Onlinerarášek

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Slova jsou dobrá i zlá. Slova nás dokážou potěšit. Slova nás dokážou vyděsit. Slova nás dokážou rozesmát. Slova nás dokážou rozplakat. Slova nás dokážou udivit. Slova nás dokážou naštvat. SLOVA MAJÍ MOC!
Příběh Zlodějky knih, Liesel Memingerové, která díky svému otci Hansovi poznala slova a naučila se milovat čtení. Seznámí se s Maxem, který jí ukáže i druhou stránku slov. Pozná, že slova mohou být potěšující, ale mohou budit i hrůzu. Líbil se mi příběh vyprávěný Smrtí (která není tak bezcitná a zlá, jak si všichni myslí), která často do příběhu přidává svoje slova, myšlenky a zážitky. Velice mě rozplakal konec, chvíli jsem si nad ním poplakala. Na závěr opětovné setkání Maxe a Liesel a Liesel se Smrtí. Příběh mě rozhodně zasáhl a doporučila bych ho všem! :)
PS.: Chystám se teď kouknout konečně na film. Nechtěla jsem se na něj kouknout, než přečtu knihu. :D
Už jsem viděla film. Moc se mi líbil. Ale jsem strašně ráda, že jsem si předtím přečetla knihu. U filmu jsem se často nachytala, že to srovnávám s knížkou, což mě často dost štvalo. :D Ale musím říct, že obojí je výborné. :)

28.02.2016

OvšemOvšemK. K. Kovář (pseudonym)

Tahle knížka byla opravdu, jak název napovídá, o všem. Smála jsem se, dojímala, přemýšlela, občas i pobrečela a myslím si, že mi tahle knížka opravdu něco dala. Kovyho videa ráda sleduji, protože jsou vtipná i rozumná a věděla jsem, že tahle kniha bude totéž. To nekonečné čekání, než mi ji pošta doveze, se vyplatilo.
Gratuluji Kovymu k vydání jeho vlastní knížky a přeji mu hodně štěstí v budoucnu. :)

30.11.2017

Mrtvé městoMrtvé městoErin Hunter

Tuto knihu jsem si zamilovala. Od Erin Hunter jsem už četla Divoké kočky a je mi dost líto, že nepřeložili všechny díly a skončili u druhého. Ale u této řady Zákon smečky věřím, že ji přeloží celou. Už jsem přečetla i třetí díl a nemohu se dočkat pokračování. Je přílíš mnoho knih, u kterých se skončilo s překladem u druhého nebo třetího dílu a tak nechci, aby Zákon smečky skončil stejně, když už je tak daleko. Moc jsem si oblíbila Štístka, Mikyho a Martu. Miluji celou smečku a doufám, že vše dopadne dobře.

24.10.2015

19841984G. Orwell (pseudonym)

Velice dobrá kniha. Příběh je velice děsivý, až by mohl být pravdivý. Rozhodně to donutí k zamyšlení. Doporučuji. :)

19.03.2016

Trnitá cestaTrnitá cestaErin Hunter

Moc nádherný čtvrtý díl. Vážně mi už leze na nervy Alfa a Kňoura je už vůbec takový hnusný skrček. Na druhou stranu jsem si zamilovala Lízinku, Štístka, Mikyho a Bellu. Byla jsem smutná z Bouřliváka, to byla nepříjemná část knihy. Ale rozhodně skvělý a čtivý díl série, která mě jen tak neomrzí a těším se, co se stane příště. :)

