rarášek rarášek komentáře u knih

Vlkochodci Vlkochodci Samuel Sattin

Animák miluji a s komiksem to cítím stejně! Přečteno v originále už před pár lety, protože jsem prostě nemohla odolat :D Miluji vlky nade vše, takže tenhle příběh je pro mě jako dělaný. Taky bych chtěla patřit mezi Wolfwalkers. Robyn a Mebh jsou nejlepší!!

10.08.2023 5 z 5

Po čem kočky touží Po čem kočky touží Júki Hattori

Díky knížce jsem se naučila hodně nového a doprovodné ilustrace jsou opravdu povedené :)

31.05.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Zatím nejlepší díl :3 A když už se řeší, který konec je lepší, tak u mě taky vede ten první. Řekla bych, že ten první je takový více vysněný a ten druhý by asi spíše odpovídal realitě, jak by to ve skutečnosti dopadlo. Tolik moje myšlenky hlavně ke konci. :D

25.03.2022 3 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

I když jsem se u čtení občas trochu zasekla, tak jsem si ji přesto dokázala užít. Moc jsem se u čtení pobavila. :)

27.01.2022 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Sice nemám ani přítele a ani manžela, ale stejně jsem se dokázala vážně pobavit. :)

02.12.2021 4 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Na to, že jsem si to musela přečíst do školy mě to velice pobavilo. :D

02.12.2021 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Přečteno kvůli práci do školy. Nevím úplně přesně, co si o této knize mám myslet. Na jednu stranu to bylo velice zajímavé čtení, ale na druhou jsem někdy měla chuť knihu odložit. Tak to pro mě z ohledu hodnocení skončilo nějak na půl cesty. :)

02.12.2021 3 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Opět skvělá absyntovka, která mi tentokrát přiblížila svět oděvního průmyslu.

02.12.2021 5 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Opět jsem se opravdu pobavila. Sice jsem většinu obsahu znala už z internetu, ale pořád mě to dokázalo skvěle zabavit. :D

25.11.2021 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Skvělý počtení! Velice zajímavé případy, některé z nich už jsem znala třeba z Epochy, kde jsem ze všeho nejvíc četla právě o zločinech. Z podcastu jsem si pouštěla pár dílů a líbil se mi, i když tolik podcasty neposlouchám. O spoustě případech jsem ani nevěděla. Moc se mi líbili také rozhovory na konci. Opravdu povedená kniha. :)

25.11.2021 5 z 5

Hilda uvádí: Tvorové a netvorové Hilda uvádí: Tvorové a netvorové Emily Hibbs

Vážně nádherný a roztomilý průvodce pro všechny, kteří četli Hildu nebo viděli seriál. Čtení jsem si opravdu užila. Moji nejoblíbenější tvorové jsou liškoloušci a hafíci. :)

20.11.2021 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Moje knížka je po přečtení plná lepíků. :D Objevilo se tady mnoho myšlenek, které jsem si prostě potřebovala nějak zaznamenat, abych je případně mohla znovu najít. Čtení jsem si dávkovala po malých kouscích, protože mi to jinak nedovolovala škola, ale jsem za to ráda, protože jsem si knihu o to více vychutnala. Při čtení mnou hodně cloumali emoce a v některých částech jsem se prostě neubránila slzám. Někdo tady poznamenal, že Amélie si velice snadno a rychle získává lidi kolem sebe. Je to pravda a díky tomu mi připomněla postavu Komi z anime Komi Can't Communicate, které je teď právě na Netflixu. Akorát na rozdíl od ní, Amelie s lidmi dokáže komunikovat. :D Velice jsem hlavně podlehla celému příběhu hlavně díky tomu, že je Amelie takový knihomol jako já a další. Hodně jsem si oblíbila Valino knihkupectví a strašně ráda bych viděla oddělení Ormanu. Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha se mi prostě hodně líbila a neměním na ni názor ani po několika dnech, co jsem ji dočetla. Člověk někdy potřebuje takovou knížku, aby si trochu ulevil od toho stresu reálného světa. Kéž bych viděla kolem sebe ty velryby, jako to umí samotná Amelie. :)

