rasputin rasputin komentáře u knih

Mort Mort Terry Pratchett

Bohužel mě to nějak neoslovilo. Zatím čtyři díly přečtené a buď jsem na to ještě nedozrál, nebo jsem naopak už moc přezrálý. Sbohem Zeměplocho.

31.10.2016 3 z 5

Den, kdy jsem zabil svého otce Den, kdy jsem zabil svého otce Mario Sabino

Jedním slovem - Prokristapánacojetohlezaslátaninu?
Možná jsem to jenom nepochopil. :-(

17.10.2016 1 z 5

České okamžiky České okamžiky Pavel Kosatík

Opravdu zajímavá kniha. Výběr zlomových okamžiků národa českého, některé i méně známé, ale jak jsem zjistil, o to důležitější. Zaujala mě autorova nezaujatost a čtivost.

14.10.2016 5 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Kniha obsahuje spousty názorů obyčejných lidí, ale i novinářů, studentů či vysoce postavených funkcionářů na téma - rozpad SSSR. V knize je spousta příběhů a nešťastných lidských osudů. Při čtení z toho občas běhá mráz po zádech. Po přečtení jsem si uvědomil jedno. Ruský člověk je jednou nohou v Evropě, vypadá jako my, ale není jako my. Jeho myšlení nemůžeme nikdy pochopit, ale rozhodně by jsme ho měli respektovat.
S nástupem kapitalismu po rozpadu SSSR přibylo příliš mnoho neúspěšných a chudých lidí. Nebyli připraveni na tržní ekonomiku a už najednou nebyli součástí toho velikého a obávaného Sovětského svazu. Až pak najednou přišel gerój Putin a se svou propagandou, cenzurou a demagogií jim opět dává onen ošidný pocit svébytnosti.
"Rusko potřebuje pevnou ruku. Železnou. Drába se sukovicí. Takže sláva velikému Stalinovi! Hurá! Hurá!".........str.111

11.09.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Já na to v podstatě asi ani žádný názor nemám. Teda kromě toho, že se mi to nelíbilo, protože je to roztahané, nekonkrétní, prapodivné. Vadí mi různé časové roviny a částečná předvídatelnost. Vadí mi nekompletnost a vůbec.....Já nevim, prostě se mi to nelíbilo....ale jedno vím určitě. Až zas někdo bude někoho přirovnávat ke Kingovi, tak se tím nebudu už dál zabývat. Kvalitní kniha nepotřebuje podobně vtíravou marketingovou pomoc.....A jestli bude další díl, třeba Dědek Krumpáč nebo Teta Lopata, tak ať se mnou nikdo nepočítá.......

27.08.2016 2 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Po přečtení zdejších komentářů jsem přemýšlel, jestli má vůbec smysl něco psát. Má to smysl. Myslím, že každé zamyšlení nad podobnými knihami a podobnými příběhy, má smysl. I kritizování chování Roosje má smysl. Je vidět, že některým není lhostejné, když se něčí chování vymyká zažitým mravním kodexům a je to dobře. Na druhou stranu si však nejsem jistý, kdo z oněch kritiků by se nechoval podobně nebo i hůř v zájmu záchrany vlastního života. Nikdo z nás nebyl v té době v podobné situaci, nikomu nešlo o holý život. Osobně si myslím, že tento příběh, tato kniha nám dává poselství, kam až dokáže člověka zahnat a k jakému jednání donutit, podobná zlovůle, diktatura, xenofobie, nacismus......

10.08.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

...ale tak jako úplně blbý to není. Nápad dobrej, ale příliš rozvláčné vyprávění mě spolu s urputně překotným koncem neustále přivádí k myšlence, že autor vlastně do poloviny knížky ani sám nevěděl, jak to dopadne. Rozhodně se mu nedá upřít čtivost.

10.08.2016 3 z 5

Mnichovský přízrak Mnichovský přízrak Georges-Marc Benamou

Myslím, že je to velice zajímavá kniha, která čtivým způsobem objasňuje a nastiňuje události a atmosféru kolem jedné z nejhorších událostí novodobých dějin. Po přečtení musím neustále myslet na to, jak by se dějiny vyvíjely, kdyby to nakonec Daladier nepodepsal.