28.03.2016

Jeden z nás: Príbeh o NórskuJeden z nás: Príbeh o NórskuÅsne Seierstad

,,Když proces skončil, pochopila jsem, že se do celé záležitosti musím ponořit hlouběji. Tak jsem našla Simona, Anderse a Viljara. Tak jsem našla Bano a Laru. Toto je příběh o nich."
Knihu jsem měla v plánu přečíst včera, jako poslední knihu měsíce únor, ale nakonec jsem ji dočetla dneska ráno. A musím říct... wow. Nemám slov. Autorka umí velice dobře psát, kniha mě vtahla do sebe a nepustila. Vypráví o hrůzném činu, kterého se dopustil jeden Nor - Anders Behring Breivik. Kniha je rozdělena do tří částí.
První mapuje jeho život, jeho dětství, mládí a dospívání, co všechno ho utvářelo až k událostem 22. července. Jsou tam kapitoly o jeho psaní manifestu, výrobě bomby nebo příprav na útoky . Mimo jiné se autorka věnuje dětem, které se během knihy postupně přibližují Utoye a událostem, které se na něm mají odehrát. Nevyhnutelně tak přijde kapitola o dni, kdy Breivik odpálil bombu a následně rozerval životy mnoha mladým lidem (a jejich rodinám, příbuzným, kamarádům) na letním táboře, na ostrově ve tvaru srdce. V téhle kapitole nemůžu uvěřit, kolika chyb se policie dopustila. Kdyby bylo byť jen cokoliv jinak, nemusel umřít nikdo, nebo se alespoň mohlo zabránit větším ztrátám. Tahle kapitola se opravdu nečetla lehce.
Poté jsou zde popsány záchrany přeživších, identifikace mrtvých, výslechy Breivika a jak příbuzní pevné věřili, že je jejich dítě naživu, dokud se nedozvěděli pravdu. Nedokážu si představit, jak velká bolest to pro všechny rodiny, které o někoho tehdy přišly, musela být. ????
Druhá část je o přípravách na proces a o procesu samotném. Je zde popsán Breivikův proslov, výpovědi svědků, rekonstrukce míst činu a rozbory psychologů. Na závěr je krátká kapitola o rozsudku.
Poslední třetí část je o rodinách Simona a Anderse, kteří se stále nedokáži přenést přes ztrátu synů a jejichž bolest asi tak snadno nezmizí. Objevuje se zde také rozhovor s matkou Breivika, kterou autorka vyzpovídala. Nakonec i zde se objevuje Breivik, s nímž se autorka kvůli knížce chtěla zkontaktovat, ale ten odmítl. Na závěr autorka píše o tom, jak kniha vznikla.
Líbí se mi, že svůj podíl z prodeje věnuje sdružení Jeden z nás a že rozhodnutí, jaké projekty se podpoří, nechá na těch, kteří do knihy přispěli nejvíce ???? ,,Jsem vděčná všem, kteří mi o svých dětech dovolili psát. Připadalo mi důležité, abych to odpoledne popsala v celé své hrůze. Nikdy se na něj nesmí zapomenout." Při čtení bylo hodně okamžiků, kdy jsem neubránila slzám. Nejde, a nesmí, se zapomenout, co se stalo 22. července. I když se tomu, po to co udělal, těžko věří, ale Breivik byl a je prostě obyčejný člověk, jako jeden z nás, ale který se nakonec rozhodl, že spáchá něco tak odporného. Na tuhle knihu rozhodně nezapomenu a rozhodně ji doporučuji dalším, aby si ji přečetli.

01.03.2020

Psí cestaPsí cestaW. Bruce Cameron

ÚŽASNÁ KNIHA! Nemůžu uvěřit, že jsem si chtěla přečíst jenom první díl a ten druhý úplně vynechat, přišla bych o další silný příběh. Ani nemůžu slovy popsat, jak se mi líbila, ale o tom, jak moc mě do sebe vtáhla svědčí to, že jsem ji zvládla přečíst během dvou dnů, což je na mě v poslední době docela rekord. Ani jsem se nechtěla s duší tohoto milujícího chlupáče loučit. Konec byl vůbec nejlepší a nejdojemnější, skvěle tuto sérii ukončuje. Na konci a celkově při četbě celé knihy jsem si pobrečela. Je to už dlouho, co nás opustila naše Betynka, stále se mi po ní stýská a po přečtení těchto knih jsem na ni hodně myslela. Rozhodně doporučuji obě knihu každé osobě na této planetě, protože jsou úžasné. :)

