Raven_Black

Tobiáš Lolness. I, Život ve větvíchTobiáš Lolness. I, Život ve větvíchT. d. Fombelle

Kniha skvělá, úžasný nápad, miluji ji :D vážně kouzelná :*

06.12.2014

Moje sestra JodieMoje sestra JodieJ. Wilson

Vždycky mi přišlo, že Jacqueline píše pořád o tom stejným, ale tahle knížka byla přece jen "jiná". Celkem se mi líbila. A i když jsem moc knížek od Jacqueline nečetla, tak si myslím, že tahle je nejlepší.

15.03.2015

Rudá jako rubínRudá jako rubínK. Gier

Film hrozný, kniha úžasná. :D :*

04.12.2014

Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Nemám slov.
Byla to skvělá knížka - stejně jako Vražedná pomsta a Síla vzdoru.

EragonEragonC. Paolini

Těžko se mi tahle kniha hodnotí, protože na jednu stranu jsou tu ty skvělé, čtivé a dechberoucí pasáže, ale pak se tu tady objevují ty nudné, zdlouhavé pasáže, přes které se musíte dostat. :)
Jinak je to kniha úžasná a vřele doporučuju. ;)

01.03.2015

Koláč s kapkou jeduKoláč s kapkou jeduA. Bradley

Knihu jsem četla dávno a jediné, co si pamatuji je, že se mi fakt HODNĚ líbila :D až na ni někde narazím, určitě si ji přečtu znovu. ;)

Nejlepší kamarádkyNejlepší kamarádkyJ. Wilson

Už ani nevím, o čem to je. Četla jsem to v angličtině a jediné, co si pamatuju je hrdost na to, že jsem se tím dokázala prokousat. :D

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling

Příběh Harryho Pottera je kouzelný, čtivý a nesmrtelný!

04.03.2016

Zlatý kompasZlatý kompasP. Pullman

Knihu jsem si přečetla, protože jsem na ni náhodou v knihovně narazila. Podle hodnocení by měli být kniha alespoň uspokojivá (v mém případě k žádnému uspokojení nedošlo). Mnoho lidí v komentářích psalo, jak kniha byla výborná, ale byli tu i tací, kteří knihu moc nechválili. Podle mě byla knížka moc dlouhá. Autor ji mohl klidně zkrátit na polovinu, protože v prvních 150 stránkách se nic neděje, v dalších 150 se konečně rozjíždí, ale v posledních 100 je opět nezajímavá. Přesto jsem si přečetla další díly mě velice překvapily. Jsou mnohem zajímavější, více vás to vztáhne do děje a je prostě lepší. Doporučuji si přečíst další díly a ten první bych v pohodě i vynechala. ;)

04.12.2014

Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Do třetího dílu jsem se musela trochu přinutit a konec mi přišel celkem odfláknutý, ale jinak kniha je úžasná stejně jako ty předtím.

Válka hlukuVálka hlukuP. Ness

Tuhle trilogii prostě miluju.

26.12.2014

Quo vadis?Quo vadis?H. Sienkiewicz

Nejhezčí z románů, který jsem kdy četla.
Smrt je jen začátek. Po smrti začne nový život, ale tentokrát bude věčný.
Stačí jen následovat.

12.01.2015

Volání netvoraVolání netvoraP. Ness

Nemám srdce dát téhle knížce méně hvězdiček. I když jsem ji moc nepochopila. Určitě si ji přečtu znovu. Líbil se mi námět a obrázky byli fantastické. Kniha mě nejdnou rozbrečela... byla místy smutná a dojemná a někdy mě i rozesmála. Můžu ji jen doporučit ;)

Šedá smrtŠedá smrtB. Mull

Nádherná kniha. Určitě si všechny znovu přečtu. Byli kouzelné, čtivé a vztáhli vás hned do děje.

Bílý tesákBílý tesákJ. London

Dojemná, nádherná kniha, která vás pohltí do svého příběhu tak mocně, až se sami začnete místy cítit jako šelma.

15.03.2015

Kouzelný svět pohádekKouzelný svět pohádekH. Amery

Když jsem byla malá, tahle knížka byla moje nejoblíbenější. Měla vždy ty nejzajímavější obrázky a byla opravdu kouzelná! Nejvíce se mi líbil příběh o hadovi. ;)

Pán zlodějůPán zlodějůC. Funke

Nádherná, velmi čtivá, dobrodružná, fantasy knížka, která nezklame. Vřele doporučuji ;)

Dobrodružství v Zemi nikohoDobrodružství v Zemi nikohoJ. Foglar

Hezká, čtivá kniha.

15.03.2015

Hrdinka říká anoHrdinka říká anoM. Cabot

Mám pocit, že dávám hvězdičky jen kvůli prvnímu dílu a fantastickému obalu. Příběh rozhodně nebyl tak skvělý a vtipný jako u prvního dílu a místy jsem se dost nudila.

