí jistě ocení přiložené CD, pokud ho neztratí, jako já ;). Jedinou nevýhodou této tlusté učebnice je měkká vazba, ale to nijak nezasahuje do kvality jejího obsahu. Za sebe mohu vřele doporučit.

23.10.2015 5 z 5

Mesačné slzy Mesačné slzy Bettina Belitz

No, tak jsem to konečně přelouskala... ve slovenštině a v elektronické podobě, takže si dovedete představit to utrpení. Slovenština mi bohužel znemožnila se do knížky opravdu "zažrat"... příběh je zajímavý a určitě stojí za přečtení, ale v současné době hodnotím první díl jako lepší...

11.10.2015 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem přečetla za 2 dny... příběh je dokonale propracovaný, logický, napínavý... kriminálky nečtu, ale díky této knize začnu. Velice se mi líbí styl psaní a pochopitelně jsem viděla filmy, včetně obou verzí prvního dílu a málokdy se stane, že film skutečně koresponduje s knižní předlohou... takže za sebe dávám plný počet hvězd a rovnou se vrhnu na další díly.

28.09.2015 5 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Její životní příběh se mi moc líbí, každopádně právě ona může říct, že svůj život skutečně prožila a i když v knize vylíčila různé situace a zážitky, pochybuju, že si někdo skutečně dokáže představit, jaké to tam vlastně bylo. Evidentně je to velmi energická a podnikavá žena, jelikož zřídit obchod v zemi, kde neznáte řeč a kde vlastně nic není a už vůbec ne mocný internet, tak to před ní smekám... Styl psaní mě nenadchl, ale s přihlédnutím k okolnostem, jako psaní po večerech a také to, že vlastně není profesionální spisovatelka, musím i přesto hodnotit kladně. Je vidět, že psala skutečně to, co jí napadlo a nesnažila se to pro čtenáře nijak líbivě upravit a kdo ví, možná právě to přidává příběhu na autentičnosti...

07.09.2015 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Knížka je velmi čtivá a pěkně napsaná. Přestože mám ráda upíří tématiku, první ani druhý díl mě vyloženě za srdce nechytly ... jsou knížky, které dočtu a hrozně dlouho mi zůstanou v paměti, u této knížky to tak není, ale je to velmi individuální - na každého knihomila se musí jinak :-)). Přesto se chystám na další díly a knihu určitě doporučuji.

12.08.2015 3 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Takže oficiální stanovisko Fragmentu je, že v Čechách kniha není dostatečně populární, proto překlad zbylých 2 dílu neproběhne...

11.07.2015 4 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Nic zásadního jsem od knížky nečekala, ale velice mile mě překvapila a ráda bych si přečetla zbylé dva díly, ale jsou jen v SK jazyce - nevíte, zda budou i v češtině???

14.06.2015 4 z 5