RaptoR RaptoR komentáře u knih

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Název knihy je sice trochu zavádějící, to ale nic nemění na tom, že se jedná o netradiční čtení. Autor přibližuje zajímavé životní osudy, bez ohledu na jejich klady či zápory. A přese všechno se snaží zůstat nestranný. Ale již po několika stranách je nám jasné, proč Komunistická strana Číny proti dílům Liaa I-wua tolik brojí. Tohle je pohled pod formální masku jednotné komunistické Číny.

08.06.2017 4 z 5

Vichr smrti Vichr smrti Steven Erikson (p)

Napětí od začátku do konce. Každá stránka od Eriksona stojí za pět hvězd! A ačkoli se jedná o sedmý díl série, pár záhad a nových tajemství nás čeká i zde :)

30.03.2017 5 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Úsměv je příjemné čtení, které na první dojem pouze popisuje vše, co zažila většina z nás - stud, trapnost, nepochopení. Všechny odstíny pocitů, které v pubertě zakoušíte ( nebo jste zakoušely). Úsměv ale má něco do sebe. Má onen faktor X, který vás nutí číst dál a dál.

Senso Senso Stan Sakai

Usagi Yojimbo: Senso je stejný a přesto odlišný Usagi. Stejný kvalitou, kterou dokázal Stan Sakai zvládnout adaptaci Wellsova románu do svého universa, odlišný způsobem vyprávění, který má blíže k drsné akci, než k poklidnému putování Japonskem jak je tomu v normálním Usagim. Není tedy divu, že zatímco mimozemštani ve Válce světů skolily běžné pozemské mikroorganismy, Senso jim takový luxus nedopřeje.

Hodina vlků Hodina vlků Martin Sládek

Kniha Hodina vlků opravdu není špatná. Nemusíte mít vykreslené epické fanstasy světy, stačí vám trocha magie a kletba nad Buranovem. Popřípadě pár vidláků zavražděných v Dánsku. Kdyby Martin Sládek opustil od detailů, jež čtenáře automaticky vedouk Zaklínači, mohl jsem si dobrodružství Haralda Ulfenssona užít ještě víc. Ale přikláním se k tomu, aby s Haraldem napsal ještě další povídky. Otevřených dveří si na to ponechal více než dost.

03.01.2017 4 z 5

Výpadek Výpadek Jimmy Palmiotti (p)

Harley Quinn: Výpadek je oproti Šílené odměně svěží a skutečně zábavný. Chtělo by to víc superhrdinkých amnézií. Jen tak dál Harley, jen tak dál!

03.01.2017 3 z 5

Roky rýže a soli Roky rýže a soli Kim Stanley Robinson

Roky rýže a soli je bezpochyby knihou, ke které se budete vracet. Navíc není nutné číst jí od začátku do konce. Alternativní dějiny zde působí pouze jako kulisa pro mnohem důležitější sdělení, jež nám Kim Stanley Robinson předává prostřednictvím lidských příběhů. Totiž ať jste islámista nebo budhista, ať se řídíte podle kodexu bushido nebo podle práva šaría, usmíření a nacházení cesty k sobě samým je tou největší zkouškou, jakou může člověk konající dobro podstoupit.

03.01.2017 5 z 5

Goon #6: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka Goon #6: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka Eric Powell

Goon: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka je prvním Goonem, který mě opravdu přikoval do křesla a nepustil dokud jsem nebyl na poslední straně. Líbí se mi srdcebol, který šestý Goon vyvolává. Líbí se mi příběh, po němž si budete chtít nahlas oddechnout a natáhnout se někam na sluníčko, abyste zahnaly chmury. Právem je šestý díl považován za knihu, která k sérii přitáhla i čtenáře, kteří doposavaď viděli Goona jako jednodušší vtipný komiks. Eric Powell dokazuje, že Goon je všechno možné, jen ne prvoplánovou mlátičkou. Noirová Čínská čtvrť se právem stala přelomovým dílem celé série.

