rarášek rarášek komentáře u knih

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Druhý díl byl opět skvělý, plný mouder a pouček o šťastném životě. Turiel11 skutečně skvěle vystihla dojmy z této knihy. ❤❤❤ "Dobrého je všude hojnost, zaslechl v hlavě Šalamounův hlas. Hojnost všeho dobrého."

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

První díl Sáry mě naučil, jak si udržet stálý proud pohody, jak se vymanit z řetězce bolesti nebo že smrt ve skutečnosti neexistuje. Tato kniha rozhodně není pouze pro děti. ❤️❤️
"Většina lidí vidí věci jenom svým fyzickým zrakem, ale ty teď máš možnost vidět věci zrakem, který vidí víc - očima skutečné Sáry, která žije uvnitř Sáry fyzické.[...] Tahle vnitřní Sára nikdy nezemře, stejně jako nezemře tenhle vnitřní Šalamoun, kterého tu vidíš."

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Znovu jsem si přečetla tuto knihu a byla opět úžasná. Smála jsem se u ní, brečela a přála jsem si, aby měli Simon a Blue svůj šťastný konec.
Poté jsem se koukla na film (tématicky jsem si u něj dala Oreo sušenky) a i ten byl úžasný. Moc se mi líbilo herecké obsazení (jen se psem Biebrem jsem nebyla moc spokojená :D). ❤️❤️❤️
Moc se těším na příští rok, kdy vyjde kniha se Simonovou kamarádkou Leou. :)

Černooká Černooká Anna Musilová

Černooká je skvělá kniha, kde děj rychle ubíhá a graduje. Hned po Muffin a čaj je tohle jedna z nejlepších českých knih tohoto roku. Bylo by super, kdyby přibývalo takových autorů jako je Theo nebo Anna.
Myslím, že tohle je naprosto úžasný thriller, zabývající se i tématy jako je deprese. Těším se na její další knížky. ❤️❤️

05.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha o strachu, jeho překonávání a hledání Smrti. Sama se potýkám se svými strachy (tma, pavouci, výšky), proto jsem se dokázala dostat do děje knížky
Velmi se mi líbil společný projekt Ester a Jonaha, příběh jejich dědečka, vyprávění Ester o životě její rodiny... Děj postupně gradoval a postavy se postupně vyvíjely. Ten konec působí nádherně, až skoro pohádkově.
Je to prostě skvělá oddechovka, jejímž hlavním tématem je převážně strach. :)

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Tohle byla vážně BOŽÍ manga. Užila jsem si všechny tři dosud vydané díly. Bylo to milé, vtipné, napínavé a má to naprosto nádherné ilustrace ❤❤❤ Moc se mi líbily mluvící kočky, černý pes Ruth a hlavní postavy příběhu. Už se nemohu dočkat dalšího dílu. :)

Psí hvězda Psí hvězda Linda Coggin

Krásná knížka, ve které se 13-letá Daisy po své smrti stane psem. Líbila se mi představa posmrtné čekárny, která nám uděluje nový život na Zemi. Co se ale může stát, když projdeme špatnými dveřmi?
Kniha byla plná milých, smutných, veselých a někdy i trochu napínavých okamžiků a knihu jsem si opravdu užila. :)
Daisy jako fenka Světluška a její kamarád Pip byly moje nejoblíbenější postavy. ❤❤❤

Ivan je jen jeden Ivan je jen jeden Katherine Applegate

Na to, že je tato kniha označována za dětskou knížku v sobě obsahuje víc, než jen obyčejný příběh gorily Ivana z obchodního centra. Je to také příběh plný vět, které té donutí zamyslet. ❤❤❤

05.09.2018 5 z 5

Výzva dalajlamy světu Výzva dalajlamy světu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

,,Jsou chvíle, kdy si myslím, že by bylo lepší, kdyby žádné náboženství neexistovalo. Všechna náboženství a všechny posvátné knihy v sobě skrývají potenciál k násilí."
Útlá knížka plná zajímavých myšlenek. :)

Buddhismus nejen pro chlapy Buddhismus nejen pro chlapy Gerry Stribling

Skvělá knížka pro všechny nováčky, kteří se chtějí o buddhismu něco dozvědět. Kniha je napsána jednoduše a jsou v ní uvedené i příklady, takže se textu dá opravdu skvěle porozumět. Opravdu to trochu připomíná Davida Michieho. ☺️

