rarášek rarášek komentáře u knih

Zvířata mi straší ve věži Zvířata mi straší ve věži Gerald Durrell

Miluju knihy od Geralda Durrella, od člověka, který zasvětil většinu svého života ochranou zvířat, která to potřebovala a stále potřebují. Bylo úžasné si přečíst o jeho začátcích v zoologické zahradě. Vtipné jako vždy. Nejvíc mě dostávali poznámky návštěvníků. :D
,, Agnes, pojď se kouknout na tygříčka ve vodě!" ,, Ježkovi voči, ten je roztomilej!" ,, Zajímalo by mě, proč to dělá." ,, Vím já? Třeba je nemocnej." ,, Nebuď labuť, Berte. " ,, Třeba je to vodní tygr. To je speciální druh, víš?"
Kniha je nádherná a těším se, až si přečtu další. :)

17.04.2017 5 z 5

Hilda se vrací Hilda se vrací Luke Pearson

Hilda objevuje krásy světa i ve městě. Miluju Větvíka. Taky se mi moc líbila vrána a velký mazlivý vlk. :)

28.03.2017 5 z 5

Já tak moc chci Větvíka. :D

28.03.2017 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Znovu jsem si zopakovala tuhle knihu v rámci čtenářské výzvy. Tuto knihu jsem četla naposledy na základní škole, teď jsem na střední škole, kde bereme filosofii v občance. Musím napsat, že této knize rozumím nyní mnohem víc, než na základce a také mi velice dobře pomáhá lépe pochopit, o čem se učíme na hodinách občanky. Doporučuji. :)

20.03.2017 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velice dobrá a silná knížka. Nemám slov. :)

09.03.2017 5 z 5

Psí běsnění Psí běsnění Erin Hunter

Nejlepší zakončení této série. Velice se to vše dobře vyvedlo. Je mi líto Marty, byla skvělá a úžasná, zamilovala jsem si ji i její klidný přístup k řešení sporů. Nenávidím Blade a Alfu, ať obě psiska zhynou v pekle. A nakonec miluji Pajdovu i Divokou smečku, všechny její členy. Poslední, co bych tak mohla napsat je to, že Kňoura je bezcharakterní podlejzák a nikdy si nezasloužil být členem Divoké smečky. Těším se, až si přečtu další řadu. :)

07.03.2017 5 z 5

Psí hrdinové - Pravdivé příběhy statečných psů Psí hrdinové - Pravdivé příběhy statečných psů Ben Holt

Neuvěřitelná knížka. Tolik úžasných psů, tolik skvělých příběhů. Psi jsou opravdu nejvěrnější stvoření na této planetě. :)

07.03.2017 4 z 5

Podpis čtyř / The Sign of the Four Podpis čtyř / The Sign of the Four Arthur Conan Doyle

Můj třetí Sherlock a rozhodně mě to nepřestává bavit. Už se těším, až si přečtu další knížku. :)

07.03.2017 5 z 5

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Kresba komiksu je naprosto nádherná. Příběh se mi taky líbil, ale možná by se mi líbil o něco víc, kdyby byl o trochu delší. Konec byl smutný. Komiks se mi zalíbil. Nevím, co dalšího bych dodala. :)

03.03.2017 5 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Velice zajímavý příběh a nádherná kresba. Spatřila jsem ji v knihovně a prostě jsem po ní sáhla s myšlenkou, že to zkusím. A moc se mi to zalíbilo. Vtipný a ke konci trochu strašidelný komiks. :)

02.03.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

ÚŽASNÁ KNIHA! Nemůžu uvěřit, že jsem si chtěla přečíst jenom první díl a ten druhý úplně vynechat, přišla bych o další silný příběh. Ani nemůžu slovy popsat, jak se mi líbila, ale o tom, jak moc mě do sebe vtáhla svědčí to, že jsem ji zvládla přečíst během dvou dnů, což je na mě v poslední době docela rekord. Ani jsem se nechtěla s duší tohoto milujícího chlupáče loučit. Konec byl vůbec nejlepší a nejdojemnější, skvěle tuto sérii ukončuje. Na konci a celkově při četbě celé knihy jsem si pobrečela. Je to už dlouho, co nás opustila naše Betynka, stále se mi po ní stýská a po přečtení těchto knih jsem na ni hodně myslela. Rozhodně doporučuji obě knihu každé osobě na této planetě, protože jsou úžasné. :)

02.03.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Přečteno jako povinná četba k maturitě. Kamarád mi před před četbou říkal, že se tam sice nic neděje, ale je to dobrá knížka. Měl pravdu. Sice se tam nic nedělo, stále se houpal na loďce uprostřed moře a snažil se chytit rybu, ale bylo to čtivé a zajímavé. Příběh o silné vůli a boji s přírodními živly. :)

02.03.2017 4 z 5

Studie v šarlatové / A Study in Scarlet Studie v šarlatové / A Study in Scarlet Arthur Conan Doyle

Můj první Sherlock, jsem nadšená. Na knížky jsem se rozhodla vrhnout proto, že jsem viděla seriál a chtěla jsem poznat, jaké jsou knížky. Rozhodně nejsem zklamaná. Je to skvělé a těším se na další případy Sherlocka Holmese. :)

01.03.2017 5 z 5

Prvorozený Prvorozený Tor Seidler

Nádherná knížka vyprávěná z pohledu straky Maggie o neobyčejném vlčkovy Lamarovy, jeho otci Safírovy a jejich smečce. :) Maggie mi strašně připomněla Zazua. :D

29.12.2016 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Zajímavá knížka, velice se mi líbila. Těším se na pokračování. :)

27.12.2016 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Moje druhá knížka příběhů Sherlocka Holmese a stále se mi to líbí. Vybrala jsem si ji do maturitní četby a rozhodně jsem nechybovala. Skvělá zápletka a úžasné prostředí uprostřed blat. Už se těším, až si přečtu další případy. :)

21.12.2016 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Naprosto skvělý komiks, který mě dokázal pořádně rozesmát :D Začala jsem číst i facebookovou stránku Sarah's Scribbles. Je pravda, že jsem se mnohokrát našla a to mě na tom rozesmálo ještě víc. Za sebe doporučuji jak komiks, tak fb stránku. :)

09.12.2016 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Nádherný příběh o kocourkovi s dobrým srdcem a velikou schopností oplácet dobročinnost lidí, kteří mu pomohli, když přišel o střechu nad hlavou. Chytla mě za srdce a kocourkova záchrana Vánoc mě naladila na vánoční atmosféru. :) Líbil se mi taky styl, jakým byla napsána, Oliver celý příběh vypráví malému kotěti. :) Doporučuji. :)

09.12.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Dobrá volba pro maturitní četbu. Příběh mě nepustil, byl zajímavý od začátku do konce. :)

02.11.2016 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Velmi silná zpověď matky, která udělá cokoliv, aby neodjela bez své dcery. :)

02.11.2016 4 z 5