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Zpočátku mi vadilo, že knihy Úsměv a Ségry od sebe dělí šest let a Raina Telgemeierová nám nabízí v podstatě to samé. Neviděl jsem žádný posun, jako kdyby vydání obou knih od sebe dělil měsíc. Na druhou stranu, proč se pouštět jiným směrem, když čtenáři si právě ono skromné vyprávění užívají nejvíc. Škodolibý Úsměv mladší Ségry totiž nemusela snášet jen Raina.

03.01.2017 4 z 5

Zajímavá sbírka detektivních povídek. Jen toho noiru by mohlo být víc.

03.01.2017 3 z 5

Simpsonovi - Koblihová kalamita Simpsonovi - Koblihová kalamita Matt Groening

Dvacátá kniha příběhů ze Springfieldu mě zklamala. I když to je možná příliš silný výraz. Jen se prostě nenaplnila má očekávání. Najdeme v ní sice dostatek gagů, ale málo těch opravdu vtipných. A pokud bych měl něco vyzdvihnout, jsou to krátké, vypointované povídky oproti dlouhým příběhům. V těch to ve Springfieldu funguje tak jak má. Více v odkazu v recenzích.

17.08.2016 3 z 5

Kopanec do zubů Kopanec do zubů Adam Glass

Příjemné, oddechové čtení, kde se drsná akce dobře snoubí s hláškující Harley. Komiks má za cíl hlavně pobavit a to mu jde na výbornou. Více v odkaze v recenzích.

14.08.2016 4 z 5

... a Bůh osiřel ... a Bůh osiřel Břetislav Olšer

Námět: výborný. Informačně se jedná o hodnotnou knihu, která trochu rozklíčovává pro nás nepřehledné napětí na Blízkém Východě. S čím jsem ale měl problém je styl, jakým je kniha napsaná. Literatura faktu psaná jako román. Díky tomu působí některé dialogy až příliš vykonstruovaně a křečovitě. Celé knize to ubírá na zajímavosti a ztěžuje čtenářský požitek. Josef Bachar je sice jako hlavní hrdina těžce zkoušený osudem, ale po všech ranách které mu osud přichystal, působí jako životní smolař trochu tragikomickým dojmem.

11.07.2016 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Neuvěřitelné! Sienkiewicz sepsal své Opus Magnum již před více než stoletím, ale přesto je jeho styl moderní a poutavý, i přes podrobné popisné pasáže, které ze soudobé literatury ustupují. Srovnání dekadence římského světa s vírou prvních křesťanů (jejichž svět je v knize trochu idealizován, buďme upřímní) nám dává tušit, že celé dílo nemůže skončit dobře. Zvláště, když každý žil ve stínu šíleného císaře Nera. Působivé a za mě rozhodně pět hvězd.

15.04.2016 5 z 5

M.C. Escher M.C. Escher Maurits Cornelis Escher

Každý zná jeho dílo, jméno již nikoliv. Kniha trochu skoupá na text, ale bohatá obrazovým doprovodem. Popisky jednotlivých děl navíc psal sám autor, protože podle jeho vlastních slov "Nikdo jiný se na to nehodí lépe než já." :)

03.03.2016 5 z 5

Utajené dějiny Spojených států Utajené dějiny Spojených států Oliver Stone

Výborná kniha. Nic jiného snad ani nelze napsat.

10.02.2016 5 z 5

Simpsonovi: Komiksové lážo-plážo Simpsonovi: Komiksové lážo-plážo Matt Groening

Klasika je klasika. A příběh Největší nerd je super :)

08.12.2015 3 z 5

Konec světů Konec světů Neil Gaiman

Výborná věc!

15.11.2015 5 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Slovy klasika: Nuda, nuda, šeď, šeď. Více v recenzích.

19.10.2015 2 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Slovy klasika: nuda, nuda, šeď, šeď.

14.10.2015 2 z 5