02.03.2017

Dalajlamova kočkaDalajlamova kočkaDavid Michie

Jsem naprosto vděčná za to, že se mi dostala do rukou tato kniha. Čtení příběhu ve mě vyvolávaly pocity klidu a míru.
Oblíbila jsem si Jesku/Myšku/Rinpoče/Sněžnou lvici. Kniha skvěle seznamuje čtenáře se záležitostmi okolo buddhismu a ještě lepší je, že je aplikuje na Jesku, která zrovna řeší nějaký svůj problém.
Kniha ubíhala, hodně jsem se naučila, bylo to milé a poklidné. Těším se, až si přečtu další díl. :)
,,Je velmi užitečné sdílet vlastní poznání s druhými lidmi,''pronesl geše Wangpo směrem k Samovi a dodal:,,K čemu by to poznání jinak bylo?'' (str. 216)

06.09.2017

Svět bez stížnostíSvět bez stížnostíWill Bowen

Myslím, že by byl vážně nádherný svět bez stížností a tato kniha a její fialový náramek by tomu mohli velmi pomoci (můj náramek někam schovala potkana, takže ho zatím nahradí ten, který leží na knížce, než mi dorazí jiný :D).
Moc dobře vím, že tahle 21denní výzva pro mě bude obtížná, ale věřím, že už to nějak zvládnu. :)

05.09.2018

Poslední bitvaPoslední bitvaErin Hunter

(+ SPOILER) ,,Takový byl život v divočině, život svobodných psů, život psů, kteří nepatřili dlouhým packám, psů, kteří se chránili a pečovali o sebe navzájem. Takový byl život Divoké smečky."

Konečně mám za sebou poslední díl a bylo to výborné zakončení, jak této série, tak celého příběhu Bouře, Štístka a celé Divoké smečky. Na začátku čtení jsem musela knihu na chvíli odložit, protože se nedalo snést bezpráví, kterého se celá smečka dopouštěla na Bouři pod vlivem manipulující Brízi. Ale naštěstí to celé netrvalo dlouho a celý příběh se vrhl okamžitě do akce, když byla Brízou unesená štěňata! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, musela jsem vědět, jak to celé dopadne. Poslední stránky jsem zhltla na jeden zátah a došlo tam k tak smutné události, že jsem spotřebovala hned několik kapesníčků. :,( Konec byl nádherný, až idylický, a doufám, že tím všechno skončilo a další série už nebude, protože v nejlepším je dobré skončit. (I když bych si to určitě tajně přála) Kéž Bouři a celou Divokou smečku provází Psí duchové. :)

11.08.2020

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Tuhle knihu jsem si plánovala přečíst hodně dlouho. Když jsem ji konečně našla v knihovně, na první pohled mě vyděsil objem. Tento strach mě přešel potom, co jsem si knihu prohlídla zevnitř. Nikdy nebudu litovat toho, že jsem si ji přečetla.
Kniha vlastně ukazuje dějové linky nevidomé dívky Marie-Laure a plavovlasého kluka Wernera. Také se objevuje dějová linka prokletím a záhadami opředeného diamantu Moře plamenů. Kniha měla hluboké myšlenky, dokázala vtáhnout do děje (hlavně svýma krátkýma kapitolama :D).
Obálka je nádherná. Uvidím, jestli si přečtu další knihy od tohoto autora, ale tahle kniha se mi zapsala do paměti a už ji neopustí. :)

14.06.2016

Oliver - Kocour, který zachránil VánoceOliver - Kocour, který zachránil VánoceSheila Norton

Nádherný příběh o kocourkovi s dobrým srdcem a velikou schopností oplácet dobročinnost lidí, kteří mu pomohli, když přišel o střechu nad hlavou. Chytla mě za srdce a kocourkova záchrana Vánoc mě naladila na vánoční atmosféru. :) Líbil se mi taky styl, jakým byla napsána, Oliver celý příběh vypráví malému kotěti. :) Doporučuji. :)

