rasputin rasputin komentáře u knih

Kost v krku Kost v krku Anthony Bourdain

Je to v podstatě takový guláš, jehož základními ingrediencemi je hodně černý humor, mafie a FBI, kde rukopis kuchaře je znát téměř na každé stránce. Zábavné a oddychové čtení.

05.01.2018 4 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Ze začátku mi dělal problém styl psaní. Po pár stránkách už mi to nepřišlo a pak jsem si některé odstavce četl i dvakrát či třikrát. Ne snad proto, že bych neporozuměl, ale protože jsem byl fascinován. Jak krásně může být popsána taková banalita, jako je domek na kopci:
"Bylo mu dlouho vzhůru stoupati po strmé skále, než se dostal na malou planinu o skálu ještě vyšší se opírající, na jejížto pokraji stála Ambrožova chýše, přístupna všem větrům. Malý, pečlivě upravený sádek, jehožto svěžím trávníkem pospíchal stříbrojasný potůček, za ní se rozkládal a na jejím prahu seděl Ambrož, temným pohledem zíraje do zapadlého slunce krvavé stopy, hasnoucí v mlhách večerních, z údolí k němu v sterých podobách se valících."

28.10.2017 5 z 5

Velká iluze Velká iluze Mika Waltari

Jako kdyby něco špatnýho sněd, dal si panáka absintu a pak šel napsat knížku. Nějak mi to k Waltarimu nesedlo.

23.10.2017 2 z 5

To To Stephen King

Už je konec? Kdy bude pokračování? ........... Dočetl jsem a pohltilo mne prázdno. Ani nevím, jestli chci momentálně číst nějakou další knihu. Můj vnitřní vesmír se změnil.

17.10.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Vše naprosto přesně vystihuje komentář uživatele rabor. Ani jsem to nemusel celý číst, stačilo by, kdybych si jeho komentář přečetl před tím, než jsem knihu koupil. Ale čtivost se rozhodně nedá upřít.

14.09.2017 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Kniha je bezesporu čtivá. Alespoň ze začátku. Ale jinak je to nesmyslná parodie na sci-fi. Občas se mihne zajímavá a téměř filosofická úvaha o člověčenství, místy okořeněná špetkou humoru, ale čeho je moc, toho je příliš. Opakování se rozboru vztahu s manželkou a popisy zážitků z dětství místy sklouzává k trapnosti a jako celek kniha působí absurdně. Srovnávání s panem Kunderou mi přijde naprosto bizarní. Asi jako kdyby majora Zemana měl hrát Bruce Willis.
Jinak výborně zvládnutý marketing, zase jsem naletěl.

28.07.2017 2 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Vzkaz pro Petruse21: Evidentně jste tuto knihu nepochopila, proto doporučuji spíše současnější autory s jednodušší kompozicí příběhu. Zatím. Možná časem, až trochu vyzrajete, třeba si knihu znovu přečtete a pak odsoudíte svůj hodně zvláštní komentář s ještě zvláštnějším hodnocením, které si tato výjimečná kniha vůbec nezaslouží.

12.07.2017 5 z 5

Naučte se komponovat kreativně Naučte se komponovat kreativně kolektiv autorů

Tuto knihu by si měl prolistovat a pročíst každý, kdo chce FOTIT a občas se pochlubit pěknou vydařenou fotografií, která my smysl a příběh. Kdo chce jenom mačkat spoušť (ať už v mobilu nebo ve foťáku) a kdo chce nadále otravovat ostatní svými hloupými obrázky pokakaných štěňátek, vánoční výzdoby či nohama na pláži z dovolené, pro toho je tato kniha zbytečná ztráta času a kéž jim brzo dojde baterka.

12.07.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Klidně bych dal pět hvězdiček, kdyby to byla jediná kniha ze série Carl Morck. Ale takhle musím srovnávat a třeba na Složku 64 či Vratné lahve to prostě nemá.

22.06.2017 4 z 5

Husákovy děti / Hřbitov prasátek Husákovy děti / Hřbitov prasátek Marcel Deli

Husákovy děti jsou první kniha od dob, kdy vyšel Forrest Gump, která mne donutila smát se nahlas. Ale asi je to spíš určené pro ty, kterých se to týká. Dnešní generaci toho tato kniha moc neřekne.
Hřbitov prasátek je taky hodně dobrej. Možná bych to snesl o trochu delší a napínavější, ale na večer dobrý. Zrovna se snažím zhubnout a chuť na kus vepřového byla v půl dvanáctý o to větší.