Vražedná léčbaVražedná léčbaJ. Dashner

První dva díly byly úžasné a velmi jsem se těšila na poslední díl a jak to všechno dopadne, ale musím přiznat, že tento díl mě moc nenadchl, spíše zklamal. Místy byl opravdu zajímavý a líbil se mi, ale zbytek - jak už jsem řekla - nic moc.
Thomas mi někdy lezl docela na nervy a Brendu jsem si moc neoblíbila. A na druhou stranu jsem měla ráda Theresu. Takže je zřejmě jasné, že se mi konec vůbec nelíbil, ale přesto doporučuji první dva díly.

08.11.2015

Harry Potter a Princ dvojí krveHarry Potter a Princ dvojí krveJ. K. Rowling

Dojemné... :'(

14.02.2016

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

(♡μ_μ)

02.07.2017

Město čarodějůMěsto čarodějůT. Janišová

Sice jsem knížku četla už dávno, ale pořád si pamatuji, že si mi moc líbila (teda až na ten věkový rozdíl mezi Kiarou a Lyrazem) - a hlavně to napětí :DD hned jsem si vypůjčila i druhý díl :D nedávno jsem dočetla Erilian - Střípky hvězd a ten díl je podle mě nejlepší :* Doporučuji :D Opravdu úžasné :)

05.12.2014

Kouzla na obzoruKouzla na obzoruT. Janišová

Čekala jsem něco lepšího. Děj byl v pohodě, ale charakter Zii jsem si zamilovala :D Trochu mi připomínal ten můj :DD Taková ta lehkovážnost, odvaha, rebelie i ten dobrodružný duch :D Nejvíce se mi líbilo, jak Zia ochutnala ty listy, houbičky nebo co to bylo (omlouvám se, že si to nepamatuji, knížku jsem četla už dávno) u toho ohně :D Ale pořád bych řekla, že byl ze všech dílů nejslabší :)

Střípky hvězdStřípky hvězdT. Janišová

Nejlepší z celé trilogie :D Trochu jsem doufala, že bude další díl, ale kamarádka si psala s autorkou a prý být nemá. Podle mě by měla aspoň napsat něco o té poslední generaci :D Jinak má kniha nejlepší děj, postavy a moc se mi líbí :D Jen škoda, že se Simeon nechal ostříhat :DD Fínka je úžasná ty housle jsou teda vážně drsný :D Vždycky jsem chtěla hrát na housle a teď lituji, že jsem nikdy nezačala (slyšela jsem, že hra na housle trvá až 4 roky, než se na pořádně naučíte) :D Edrik je divný jméno, ale též úžasná postava :DD Prostě: je to skvělá knížka a určitě s ji přečtěte :)

Hlas nožeHlas nožeP. Ness

Úplně na začátku jsem si říkala, že je to strašně podobný k Jedinečnému noži :D
Tuhle knížku jsem milovala. Měl dobrý poutavý příběh. Sice jsem v tom měla někdy chaos :D, ale to patří ke každé knížce. Líbí se mi charakter Todda, ale Viola mě někdy iritovala. Jinak - super knížka :D (a musím říct, že ty obálky jsou taky úžasný :*).

Jedinečný nůžJedinečný nůžP. Pullman

Rozhodně lepší než Zlatý kompas. Do děje jsem se dostala celkem snadno kvůli Willovi (s Lyrou to bylo moc nudný) a nebylo to tak zdlouhavě napsaný. Připomíná mi tak trochu Hlas nože :D

LegendaLegendaM. Lu

Tuhle knížku miluju! Právě jsem si koupila Fenoména a Šampiona, takže si je konečně můžu přečíst. :D Je vážně super s napínavým příběhem. Nic víc se už nedá říct, snad jen - doporučuji ;)

Temný rájTemný rájP. Ness

Další úžasný, dech beroucí díl trilogie Chaosu. Je to dokonalé (ale skutečnost - že je po tomhle už jen jeden díl - je hrozná) ;) Někdy jsem si sice říkala - to je takovej idiot - ale co naděláte, když to hrozně prožíváte, najednou udělá nějakou hovadinu a vy se přes to musíte nějak přenést :D Ale jako tímto vás od této knížky nechci odradit - je vážně super :DDD A hlavně ten vztah mezi Toddem a Violou (nejvíc se mi asi líbila ta poslední kapitola - tam jste si prostě nemohli splést jak se Viola jmenuje) ;) :DD

16.12.2014

Dotek andělaDotek andělaT. Brezina

Knížku jsem četla už dvakrát a klidně si ji přečtu znovu :D Myslím si, že je nejlepší z těch čtyř románů pro dívky. Musím také říct, že mě celkem překvapilo, že Thomas Brezina napsal ty úžasné knížky, protože u něho jsem zviklá vídat spíš dobrodružné detektivní knížky :D skvělá práce :D

16.12.2014