20.07.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Četl jsem to jednu sobotu. Ráno jsem začal. Pak byl oběd, po obědě káva a pak práce. Betonový základ pro schod k terase. Jedna várka betonu v díře, druhá várka v kolečku. Pak byla odpočinková káva a k tomu zhruba polovina knihy, co jsem nestihl dočíst. A tak jsem četl a četl a četl......káva už byla dávno vypitá........sakra já nemůžu za to, že ten pitomej beton tvrdne tak rychle. Já to prostě musel dočíst!

14.06.2016 5 z 5

Pátrání po Martinu Bormannovi - Pravdivý příběh Pátrání po Martinu Bormannovi - Pravdivý příběh Charles Whiting

Zajímavá kniha. Umožňuje nám pochopit i spletité vztahy mezi vrcholnými představiteli tehdejšího fašistického Německa. V krátkosti nás seznamuje s jejich počátky a postupným "kariérním" postupem a pak i pádem.

10.06.2016 5 z 5

Mosad: Operace Eichmann Mosad: Operace Eichmann Isser Harel

Pokud budeme hodnotit obsah a význam knihy, asi nemá smysl diskutovat a bez pardonu si kniha zaslouží plný počet bodů. Literární zpracování je trochu horší, nevím jestli je to způsobeno špatným překladem, ale na můj vkus je zde i zbytečně moc pravopisných chyb. Ale určitě kniha stojí za přečtení.

28.05.2016 4 z 5

Bratrstvo Bratrstvo Robyn Young

Takové rozplizlé a těžkopádné. Plno nicneříkajících a nedůležitých popisů, chvílemi jsem měl dojem, že autorka zapomněla o čem vlastně píše. Hodnotit nebudu, neměl jsem sílu ani náladu dočíst.

01.05.2016

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tak jsem to dočetl a můj celkový dojem je takový rozpačitý. Dlouho jsem se s tím pral, moc mě to nebavilo. Celé mi to přišlo až takové zbytečně překombinované. Na posledních pár stránkách se zřejmě autor snažil nalákat na další díl, ale u mě se mu to zjevně nepodařilo. Trochu mi vadí styl psaní, kdy děj plyne a příběhy se odehrávají a občas někdo něco vypráví a pak najednou, jako blesk z čistého nebe, přijde Harry Hole s úžasnou a samozřejmě pravdivou dedukcí, protože si všiml něčeho o čem v knize není ani zmínka. Najednou všechno ví a všechno zná.

04.03.2016 3 z 5

Partyzánova dcera Partyzánova dcera Louis De Bernières

Čím víc nad knihou přemýšlím, tím víc se mi líbí. Hodně mě zaujala Velká knedlíková šiška, škoda, že se o ní nezmínil víc. Jinak mě celou knihu provázela myšlenka na to, že člověk si začne víc vážit lidí a věcí až tehdy, kdy o ně nenávratně přijde.

03.03.2016 5 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Martin ze Stvolna je trochu takový středověký James Bond. Dost chlastá, je samá ženská, umí to s mečem i bez něj a je až neuvěřitelný, co všechno zažije a přežije. :-) Ale jinak super čtení.

09.01.2016 4 z 5

Zoo v kufru Zoo v kufru Gerald Durrell

Čtivé, milé, vtipné, poetické, poučné, krásné leč krátké......a smutné. Smutné když si uvědomím, že dnes už je všechno jinak.

29.12.2015 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Trochu zklamání. Takové maličko rozpolcené a mdlé. Někde mohl autor ve vyprávění přidat, leckde zase ubrat. Občas jsem se ztrácel v postavách a když už jsem čekal, že se něco stane, tak se najednou děj přesunul o několik desetiletí. Čtivé, ale na Lovce draků to nemá.

27.12.2015 3 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Nějak mě to už celé přestává bavit. Začínám mít problém s udržením pozornosti a nejsem si jistý, jestli se mi ještě chce číst poslední díl.

21.12.2015 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Obvykle rozebírám knihu, ale tentokrát kniha rozebrala mě. Kdykoliv uvidím draka na obloze, vzpomenu si.

04.11.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Člověka to nutí srovnávat a to asi není úplně správný. Je poznat jiný rukopis. Kniha se četla dobře. Někde byly možná trochu zbytečné popisy, jak se snažil zachovat Larssonův styl a to na mě působilo trochu křečovitě. Zápletka je trochu jednodušší a kniha tedy není tolik obsáhlá, ale mě se to prostě líbilo. Myslím, že si tam každý najde to dobré, ale i to, co se dá knize vytknout. Kdo chce psa jíst, hůlky si vždycky najde, nebo jak to je.

08.10.2015 4 z 5