13.06.2017 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Tak Cunninghama už asi ne. Moc mě neberou úvahy o životě povrchních američanů, kteří mají bordel v hlavě se svou vlastní identitou i se vztahy k okolí. Ale i tak jsem rád, že jsem si to přečetl.

08.06.2017 3 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Není Bureš jako Bureš. Tenhle je výbornej! Chci třetí díl!!!

19.05.2017 5 z 5

Na křídlech orlů Na křídlech orlů Ken Follett

Příliš mnoho zbytečných písmenek, stránek, kapitol.....Když už se konečně začalo něco dít, tak to najednou přerušilo zbytečné vyprávění o čemsi a k místu, kde autor přestal, se vrátil třeba až za několik desítek zbytečných stránek. Zatím nejslabší Follettova kniha, kterou jsem četl.

17.03.2017 2 z 5

Tunelem na svobodu Tunelem na svobodu John Fancy

Vždycky se blbě hodnotí knihy, které sepsal „nespisovatel“ podle svých skutečných zážitků. Alespoň mě ano. Pokud bych měl hodnotit příběh a konání pana Fancyho a měl tu možnost se s ním osobně setkat, tak bych smekl a uklonil se.
Pokud bych měl hodnotit zpracování literární, tak jsem trochu v rozpacích. Zpočátku jsem se ztrácel v množství tunelů a zároveň mě udivovala jakási strohost ve vyprávění. V jednom odstavci plánoval vykopat tunel a v dalším odstavci ho chytili. Postupně jsem i získal dojem, že to jejich zajetí bylo něco jako přísnější skautský tábor. ....

15.02.2017

Pole orná a válečná / Pekař Jan Marhoul Pole orná a válečná / Pekař Jan Marhoul Vladislav Vančura

V anotaci se píše, že román je také lahůdkou pro milovníky krásné češtiny. Musím říci, že zpočátku mě to spíše odrazovalo. Pak jsem si zvykl. Jeden odstavec za všechny:
"Vrátiv se z Pešti, Maxmilian odstonal jakýsi děsný flám šlechtické míry a poplakav nad chlupem, jejž pustil, hotovil se k odpočinku. Tři tisíce uvízly v punčoše jakési herečky, jež na jevištním pokraji vykřikuje a omdlévá a pláče a opět se směje; tři tisíce zůstaly v hotelu, jenž jako kanál vsákl nápoje a blinky. Zpili se až po baby dřepící na záchodcích. Tři dny barevné alkoholy crčely chřtány a tři dny řvaly jazyky opilců."

31.01.2017 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

HD kvalita. Prostě Hodně Dobrý.

29.01.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Ale jóó, taky jsem si občas říkal, že se to asi dalo čekat. Ale na druhou stranu, při tom množství knih, co napsal..........je to prostě jeho rukopis a mě se to líbilo. Nemůžu říct, který díl byl nejlepší, který nejslabší. Všechny tři díly byl jiné, každý byl lepší i horší něčím jiným. A u všech třech dílů bych hodnotil 4,5, tak to prostě musím zaokrouhlit nahoru. Ještě jen reakce na příspěvek uživatele "zahadum". Sám autor psal v první knize, že chtěl původně jenom napsat povídku, ale nějak se mu to vymklo z rukou. :-)

17.01.2017 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Jeden odstavec z vyprávění Helenky Součkové za všechny...............

"Zrovna se zkouší "Rozbřesk na dole Karel". Je to o tom, jak to bylo dřív, když to bylo špatný. Myslím jako před Velkou říjnovou socialistickou revolucí nebo tak někdy. Jak nějaký horníci byli zaměstnaní v dolech, ale měli se hrozně špatně a byli moc smutný a pak zase nebyli zaměstnaný v dolech, protože je vyhodili, a měli se taky špatně a byli zase smutný. Ale nakonec přišla revoluce, horníci tancovali a zpívali a měli se dobře až do smrti. Smutný pak byli akorát ty lidi, který byli veselý před tím. "

09.01.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tak pro mě je to asi první kniha z edice světový "bezceler", která za to stála.

25.12.2016 5 z 5

Jak to vidí Šichtařová Jak to vidí Šichtařová Vladimír Pikora

S některými názory v této knize nemohu úplně souhlasit, avšak doporučuji knihu si přečíst a popřemýšlet. Možná někomu otevře oči. Nic není, jak se zdá.

11.11.2016 4 z 5