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Nový díl Sarah's Scribbles a já jsem opět nadšená! Hodně jsem se v nich zase našla a často mě přepadali záchvaty smíchu. Jako jo, není to úplně jako předchozí díly, ale i tak jsem si to opět užila a nic mi nebrání dát opět všech pět hvězdiček. ☺️
Strašně moc bych si přála, aby někdy Sarah Andersen navštívila Českou republiku. ❤️❤️

Má kočka mi rozumí Má kočka mi rozumí Andrea Kurschus

Velice zajímavá kniha o kočkách, která se snaží vysvětlit, jak je možné, že nám naše kočky rozumí. Celý obsah je doplněný příběhy koček z jejich smečky, nádhernými fotkami a ilustracemi. Díky této knize jsem také o něco moudřejší a už vím, že existují zrcadlové neutrony. ☺️☺️☺️ Zkoušela jsem našeho Barta vyfotit s touto knížkou a on při tom nasadil takový pohled, jako by hleděl někam do dáli. ❤️❤️

05.09.2018 5 z 5

100 způsobů, jak rozumět vaší kočce 100 způsobů, jak rozumět vaší kočce Roger Tabor

100 způsobů, jak rozumět vaší kočce je skvělá knížka plná skvělých fotek pro všechny kočkomily a majitele koček. ☺️ Dozvěděla jsem se např. že naše kočky jsou nečistokrevní potomci britské krátkosrsté kočky ❤️❤️❤️ Jsem vděčná Levným knihám, že u nich mohu nacházet takovéto knihy.

05.09.2018 5 z 5

Harryho Pottera mám moc ráda - jak knihy, tak i filmy ❤️❤️❤️ Jsem tak moc ráda, že mám konečně vlastní knížky a taky Cestu dějinami čar a kouzel. Je to vážně zajímavá kniha plná informací o jednotlivých předmětech a ilustrací Jima Kaye ☺️ Jediný, co mi vadilo, byli ty nepřeložená skripta.

05.09.2018 4 z 5

Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Qing Li

,, Zvuk lesa, vůně stromů, slunce, hrající si v listech, čerstvý, čistý vzduch - všechny tyto věci nám přinášejí pohodu. "
Šinrin-joku působí jako skvělá lesní terapie, kterou můžete vyzkoušet, ať už jste přímo v Japonsku nebo jenom v malém lesíku tady v Česku. Asi jednou navštívím Japonsko, abych si vyzkoušela jeden z těch jejich terapeutických lesů. ☺️

05.09.2018 5 z 5

,, Když se dnes někde nově objeví vlci, vyvolává to u mnoha mužů odmítnutí:,, Pryč s nimi!" -,, Není u nás místo!" Naproti tomu u žen to často vyvolává ochranitelské instinkty, soucit a především hlubokou touhu po posledním ještě divokém zvířeti naší doby."
Dokonalá kniha pro všechny milovníky vlků, plná příběhů, informací a nádherných fotek těchto tajemných tvorů. ☺️❤️❤️❤️❤️

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Velmi dobrá kniha (nejen) o kravách a jejich chování. Autorka vypráví zajímavé, smutné i vtipné příběhy, které jsem naprosto hltala. ❤️❤️

Strom naděje Strom naděje Katherine Applegate

,, Stromy nedovedou vyprávět vtipy. Ale příběhy nám jdou." ☺️
Další skvělá kniha od autorky Ivan je jen jeden. Tentokrát není příběh vyprávěný z pohledu osamělé gorily z obchodního domu, ale 216-letého dubu červeného jménem Rudy. Lidé na něho celá léta věší svá přání a on se tentokrát rozhodne splnit ho nové holce Samaře. Je to velmi milý, vtipný, místy i smutný příběh pro kohokoliv, kdo si ho chce přečíst. A má naprosto úžasné ilustrace. ❤️❤️❤️

Co má kočka na mysli Co má kočka na mysli Brigitte Rauth Widmann

,, Kočky nelžou. Vyjadřují se jasně. Stačí jen správně interpretovat jejich chování."
Já už asi začínám být těmi knihami o kočkách trošku posedlá. ☺️ Občas se stalo, že se opakovali informace, které už jsem se dozvěděla z jiných publikací. Ale moc se mi líbilo, že tam byla spousta fotek, s jejichž pomocí a doprovodného textu můžeme nahlédnout do gest a chování našich koček.☺️

05.09.2018 4 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

,,... ale z tohohle mám největší strach. Že na mně nikomu nezáleží. Že žiju ve světě, který nezajímá, kdo vlastně jsem."
Další knížka od Becky Albertalli, která se mi moc líbila ☺️ Byla milá, vtipná a Molly se mi vážně moc líbila. ❤️❤️ Výborná oddechovka.