RaptoR RaptoR komentáře u knih

Utajená země Utajená země Mike Mignola

Mladý Hellboy rozhodně nesedne každému. Je to jiný Hellboy, než na jakého jsem doposud byli zvyklí. Není ani lepší, ani horší. Je prostě jiný. Kniha si sice drží doporučenou věkovou hranici 14+, nicméně cílí spíše na mladší špunty.

17.05.2022 3 z 5

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Aldebaran je fantastický mix sci-fi, filozofie, politiky i soap opery. Prostě všeho, co k tomu lidskému hemžení patří. Snoubí v sobě odkaz filozofického směru sovětské sci-fi školy, díky kterému nedostáváte do rukou instantní dobrodružství na cizí planetě, nýbrž knihu která vás donutí přemýšlet. A toho není nikdy dost!

13.05.2022 5 z 5

Azimut: Kniha druhá Azimut: Kniha druhá Wilf

Bohužel, laťku nastavenou první knihou se autorovi nepodařilo udržet. Celek a vyústění světa Azimutu tak má nádech přílišné uspěchanosti a spíš než o rozvoj celé té lejády nápadů se jedná o průměrný příběh v exotických kulisích. Více v recenzích.

03.05.2022 3 z 5

Nebo je obojím? Nebo je obojím? Mark Waid

Immortal Hulk se dočkal nominace na cenu Willa Eisnera za nejlepší komiksovou sérii na pokračování. Sice nevyhrál, ale to nás trápit nemusí. Je to sakramentsky dobré čtení, s příslibem věcí a hrůz přesahujících vše co jsme si doposud mysleli o komiksovém panu Hydovi. Více v recenzích.

08.04.2022 4 z 5

Udolí zrůd Udolí zrůd Steve Niles

Údolí zrůd je zářným příkladem vydavatelského směřování Comics Centra. Steve Niles se místo přízemního strašení zaměřuje na celkovou atmosféru díla, kterou podporuje Greg Ruth svým fantastickým vizuálem. Je to komiks, který má svojí hloubku, svůj přesah a jen těžko ho budete cpát do škatulky horor. Více v recenzích.

04.04.2022 5 z 5

Zaplatit zemi Zaplatit zemi Joe Sacco

Joe Sacco trochu jinak, než jsme na něj zvyklí. Přesto opět zevrubný pohled, tentokráte na problematiku kanadských indiánů, jež ve své podstatě lze aplikovat na všechny snahy "západní" civilizace o začlenění domorodých kultur. Joe Sacco upevňuje své místo na trůnu komiksové žurnalistiky. Více v recenzích.

25.03.2022 5 z 5

Znamení smrti Znamení smrti Mike Mignola

Třetí Humr Johnson je skvělým oddechovým čtením. Povídky jsou rychlé, čiré a zábavné. Skvěle zapadají do té hory knih a příběhů, které Mignolaversum obsahuje. A v knihovně vedle Hellboye a Ú. P. V. O. mu to neskutečně sekne!

16.03.2022 5 z 5

Čas Čas Peter F. Hamilton

Opět musím Petera Hamiltona pochválit, protože i v tak spletitém ději plném postav - více či méně důležitých - si ponechal dostatek místa pro nejedno překvapení. Stále je vidět, že směřování děje drží pevně v rukou. Nezakolísá, kulisy jeho dramatu se nerozklíží a my můžeme plnými doušky vychutnávat fantastická dobrodružství, která se v Prázdnotě odehrávají. Je to paráda, více v recenzích.

11.03.2022 5 z 5

Orbital 5 a 6 Orbital 5 a 6 Sylvain Runberg

Konečně můžu s klidným svědomím prohlásit, že Orbital mě chytil do svých sítí! Po rozvleklé představovací první knize a povrchní akční druhé, přichází velký zářez a zadostiučinění pro všechny, kteří to nevzdali a cítili všechny ty (polo)naznačené možnosti, které tato série skýtá. Orbital se tak noří do hlubin, ze kterých není pro naše hrdiny tak snadné vybřednout...

02.03.2022 5 z 5

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Tom King

Vision od Toma Kinga se po právu řadí mezi legendy Marvelu. Navíc, skutečným hybatelem děje není Vision osobně, nýbrž ta pravá osoba, který drží rodinu pohromadě ( hádejte sami, kdo to jen může být?). Stejně jako v komiksu, stejně jako ve skutečnosti. Ukazuje nám všem skutečnou sílu lidskosti. Protože co je na světě cennějšího, nežli rodina?