09.12.2016

GeminaGeminaAmie Kaufman

Miluju tuhle sérii! Opět jsem si skvěle užila. :D
Hanna byla skvělá, v mnohém se tak moc podobala Kady, až na to hackování, v tomhle byla eso Nikova sestřenice Ella, která mě častokrát během čtení pobavila. A Nik se občas choval jako blbeček, ale jinak bych mu nic nevytkla.
Opět jsem si užila knihu složenou z dokumentů, záznamů, chatových rozhovorů a nově i deníku jedné z postav. Ke konci jsem se nechala tolikrát nachytat tak, že si napříště budu dávat pozor, než o něčem rozhodnu, že to tak skutečně je. :Ď
Po tomhle díle můžu říct, že druhý díl zvedl laťku hodně vysoko. Souhlasím se Samirou, že Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou a po tomhle už se nemohu dočkat, s čím přijde Obsidio. :)

21.11.2017

Se psem mě baví světSe psem mě baví světkolektiv autorů

Nádherná knížka s příběhy a básněmi, které mě rozesmály, dojaly, potěšily, ale i rozesmutnily a rozplakaly. Líbilo se mi, že jsem se něco dozvěděla o Máně z Ulice, nebo že Geňa má psy. :D Ilustrace jsou také moc povedené a jsou krasným doplňkem knížky. Psi jsou nádherná stvoření, měli bychom si jich velmi vážit. :)

30.11.2017

Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebeMoudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebeElli H. Radinger

,, Když se dnes někde nově objeví vlci, vyvolává to u mnoha mužů odmítnutí:,, Pryč s nimi!" -,, Není u nás místo!" Naproti tomu u žen to často vyvolává ochranitelské instinkty, soucit a především hlubokou touhu po posledním ještě divokém zvířeti naší doby."
Dokonalá kniha pro všechny milovníky vlků, plná příběhů, informací a nádherných fotek těchto tajemných tvorů. ☺️❤️❤️❤️❤️

05.09.2018

TerapieTerapieSebastian Fitzek

Tohle je druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a páni! Opět mě uměla překvapit. Díky krátkým kapitolám a stupňujícímu napětí jsem nemohla přestat číst a měla jsem ji přečtenou dřív, než jsem předpokládala. Celou dobu jsem měla nejrůznější teorie, ale nakonec jsem ve většině z nich byla úplně na omylu. :D Už od Balíčku vím, že do konce knihy, do úplně posledních stránek může být všechno úplně jinak a bylo to tak i v tomto případě. Nakonec mi bylo Viktora skutečně líto. :( Ale na to, že to byla jeho prvotina, tak vážně výborný, napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. :)

16.05.2020

Kočka na cestáchKočka na cestáchHiro Arikawa

Tohle byl na mě hodně silný příběh plný překrásných momentů. Líbilo se mi to rozdělení na záznamy, kdy se pokaždé přesunuly k jiné osobě, která si k sobě chtěla vzít Nanu. U těchto osob byla ukázána minulost, kterou měl Satoru s nimi spojenou. Příběh také můžeme vidět i z pohledu Nanua, který ví, proč ho chce Satoru dát pryč a proto dělá všechno možné, aby se tak nestalo a on s ním mohl být až do konce jejich společné cesty. Jak příběh postupuje, ubývá přátel, které se mohli o kocourka postarat, ale nevyšlo to, tak jsem se konečně dozvěděla příčinu, kvůli které se Satoru musí Nanua vzdát, kterou jsem už od začátku začala tušit. Cesta Nanua a Satoru je plná nádherných zážitků a je zde krásně ukázáno pouto mezi kočkou a jeho člověkem. Konec byl opravdu emocionální nálož, kterou jsem celou obrečela. Přesto to byl opravdu příběh plný lásky a přátelství, který stojí za to přečíst, obzvlášť pokud máte rádi kočky. :)