20.11.2021 5 z 5

Volání osudu Volání osudu Helena Dahlgren

(SPOILER) Na Starshine Legacy jsem vyrostla. Určitě nejsem sama, kdo odebíral Pony Club a těšil se, až si zahraje pokračování, pokaždé za jednu ze čtyř dívek. Také jsem četla oba díly komiksu, který přidal větší rozměr příběhu z her, takže jsem ještě před čtením měla už nějaké znalosti. A bylo to naprosto skvělý! Opět to přináší spoustu nového, něco se změnilo a upravilo oproti původnímu příběhu, ale vůbec to není špatné. Líbí se mi, že když se dívky rozdělí, tak to navazuje na události, které se odehráli ve hrách - Lisa jde zachránit Starshinea jako v prvním díle, Linda jede zjistit informace na Borový vrch jako v druhém díle, Anne vyráží zachránit Concordea do Pandory jako ve třetím díle a Alex vyráží k plošině Dark Core jako v jedné misi ze čtvrtého dílu. Skvělý je také charakter dívek a že se můžu dozvědět něco o jejich životě, což jsem si uvědomila, že ve hrách jsem se nikdy o nich tolik nedozvěděla. Jenom v komiksech a to hlavně jenom o Lise. Skvěle se to četlo, a i když jsem nebyla nijak překvapená, co se dělo, tak i přesto jsem byla napnutá, jak to bude celé pokračovat. Doufám, že budou přeloženy i další díly. Jestli jo, tak se rozhodně těším na pokračování. Pro mě je to prostě návrat do dětství. :D

19.11.2021 5 z 5

Sexuální výchova: Návod na život Sexuální výchova: Návod na život Jordan Paramor

Knihou jsem si připomněla některé věci, které mě naučil sám seriál a i něco navíc. :)

15.11.2021 5 z 5

Tajné společenství Tajné společenství Philip Pullman

Tak se mi konečně podařilo dočíst do konce i druhý díl Knihy prachu. Velice jsem se na tento díl těšila, ale jak jsem ji začala číst, tak se vždy našlo něco, kvůli čemu jsem ji musela odložit a to mě hodně frustrovalo. Nakonec jsem se k ní vrátila s tím, že jsem každý den přečetla alespoň jednu kapitolu. Myslím, že díky tomu jsem si alespoň knihu víc užila a vychutnala si ji. :) V tomto díle se vracíme už k dospělé Lyře a jejímu Pantíkovi, ale oba mezi sebou mají dlouhotrvající při, která je velmi užírá. Nakonec to pro oba vyústí k velké dobrodružství, během kterého se Lyra dokonce ocitne i v Praze. Objevilo se zde hodně filosofie i Magisteria, což bylo rozhodně zajímavé. Narazila jsem na části, které se mi zdáli zdlouhavé, ale když na ně pohlédnu, tak měly v příběhu své místo. Po dočtení už se nedočkavě těším na třetí díl. Musím prostě vědět, co je to za místo, kam Lyra a všichni ostatní, míří. :)

12.11.2021 5 z 5

Mango nepadá daleko od stromu Mango nepadá daleko od stromu Kereen Getten

Kniha byla velice příjemná na čtení, už jenom díky velkému písmu a krátkým kapitolám. Jakmile jsem začala číst, bylo těžké se od příběhu odpoutat. Vzhledem k tomu, že je kniha přirovnávána k Ostrovu lhářů, tak jsem už od začátku měla podezření, kam to celé povede a čím víc jsem četla, tím víc mě to utvrzovalo v tom, že mám pravdu. Takže nakonec to velké odhalení pro mě nebyl tak velký šok, ale pobrečela jsem si, to přiznám. Za mě rozhodně dobrá knížka na oddechové čtení. :)

02.11.2021 4 z 5

Piruety Piruety Tillie Walden

Velice dobrý kreslený autobiografický román nejen o krasobruslení :)

25.10.2021 5 z 5

Historky z psíšeří Historky z psíšeří Evan Dorkin

Naprosto úžasný komiks, užila jsem si naplno všechna dobrodružství skupiny psích a kočičích kamarádů. Určitě se pustím i do dalších dílů. :D

25.10.2021 5 z 5

Zimní hříbě Zimní hříbě Susanna Bailey

Tohle byla pro mě první knihy, ve které je postavou dítě, které musí být v pěstounské péči, protože se o něj jeho rodič nedokáže postarat. Knížka se mi velmi zalíbila, i když mě hlavní postava Addie většinu času hodně štvala. Měla to sice těžký, ale v tomhle případě nebyla jediná, v tomhle velice souhlasím s tím, co řekla Sunni, že nemyslela na ostatní, ale pouze na sebe. Velice se mi líbil vztah Addie a hříbátka, oba na tom byli stejně, oba byli odtrhnuti od mámy a chtěli se k ní vrátit. Díky krátkým kapitolám se kniha četla lehce a brzo jsem ji měla celou přečtenou. S knihou a jejím příběhem jsem byla opravdu spokojená. :)

19.10.2021 4 z 5

Moje druhá reportážní knížka a opět jsem hodně spokojená. Líbilo se mi, že jsem mohla nahlédnout do myšlení členů KKK a taky do samotné historie. :)

17.10.2021 5 z 5