rarášek rarášek komentáře u knih

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Skvělé zakončení série.
Rozhodně se mi bude po Jacobovi, Emmě a slečně Peregrinové stýskat. :)

24.07.2016 5 z 5

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simon Tofield

Rozhodně skvělý komiks. Miluji i videa na Youtube a v knížce jsem jich pár našla. Nejlepší videa jsou ta spolu s koťátkem. Simon's cat je úžasný výtvor. :)

18.07.2016 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Nebyla to rozhodně vůbec špatná kniha.
I když byla postava Ady vymyšlená, tak to co zažila ona bych zažít nechtěla.
Ady mi bylo velmi líto, ale bylo by mi jí víc líto, kdyby dvakrát nenaletěla dvěma chlápkům, který ji akorát využili. Tady se lítost spojovala s malým kouskem ve mně, který mi říkal, že si za to částečně může sama.
Připadá mi, že u soudu jsou vždycky dvě strany: ta, která prudí a ta, která se chová co neslušněji. Potvrdilo se mi to v Jako zabít ptáčka, tak i tady.
Obálka se k téhle knize vážně hodila a ta předsádka byla taky nádherná.
S koncem se celkem dalo počítat, ale bylo to celkem mrzutý.
Příběh byl velice zajímavý, určitě si ho budu pamatovat. :)

17.07.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Úžasná kniha, která donutí člověka se nad jejím obsahem zamyslet.
Velmi jsem si oblíbila postavy Atikuse, Čipery, Jema a Maudie.
Bylo mi velice líto Toma Robinsona.
Kniha toho naučí hodně o dřívější společnosti, která může někde přetrvávat i dnes.
Knihu doporučuji. :)

15.07.2016 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Kniha se mi moc líbila.
Myslím, že jak to dopadne jsem věděla už z anotace, ale přesto to bylo nádherné prokousávat se knihou. Bylo mi celkem líto Justina, moc jsem v něho nevěřila, ale ukázal se v lepším světle, než jsem čekala. Jsem ráda za ni a Brandona.
Obálka je moc pěkná, skvěle se hodí. Příběh rozhodně nebyl špatný, ale někdy bych chtěla Brandonovi nebo Alyss dát pohlavek. :)

12.07.2016 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Nevím, co bych o této knize napsala. Snad jen, že mi moc nesedla. Nějaký ten vtip tam byl, ale po této knize už asi moje ruka nesáhne. To je asi vše. :)

05.07.2016 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Další skvělý díl. Pořádně napínavý kolem Henryho a Liv, Min a Arthura. Rozhodně zbožňuju Liv, Henryho, Miu a Graysona. V tomhle díle mi lezly strašně na nervy Okrb, Florence a Emily. Rozhodně se těším na další díl. Obálka je znovu úžasná. :) Jsem hrozně zvědavá, kdo je Secrecy. :)

27.06.2016 5 z 5

Usměvavá holka @ Tajnosti v dívčí škole Usměvavá holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Zase dobrý díl. Držím všem holkám palce, aby se jim dařilo dobře a jsem ráda za Ginu a Min. Těším se na další díl, protože u těchto knížek se krásně uvolním a české obálky jsou opravdu skvělé. :)

22.06.2016 5 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Kniha mě ihned zaujala svými doprovodnými ilustracemi a jakmile jsem ji spatřila v knihovně, okamžitě jsem se po ní vrhla. :D
Velmi zajímavá knížka. Nejdřív jsem nechápala, proč se Min s Edem rozešla a nevěděla jsem, co si myslet, ale jak se blížil konec, víc a víc jsem ji litovala. Jak se někdo může takhle zachovat k někomu, kdo ho miluje?
Ilustrace k příběhu opravdu dokonale doplňují děj a s nimi mi taky děj ubíhal rychleji. Dobrá knížka se zajímavým příběhem. :)

20.06.2016 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Rozhodně velice zajímavá kniha. :)

20.06.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tuhle knihu jsem si plánovala přečíst hodně dlouho. Když jsem ji konečně našla v knihovně, na první pohled mě vyděsil objem. Tento strach mě přešel potom, co jsem si knihu prohlídla zevnitř. Nikdy nebudu litovat toho, že jsem si ji přečetla.
Kniha vlastně ukazuje dějové linky nevidomé dívky Marie-Laure a plavovlasého kluka Wernera. Také se objevuje dějová linka prokletím a záhadami opředeného diamantu Moře plamenů. Kniha měla hluboké myšlenky, dokázala vtáhnout do děje (hlavně svýma krátkýma kapitolama :D).
Obálka je nádherná. Uvidím, jestli si přečtu další knihy od tohoto autora, ale tahle kniha se mi zapsala do paměti a už ji neopustí. :)