16.05.2020

Temnota padáTemnota padáErin Hunter

Další skvělé pokračování Štístka a jeho přátel. Konečně měli knihu doplněnou o popis psů, jak vodítkových, tak divokých, bez toho jsem totiž občas nedokázala určit, jak ten pes vypadá. Doplnění postav o tři štěňata se mi líbilo. Na konci mi bylo Vrtila líto, Bručoun mě zklamal a potěšilo mě, že s Lízinkou to dobře dopadlo a zůstala se smečkou. Těším se na další pokračování :)

24.10.2015

Dveře do prázdnotyDveře do prázdnotyVictoria Schwab

Pokračování Archivu se mi líbilo. Mackanzie musí skloubit školu s Archivem, řeší vztah s Wesem a zároveň mizí lidi, které potkala. A zároveň návrat starého nepřítele. Rozhodně zbožňuju Rolanda, Wese a Cashe. Bylo mi hrozně líto Erica, protože jsem si ho během čtení oblíbila. Jinak se mi tenhle díl líbil. :)

16.11.2015

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJennifer Niven

Theodora a Violet jsem měla ráda. Líbila se mi Putování, která podnikli nejdřív kvůli školnímu projektu, ale stane se z toho něco víc. Theodor se stále zabývá způsobem, jak zemřít a pokaždé, když o tom uvažoval, tak jsem si říkala : Proboha nedělej to! Violet se díky Theovi přenese přes smrt své sestry a konečně začne znovu žít. Theo se ale stále propadá a Violet o něho má strach. Nakonec se stane tragédie po které se musí znovu postavit na nohy. Rozhodne se dokončit Putování, které ji dovede až ke vzkazu. Ke konci jsem z toho byla smutná a brečela jsem. Je to vážně dobrá knížka. Rozhodně mě tato knížka zasáhla. Rozhodně je někdy dobré vyčnívat, být něčím výjímečný. Není na tom nic špatného, ať si říká kdo chce co chce. Odlišovat se od těch stovek, tisíců jiných lidí. :)

01.11.2015

100 přání100 přáníErica Bertelegni

Ta kniha byla neuvěřitelná. Uvolněná, přátelská a vtipná atmosféra. Překrásný příběh vsazený do překrásného prostředí Říma. Co všechno se stane, když dostanete 100 přání, když to sté bude vaše vlastní? A budete vůbec chtít, aby to všechno skončilo? Taky bych si přála dostat 100 přání, už jen pro tu srandu. :)

29.11.2015

Jsme AnonymousJsme AnonymousParmy Olson

Skvělá kniha, která mi objasnila, kdo jsou Anonymous. Ukázala stránku 4chan, kde vlastně nápad s anonymitou vznikl. Jejich první opravdový boj proti scientologické církvi. Na doporučení na začátku jsem zkoukla dokument We are legion, který mi určité věci dokázal ukázat a zbytek jsem si pak dohledala v knize. Dozvěděla jsem se i o případu WikiLeaks, o kterém jsem si toho začala víc vyhledávat, který mě zaujal a momentálně ten případ sleduju. Rozhodně dávám této knize plný počet a vůbec nelituju toho, že jsem se rozhodla ji koupit. :)

24.01.2016

Nekonečné jezeroNekonečné jezeroErin Hunter

Zase jednou úžasný díl, těším se na další. Bella mě v jednu chvíli strašně překvapila a byla jsem na ni naštvaná. Bouře byla úžasná, i když se někdy příliš neovládala. Doufám, že se něco stane mezi Štístkem a Hvězdou. Alfa mě ani trochu nepřekvapil, vždycky jsem věděla, že je to zbabělec a podrazák. Už se moc těším na pokračování. :)

26.05.2016

Psí posláníPsí posláníW. Bruce Cameron

Kniha mě vážně dojala. Líbí se mi myšlenka toho, že naši miláčkové jsou tu stále s námi, i když někde jinde. Mám moc ráda psy, jenom mi trochu vadilo to navážení se do koček, protože našeho Macíka bych ta nic na světě nevyměnila. Ale je jasné, že psi a kočky se nikdy nijak zvlášť nesnesli. ;) Jinak jsem z Baileyho a jeho věrnosti Ethanovi až do konce moc dojatá a dávám plný počet. :)

