rasputin rasputin komentáře u knih

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Jednu hvězdičku ubírám za zdlouhavost. Chvílemi jsem chtěl knihu odložit a občas jsem musel některé pasáže číst znovu, protože jsem nedokázal udržet pozornost. Proč jsem knihu neodložil? Proč jsem ji dočetl? Ten pocit nedovedu popsat, možná to byla jen zvědavost, která se nakonec vyplatila....Možná jen pro tyto pasáže jsem četl dál: "Kráčeli mlčky sladce vonící trávou, která chutnala kravám i koním, i když jim nadouvala břicha, pak je nafoukla a nakonec zabila. Byla vysoká - aspoň o stopu vyšší, než Roland - a stále zelená jako v létě. Někdy se ve Špatné trávě ztratily děti a zemřely tam, ale Susan se tu nikdy s Rolandem nebála, i když tu nebyly žádné nebeské značky, kterými by se řídili. Jeho orientační smysl byl absolutně dokonalý."............No není to dokonalá směsice romantiky a morbidna? :-)

29.10.2014 4 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Skvělé!!! Jen mi zůstává naprostou záhadou, že se vejde tolik moudra a vtipu do tak tenký knížečky. Většinou to bývá spíš opačně. Na spoustě stránek bývá mnoho slov bez vtipu a moudro ani ve vysvětlivkách.

24.10.2014 5 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Trochu mě zklamalo zpracování. Takové......nemrcouch. Spousta krásných fotografií a spousta dobových textů. Určitě dalo spoustu práce všechno to vyhledat, utřídit a zpracovat, ale na mne to zapůsobilo tak trochu ledabyle a bez šťávy.

22.10.2014 3 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Tak jsem v práci opět nevyspalý. Ken Follett mě donutil těch posledních 120 stránek dočíst ještě v noci. Prostě to nešlo odložit.

20.10.2014 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Malinko mě zklamalo zpracování zajímavého příběhu. Chvílemi těžko uvěřitelné, místy předvídatelné a občas trochu těžkopádné a strohé. Obzvláště scény z Gulagu mi připadaly lehce přitažené za vlasy a jednání dozorců i vězňů mírně absurdní. ..... Přesto si však třetí díl série určitě přečtu.

12.10.2014 3 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Kingova fantazie vždycky překvapí. Pistolník mě zpočátku moc nezaujal, ale po nesmělém nástupu Třech vyvolených jsem se nestačil divit. Asi si udělám brzy výlet vlakem.

29.09.2014 5 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Nemám na to, jakkoliv komentovat. Vše už bylo řečeno. Každý by si měl s touto knihou přečíst i jeho Jeden den Ivana Děnisoviče a Rakovinu.

07.09.2014 5 z 5

Svědek Svědek Liza Marklund

Dobře a rychle se to čte. Příběh je čtivý, napínavý. Trochu mi vadilo moc zbytečné omáčky okolo celkem jednoduchého příběhu. Nevím, co má za smysl popisovat, když někdo někoho obejme, že uslyší lehké zaškrundání v žaludku....:-). Takových zbytečností beze smyslu je tam povícero a je to škoda. Autorka mohla zbytečná slova a energii tomu vynaloženou využít k rozvinutí samotného příběhu. Kniha ve mě zanechala dojem jakési nedotaženosti a syrovosti. Takový knedlo,vepřo, zelo bez masa. :-)

27.08.2014 3 z 5

Omyl komisaře Palmua Omyl komisaře Palmua Mika Waltari

Kniha mě velmi mile překvapila. Něco mezi komisařem Maigretem a Herculem Poirotem okořeněnými špetkou Sherlocka Holmese a jeho maličko opožděným Watsonem.

29.06.2014 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Úplně mě neoslovil styl vyprávění. Trochu mi vadí takové to "a o tom budu vyprávět později" ..........Jinak je to zajímavé čtení.

26.06.2014 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Čtivé, drsné, morbidní, naturalistické a uvěřitelné. Ale jen asi do dvou třetin. Konec byl, navzdory tupým a vymytým mozkům stalinistického režimu tak těžko uvěřitelný, že jsem knihu začal chvílemi brát až s humornou nadsázkou. Jakoby autor najednou nevěděl, jak knihu ukončit, jakoby mu došly nápady. Přestože jsem knihu dočítal bez pohnutí v půl druhé ráno, místy jsem se neubránil lehkému pousmání a zkazilo to můj celkový dojem z knihy....Tak trochu "hepyend po halywůdsku" byť s trochou hořké pachuti,,ale i tak mi to přijde trochu nefér vůči tehdejším obětem zrůdného režimu.

01.06.2014 3 z 5

Osudná léčba Osudná léčba Robin Cook

Snad jen to překotné a lehce naivní rozuzlení na konci mě trochu vadilo.

25.05.2014 4 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Když si člověk odfiltruje ten komunistický slang, imperialistické štváče a reakční živly, tak je to pěkný detektivní příběh.

22.05.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Řekl bych, že pro silné povahy je večerní zpravodajství a různé krimi zprávy. Pro silné povahy je Vyhnání G.Schnirch a nebo Merleho Smrt je mým řemeslem. I Larssonova trilogie mi přijde drsnější, než tato trochu přihlouplá detektivka o schizofrenické a těžko uvěřitelné postavě psycholožky. Možná kvůli atraktivitě a prodejnosti je to celé zabalené do prostředí pedofilů a obchodu s bílým masem......Knihu jsem chtěl zhruba v polovině odložit, nakonec jsem to dočetl a lituji ztráty času, který jsem této knize věnoval. Opět se mi potvrdilo, že ne každá kniha z edice světový "bezceler" je kvalitní dílo, které stojí za přečtení.

18.05.2014 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Mám vážné podezření, že si těch 940 stránek přečtu ještě jednou a budu si to vychutnávat.....Jen mi občas malinko vadilo, že napsal dopředu, co se s kým stane, nebo naopak nestane.

15.05.2014 5 z 5

Světem zvířat IV.: Ryby, obojživelníci, plazi Světem zvířat IV.: Ryby, obojživelníci, plazi Jiří Felix

Pro mladé nadšence, jakým jsem byl v mládí já, je to dokonalá kniha.

03.05.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mě se to prostě líbilo....Vyhnání Gerty i této knize je určitě co vytknout. Každopádně ve mně obě tyto knihy zanechaly nesmazatelnou stopu.

27.04.2014 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Asi tak s polovinou toho, co vytýká knize Fefin Lišák souhlasím a chápu ho. Nesouhlasím s jeho hodnocením a některými výtkami, z kterých čiší už určitá antipatie, která jen z prvotního zklamání přerůstala v téměř opovržení. Určitě se pustím i do dalších dílů.

22.04.2014 5 z 5

Hovory s Janem Werichem Hovory s Janem Werichem Miroslav Horníček

Nechci a nebudu hodnotit přepsané mluvené slovo, jehož není autor úplným autorem, ale je to krásné mluvené slovo.

07.04.2014

Pistolník Pistolník Stephen King

Připadalo mi to trochu zmatené a chaotické. Zvláštní. Místy jsem se trochu i ztrácel, ale na druhou stranu se mi líbilo, že akční scény přišly jen tak jakoby mimochodem. Chrchel nebo díra v hlavě po kulce přišla úplně stejně nevtíravě a nenápadně, jako králík k večeři.........Na hodnocení je malý rozptyl. Dal bych 7 z 10, takhle 3,5.

01.04.2014 3 z 5