14.06.2016 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Jako první jsem viděla film. Ve srovnání s knížkou toho nelituju, protože obojí je skvělé. Sajuri se mi moc líbila, Mameha celkem taky, protože Saruji pomohla. Je tam krásně popsaná japonská kultura a kultura gejš. Je tam taky dobře popsaný rozdíl mezi gejšou a prostitutkou. Moc se mi líbila, skvělá knížka. Brzo budou v televizi opakovat film, tak se těším. :)

09.06.2016 5 z 5

Knížku jsem dlouho odkládala, protože mě trochu odrazoval ten název. Pak jsem ji ale našla v knihovně, nahlídla do ní a neodolala jsem. Našla jsem v ní rozhodně spousty zajímavých informací. Na základce mě nikdy nezajímal dějepis, ale bůhví proč jsem si ho v posledních letech oblíbila. Moc se mi líbili informace o Hitlerovi, válečných zvířatech, o Ireně Sendlerové a mnoho dalších. Jak už jednou někdo poznamenal, hodně to připomíná Děsivé dějiny a proto se mi to taky moc líbí. Obálka je skvělá, když jsem viděla jiné obálky, tak ta naše mi připadá rozhodně nejlepší. :)

03.06.2016 5 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Moc se mi kniha líbila! Nejdřív jsem nad tím, že si to přečtu, moc neuvažovala, ale pak jsem ji uviděla mezi novými přírůstky v knihovně, tak jsem si ji vzala. A myslím, že jsem udělala dobře. Neustálé napětí, pronásledování, které musela Layla prožívat. Moc se mi líbilo, že i když ji zlomili, tak se přese všechno dokázala znovu vzchopit a nedat se jen tak. Zalíbil se mi i Leo nebo taky beta patnáct, který ji nenechal na holičkách. Georgia se rozhodně projevila jako skvělá kamarádka. Obálka je rozhodně skvělá, skvěle se hodí. Po tom konci si rozhodně nenechám ujít další díl. :)

02.06.2016 5 z 5

Puťák Puťák Hans G. Franciskowsky

Tohle je moje první knížka s Wendy a moc se mi líbila. Miluji koně!!! :)

31.05.2016 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

O téhle knížce jsem si myslela bůhví co. Narazila jsem na ni v knihovně, trůnila si tam mezi novinkami, tak jsem po ní šáhla a rozhodla se ji půjčit. Ten příběh by rozhodně chtěl trochu víc prostoru, ale mě to i tak stačilo tak, jak to je. Joseph s Jackem se mi moc líbili svým pomalu rostoucím bratrským vztahem.

Kdo se mi nelíbil byl pan Canton. Myslím, že takový učitelé existují i ve skutečnosti a kvůli nim se někteří nedokážou zbavit předsudků.

Konec mě hrozně zasáhl, rozbrečel, ale stejně tak, jako to dopadlo špatně, tak to poslední kapitolou dopadlo i dobře. :)

Tato kniha měla velice silný příběh se stejně silným koncem. :)

30.05.2016 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Rozhodně skvěla knížka. První mě na této knížce upoutala anotace, poté krásná obálka a nakonec její obsah. U Meg byly skvěle vykreslené její myšlenky, které jí udržovali němou. Moc se mi líbila Jasmin a její upovídanost. V půlce knihy jsem už věděla, kdo stojí za událostmi kolem Jasmin a v závěru se mi to potvrdilo. Myslím, že ten konečný vztah mezi Meg a Jasmin je moc pěkný. Závěr byl rozhodně nádherný i s posledním dopisem pro Hanu. Kniha byla skvělá. :)

29.05.2016 5 z 5

Nekonečné jezero Nekonečné jezero Erin Hunter

Zase jednou úžasný díl, těším se na další. Bella mě v jednu chvíli strašně překvapila a byla jsem na ni naštvaná. Bouře byla úžasná, i když se někdy příliš neovládala. Doufám, že se něco stane mezi Štístkem a Hvězdou. Alfa mě ani trochu nepřekvapil, vždycky jsem věděla, že je to zbabělec a podrazák. Už se moc těším na pokračování. :)

26.05.2016 5 z 5

Ženy, náboženství, násilí a moc Ženy, náboženství, násilí a moc Jimmy Carter

Kniha skvěle ukazuje nadřazenost mužů nad ženami ve světě náboženství i celkově ve společnosti. Nevěděla jsem, že je tolik žen, které se nikdy nenarodili a umřeli dřív než mohli začít žít. Je jich dokonce více než mrtvých za holocaustu nebo rwandské genocidy! Dozvěděla jsem se toho hodně, co není rozhodně na světě v pohodě a on se právě díky Carterovu centru snaží napomoct, aby se situace zlepšila. Rozhodně dobrá kniha.

24.05.2016 4 z 5

Skvělá kniha plná povídek od Poea. Rozhodně skvělé. Nejradši mám určitě Černého kocoura. :)

24.05.2016 5 z 5