24.10.2016

Kouzelný náramekKouzelný náramekViola Shipman

Hřejivá a milující knížka, u které se vám bude chtít smát i plakat. Přála bych si mít takový náramek plný nádherných vzpomínek na svůj prožitý život. Přála bych si mít babičku jako je Lolly, která byla v knížce velice inspirativní osobou. Dlouho na ni nezapomenu. :)

23.04.2017

Láska v prachu hvězdLáska v prachu hvězdKrystal Sutherland

Tohle rozhodně žádné velké zklamání pro mě nebylo. Po dlouhé době mi tenhle příběh nepřišel jako nějaké romantické klišé. Oblíbila jsem si Lolu s Muzem, u Grace si nedokážu vytvořit úplný názor, takže je to nějak mezi.
Sadie sice v knize říká, že láska je pouhou chemickou reakcí a pravá láska ve skutečnosti neexistuje. Jsem určitě bláhová a snílek, ale já stále i po tom, co Sadie vysvětluje Henrymu, věřím, že jednou svou pravou lásku najdu.
Také bych si přála mít takové tajné místečko, jaké měla Grace na starém vlakovém nádraží. A hlavně mě na téhle knížce zaujala myšlenka toho, že jsme stvořeni z atomů hvězdného prachu a až zemřeme, všechny tyto atomy se rozplynou do nekonečného vesmíru a poskytne nám to vykoupení od našich hříchů. :)

Léčba koněmLéčba koněmRupert Isaacson

V téhle knize jsem se poprvé seznámila s tím, co všechno obnáší mít autistické dítě. Obdivuji Ruperta s Kristinou, že to všechno zvládli a ještě jednou musím obdivovat Ruperta za to, že důvěřoval svému vnitřnímu hlasu a rozjel se s Rowanem a Kristinou do Mongolska za místními šamany.
Nevím, jak moc je síla léčitelství šamany účinná a jak to všechno funguje, ale Rowan je důkazem, že i něco tak zázračného a neuvěřitelného funguje.
Teď se chystám na to, že se ještě podívám na dokument, který mě právě k této knize přivedl. :)

22.10.2017

Hugo a jeho velký objevHugo a jeho velký objevBrian Selznick

Tuto knihu jsem objevila v Levných knihách a hned jsem si vzpomněla na film. Koupě rozhodně nelituji. Líbilo se mi propojení ilustrací a textu. Skutečně to svým stylem připomínalo film. Zaujala a dotkla se mě část, kde se Hugo a Isabelle koukali na Paříž a on jí povídal o tom, co cítí, když se takhle dívá dolů a vidí všechno to dole pod ním.
Musím uznat, že tohle je jedna z těch výjimek, kdy se mi líbila jak knížka, tak film. :)

Pusheen: Já, košištaPusheen: Já, košištaClaire Belton

Miluji kočky, miluji Pusheen! Je tak rozkošná. Přečtení celé knížky mi nezabralo ani pár minut, ale šíleně jsem se pobavila. Je to skvělé pro odlehčení nálady a pozvednutí mysli. Doporučuji. :)

05.12.2017

Charlie - kotě, které zachránilo životCharlie - kotě, které zachránilo životSheila Norton

Úžasné volné pokračování Olivera - kocoura, který zachránil Vánoce. Nyní se ocitáme v příběhu malého kocourka Charlieho a prožíváme ho jeho kočičím pohledem. Charlie by udělal pro svou holčičku Karolinku cokoliv na světě a když je potřeba jí pomoci, neváhá a pomůže jí. Poté zažije spoustu dobrodružství, ale láska ke Karolíně ho dostane zpět domů, kde jeho práce ještě nekončí.
Velice jsem si knihu užila, i když mě někdy jeho chování trochu vytáčelo, ale podle toho se dá poznat, co z otcovi strany podědil. :D Líbil se mi také výskyt starých známých postav z minulé knihy. Miluji ji a vřele doporučuji!
PS.: Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost tuto knihu komentovat jako první. :)

06.01.2018