readman Online readman komentáře u knih

Noční rozhovor Noční rozhovor Ladislav Mňačko

Ako som to niekde tento týždeň zaznamenal, história se neopakuje, história sa rýmuje. V knihe som videl v prvom rade veľa podobností s dnešným svetom, tie dialógy sú napísané výborne a dávajú plno podnetov k zamysleniu sa vzhľadom k súčasnej situácii.

28.01.2024 5 z 5

Eseje o typografii Eseje o typografii František Štorm

Kniha, ktorá vo mne vzbudila ešte väčší záujem (nielen) o typografiu pred celou dekádou. Výpoveď človeka, ktorý miluje to, čo robí. Doporučujem a prajem si len viac takýchto ľudí vo všetkých oboroch.

27.05.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Výborná, aj keď smutná, sonda do života deti z tejto stanice. Stále som si len preberal okolnosti, ktoré do danej situácie tých ľudí priviedli a slúžia mi ako varovanie pri výchove vlastných detí. Aj keď človek nikdy nevie ...

27.05.2018 5 z 5

Drak sa vracia Drak sa vracia Dobroslav Chrobák

Knihu som našiel pri upratovaní domu po babičke, zastrčená vzadu v zásuvke, upútala útlosťou (z edície Kvety), musela tam stáť 4 dekády. Otvoril som ju, začítal sa a (do)upratať som prišiel až ďalší deň. Za mňa asi to najlepšie z nášho naturizmu, ta príroda ma stále vťahovala medzi seba.

08.05.2018

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Chvilu mi trvalo, kym som sa prehryzol hlavne stredom knihy, miestami som zacinal citat nieco ine, lebo ma to vyslovene prestavalo bavit; v druhej polke uz to bolo lepsie; za referencnou knihou v tejto kategorii, Drak sa vracia od Chrobaka, pre mna pocitovo celkom zaostavala;

23.04.2014 3 z 5