Randyz1986 Randyz1986 komentáře u knih

Mít vše hotovo: umění produktivity bez stresu Mít vše hotovo: umění produktivity bez stresu David Allen

Pro mě zatím asi nejužitečnější kniha mého života. Jakmile jsem začal GTD používat, tak se mi krásně vyprázdnila hlava a život je rázem jednodušší a nové úkoly a výzvy se přijímají mnohem snadněji. Snížila se mi hladina stresu v pracovním i osobním životě. Určitě doporučuji. Původně jsem vůči knize a této metodice měl předsudky a myslel jsem si, že je vhodná jen pro vrcholné managery, ale není tomu tak. Hodně pomůže i lidem, kteří nikoho řídit nemusí a to i v případě, že GTD začnou používat jen částečně.

20.02.2018 5 z 5

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Brad Stone

Knihu jsem měl v audio verzi. Byl to zajímavý poslech. Dala nahlédnout do zákulisí Amazonu a jeho postupného růstu. Zároveň jsem z poslechu zjistil, že bych tam asi pracovat nechtěl :-D

20.02.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Začátek knížky mě nebavil, ale v druhé části knihy děj skvěle a děsivě vygradoval a tak jsem pochopil, proč se knížka dostala do hodin literatury.

20.12.2017

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Skvěle propracované a silné dílo, které ve mně zanechalo hlubokou stopu. Neustále člověka nutí přemýšlet nad lidskou a mezilidskou komplikovaností a složitostí života a zároveň každodenní prostotou. A přitom se to četlo krásně a knihu jsem velmi nerad odkládal.

10.12.2017 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Pro mě asi jedna z nejzajímavějších a nejnaučnějších knížek, která je zároveň velmi čtivá. Pokud se člověk historii věnuje detailněji a profesionálně, tak to asi nebude úplně pro něj, ale mně se relativně jednoduchá forma spojená s autorčiným životem a její rodinou velmi líbila. Je v ní krásně zachycená atmosféra doby, která ovlivnila mnohá zásadní rozhodnutí a která se dnes jeví příliš jednoduše a černo-bíle, naopak dříve tato rozhodnutí přicházela postupně a plíživě. Zároveň je trošku děsivé, když si člověk při čtení uvědomuje, že se i dnešní společnost opět začíná dost radikalizovat a mnohdy mezi sebou vytváří konflikty a napjaté vztahy, čehož zneužívají a priživují mnozí demagogové (o to více teď před volbami).

15.10.2017 5 z 5

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Knihu jsem poslouchal v audio podobě. Některé kapitoly knihy mě nesmírně bavily, ale některé bohužel i celkem dost nudily a občas jsem se ztrácel v politických jménech. Ale to je asi hodně dáno tím, že mě zajímá zejména období druhé světové války a starší historie moc ne.

18.06.2017 3 z 5

Běhej, dokud můžeš Běhej, dokud můžeš René Kujan

Tohle je dobrej blázen! Člověk by nevěřil kolik toho může on a jeho tělo, s pevnou vůlí, zvládnout a překonat... Super počtení a motivace. Jednu chvíli je to nějak a ve vteřině to může být uplně jinak...

21.05.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha mě velmi bavila. Je velmi čtivá. Jedná se v podstatě o tři různé související příběhy. Určitě doporučuji.

14.05.2017 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Spousta kratších, ale i delších historek, postřehů a vzpomínek Ladislava Špačka na Václava Havla. U některých člověku vře krev v žilách, u jiných se od srdce zasměje a z většiny z nich se dozví něco zajímavého. Jedná se však spíše o kamarádské vzpomínání než literaturu faktu. Ale o to víc mě knížka bavila. A audioknížka je také krásně namluvena samotným panem Špačkem a tím i samotné příběhy získávají na své autentičnosti.

08.05.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

První polovina až dvě třetiny knížky mi přišly takové trošku nemastné neslané. Postavy stále někam běží a popisují okolí a památky, ale později se děj naštěstí rozjede a jedno překvapení střídá druhé, tak poslechu audioknihy nakonec nelituji. Namluvené je to opět pěkně a příjemně. Ale číst by mě tenhle díl asi moc nebavilo... Tak teď si ještě našetřit na zájezd do Florencie :-D

22.02.2017 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Mé první setkání s Murakamiho tvorbou. Byl to pro mě hodně zvláštní styl a kniha, ale velmi mě chytla a bavila. Bohužel velká spousta věcí a otázek pro mě zůstala nezodpovězených a záhadou, ale i proto mě možná ta knížka tak pohltila....

14.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nebylo to vůbec špatné, ale čekal jsem trošku víc...

04.01.2017 4 z 5

Šťastné a veselé... Šťastné a veselé... * antologie

Tuhle útlou sbírku povídek jsem dostal jako dárek a chtěl jsem si s její pomocí prodloužit vánoční svátky a atmosféru. Nakonec jsem zjistil, že většinou nejde o zrovna veselé příhody, ale i tak jsem rád, že jsem tuto knížečku přečetl. Přiměje člověka toršku si popřemýšlet a uvědomit si, že Vánoce může každý prožívat úplně jinak a že se mohou odehrávat různé, i ne zrovna vánoční a očekávané, příběhy a lidské osudy... Nělteré povídky jsou hodně povedené, jiné naopak.