23.02.2022 5 z 5

Planeta je prga Planeta je prga Petr Hauzírek

Tohle je skvělé. Ekologie vysvětlená tak poutavou formou, že se mé dcery naučily zhasínat, abychom nekrmili Uhelnici Čadivou :) Vřele doporučuji všem!

17.02.2022 5 z 5

Motory Boha Motory Boha Jack McDevitt

Pokud bych měl Motory boha připodobnit k nějaké známější knize, zcela jistě by to bylo Setkání s Rámou od A. C. Clarka. Jen McDevitt si více vyhrál s tou omáčkou kolem, díky které čtete konec knihy doslova jedním dechem. Napětí i akci si užijete v přesně dávkovaných intervalech. Ale na finále vás nic nepřipraví. To se musí prožít! Více v recenzích.

17.02.2022 4 z 5

Mistr Džošu a broskvový sad Mistr Džošu a broskvový sad Jaroslava Kočová

Dvě hvězdy a musím se ještě kroutit. Tohle je bohužel ukázka toho, že zenová moudrost v komiksovém médiu prostě nefunguje. Vizuálu je podmíněna i stylistika příběhů, což zase brání v klidném a nepřerušovaném čtení. Jako komiks to nefunguje, jako zen to nefunguje, tak co nám zbývá?

04.02.2022 2 z 5

Chlad Chlad Paul Tobin

Odpor, který v mnoha lidech první cover s Declanem vyvolává, je totiž přenesen i na stránky komiksu. Není to jednoúčelová vějička. Ferreyra s citem pro věc a láskou v srdci kreslí všechny možné vykloubené údy, roztrhané čelisti, zlámané kosti a démony vnitřní či vnější. Hladový svět je v jeho podání makabrózním městem, kde rozklad a naprostá ztráta euklidovské logiky jsou tím nejmenším problémem. Více v recenzích.

25.01.2022 4 z 5

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

Vražedně dokonalá je netradičním pohledem na tradiční pojetí americké rodiny. Joelle Jonesová skloubila skvělou hitmanku se zálibou ve vaření a starání se o rodinou pohodu. To vše v parádním vizuálním hávu. Jedno z velmi příjemných překvapení roku 2021. Více v recenzích.

03.01.2022 4 z 5

Šninklova veliká moc Šninklova veliká moc Jean van Hamme

Šinklova velká moc je komiks, který mě přiměl brát evropskou tvorbu vážně. Dodnes zaujímá čestné místo v mé sbírce a jsem rád, že Calibre publishing mělo v roce 2001 odvahu vydat zdě něco tak přelomového, s takovým přesahem. Bohužel, tehdy to byl propadák, český čtenář musel do Šinkla dozrát. O dvacet let později je z Šinkla Šninkl a my si můžeme vychutnat dobrodružství malého J´ona tak, jak si tu skutečně zaslouží. Více v recenzích.

20.12.2021 5 z 5

Tajné Impérium 2 Tajné Impérium 2 Nick Spencer

Pokud bych měl hodnotit Secret Empire jako celek, je to opravdu povedený event. Napínavý a zajímavý. Není to láska na první dobrou, ale role Nejvyššího Vůdce Stevovi padne jako ulitá. Navíc napětí toho všeho, co se před vámi odehrává, vás nenechá chladnými. Je to dobré počtení, jen tam vidím ten temný potenciál, který ve výsledku zůstává nevyužit. Více v recenzích.

17.12.2021 3 z 5

Klece Klece Dave McKean

Dave McKean je pro mě srdcová záležitost. A Klece? Pět hvězd, o tom žádná! Nejlepší komiks letošního roku. Více v recenzích.

17.12.2021 5 z 5

Azimut: Kniha první Azimut: Kniha první Wilf

Azimut je zábava. Sžíravá a posměšná vůči snaze člověka obelstít čas. Překrásně kreslená fantazie ze snového světa. Tak bacha aby si pro ten váš nepřišel Časorváč! A že nic takového neexistuje? To si sakra pište, že existuje! Pak už vás nezachrání ani vejce Dlouhy!

10.12.2021 5 z 5

Rex Rex Donny Cates

Venom: Rex je dar fanouška fanouškům. Donny Cates nám dává vše, co nás o Venomovi zajímalo. A na stříbrném podnose výstižné kresby Ryana Stegmana. Je to mainstreamový komiks jako víno. Je to napínavé, novátorské a nezanechává to trpkou pachuť v ústech.

10.12.2021 4 z 5