29.12.2016 4 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Jedna z nejzajímavějších a nejlepších knížek jaké jsem kdy četl / poslouchal. Je krásně namluvená a po těch více jak dvaceti hodinách mluveného slova mě mrzelo, že už je konec. Vlastním ji i v tištěné podobě, protože si troufám tvrdit, že je to něco jako bible IT věku. Určitě doporučuji všem lidem z oboru, ale nejen jim. Člověk si uvědomí spoustu souvislostí a dozví se o tom jak funguje společnost, co se týče vynalézavosti, spolupráce a inovací. Bál jsem se přehršle dat a faktů, ale je to spíše takový jeden dlouhý pravdivý příběh, psaný poutavou a nenásilnou formou, ze kterého se člověk dozví spoustu užitečných věcí a zajímavostí.

11.12.2016 5 z 5

Václav Havel Václav Havel Eda Kriseová

Tuhle audioknížku jsem si koupil spíše proto, že byla zrovna v akci a říkal jsem si, že by nebylo špatné se o Havlovi dozvědět víc. Nejdříve jsem byl zklamaný, protože jsem si myslel, že bude více z doby kdy byl prezidentem, ale tato kniha je spíše o období před 90. rokem. Po chvíli mě však kniha naprosto pohltila. Je vyprávěna spíše románovou a přátelskou formou. Byl jsem nadšen tím, jak si člověk krásně rozšíří všemožné souvislosti. Dozví se i o spoustě lidí kolem Havla, o kterých se dodnes více či méně mluví. V knize se mluví i o tehdejší vybudované slávě paláce Lucerna a Barrandovskych dědečkem Václava a jejich následném odebrání komunisty a mnohých jiných zajímavých a mnohdy bohužel smutných až děsivých věcech. Konečně jsem se dozvěděl jak se vůbec Václav Havel stal prezidentem, čím si to zasloužil a co před tím dělal. A dozvěděl jsem se to pěknou formou. Nikoliv jen v pár faktických větách jako v hodinách dějepisu. Hodně zajímavé je i povídání z doby převratu a počátku budování nové demokratické republiky. Z textu čiší ta tehdejší euforie a jak byli lidé plní ideálů... A jak o nás mluvil celý svět... Škoda, že mnoho lidí mělo spíš čistě kapitalistické, mafiánské a jiné představy než ty, které si představoval Havel. Mrzí mě, že už asi nikdy tak skvělého státníka a nepolitického prezidenta, kterému nejde o moc a kterého nám závidí celý svět, určitě mít nebudeme. Všem si knihu doporučuji přečíst nebo poslechnout.

02.10.2016 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tuhle knížku jsem si původně chtěl přečíst spíš jen proto, abych se dozvěděl více podrobností o této operaci Anthropoid než kouknu na onen nový film. Ale knížka mě už od prvních stránek naprosto pohltila. Je to napsáno velmi poutavě. Čekal jsem spíše nějaké strohé historické líčení vojenské operace, ale ač se člověk dozví neskutečné množství informací o práci tehdejšího odpoje, exilové vlády a situaci v protektorátu, tak je to psáno velmi čtivě, ale při zachování věrnosti a historické přesnosti (s dovysvětlením v závěru knihy). Člověka vážně mrazí, když si je vědom, že se tohle vážně stalo a dělo a jakých zvěrstev byli nacisté schopni... Tuhle knížku bych navrhoval zařadit do školní četby. Její přečtení poví mnohem víc než biflování strohých faktů.

07.09.2016 5 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

Audioknížku jsem koupil spíše kvůli tomu, že byla v akci, ale nakonec mě dost upoutala a chytla. Je pěkné jak je o prostém (ne)obyčejném Čechovi pocházejícím ze Židlochovic. Moc pěkně se to vyprávění poslouchá a neznalý člověk (jako já) se, mimo jiné, dozví, že ultramaraton je vlastně dost odlišná disciplína než maraton a to s čím vším se musí tito běžci potýkat... Jsou to dobří blázni a borci. Všem tuto knížku doporučuji. Zejména těm, co se občas rádi proběhnou...

07.09.2016 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Poslouchal jsem v podobě krásně namluvené audioknížky. Děj člověka naprosto pohltí jako by se odehrával teď a tady... Je to naprosto děsivé a nepochopitelné, že se něco takového mohlo v historii dít. A když se to navíc dělo v kraji, ve kterém člověk vyrůstal a velmi dobře ho zná, tak je to o to děsivější.

14.08.2016

Jelikož většina čtenářů / posluchačů Fulghuma miluje, tak i já jsem se na něj těšil, ale bohužel přišlo trošku zklamání. Některé povídky mě přivedly k zamyšlení nebo mě rozveselily, ale některé mi přišly poměrně nudné a o ničem. Poslechu nelituji a asi si Fulghuma ještě někdy poslechnu či přečtu, ale zatím mi úplně nepřijde jako šálek mého čaje.

20.06.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pro mě asi jedna z nejlepších knížek jaké jsem prozatím četl... Určitě doporučuji přečíst, zvláště čtenářům, kteří mají rádi knihy z období světové války, ale i těm ostatním, věřím, že se bude líbit. Má i zajímavý přesah do dnešní doby.

19.06.2016 5 z 5