Ran Ran komentáře u knih

Potopa I. Potopa I. Henryk Sienkiewicz

První polovina knihy se mi nečetla dobře a nelíbila se mi. Druhá polovina byla o něco lepší a četla se lépe. Nejvíce se zlepšil styl psaní a vyprávění.

01.11.2020 2 z 5

Tom Sawyer Tom Sawyer Henry Brook

Styl psaní a vyprávění je velmi dobrý. Ale celkově jsem s příběhem moc nesouznila a nečetl se mi zrovna nejlépe.

16.10.2020 3 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Příběh je dobře vypointovaný a četl se mi velmi dobře. Jen ten konec mi přišel kratší než jak by podle mě měl být.

08.10.2020 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Příběh je skvěle napsán a také vyprávěn. Postavy, jejich vývoj a povahy jsou výborně napsány. Konec byl velmi dobře napsaný, ale zároveň jsem se nemohla ubránit pocitu, že tam minimálně jedna kapitola chybí. A proto mi konec přišel sice uzavřený, ale zároveň neúplný.

28.09.2020 5 z 5

Memories in the Rain Memories in the Rain Tite Kubo (p)

Tento díl je výborně zpracovaný. Líbil se mi styl psaní a vyprávění. Hodně zajímavé bylo zjistit něco z minulosti hlavní postavy.

16.09.2020 5 z 5

Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka Josef Kajetán Tyl

Kniha velmi dobře zobrazovala tehdejší společnost. Nicméně si myslím, že autor kladl až moc velký důraz na výchovnou část a ta zábavná část tak bohužel zapadla. Celkově mi příběh přišel zmatečný a měla jsem potíže se vyznat v ději.

12.09.2020 2 z 5

Pětka na útěku Pětka na útěku Enid Blyton

Tato kniha je skvěle napsaná a vypointovaná. Hodně se mi také líbil styl vyprávění.

07.09.2020 5 z 5

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Styl psaní a vyprávění tohoto poutavého příběhu je velmi dobrý. A kniha se mi četla výborně.

21.08.2020 5 z 5

Digitální informační kurátorství v pedagogickém kontextu Digitální informační kurátorství v pedagogickém kontextu Michal Černý

Je to celkem přehledná publikace, kterou stojí za to si přečíst, a která nabízí zajímavý přehled o daném tématu. Nicméně styl psaní je suchý a zvláštní. Větná skladba je podle mě v některých případech ne tak jak by měla být a věty tak ztěží dávají  nějaký smysl.

10.08.2020 3 z 5

Šmoula reportér Šmoula reportér Peyo (p)

Příběh má velmi krásnou grafiku a je výborně napsaný a vypointovaný. Děj má mnoho vtipných momentů, ale také poučení a souvislostí s dnešní dobou.

04.08.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh v této knize má velmi dobrý styl psaní a dá se v něm najít spoustu významů a souvislostí s dnešní dobou. Úplně se mi nelíbilo jak se Krysař v závěru příběhu zachoval a také se mi nelíbila autorova snaha o veršování textu.

29.07.2020 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Tato kniha se mi četla velmi dobře. Hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění.

22.07.2020 5 z 5

Úžasný deník - Můj libovej svět Úžasný deník - Můj libovej svět Liz Pichon

I když mi někdy vadilo, jak se Tom chová, tak to bylo hezké a příjemné čtení. Příběh je plný zábavných a vtipných momentů. Líbil se mi styl psaní a vyprávění.

14.07.2020 4 z 5

Železný muž Železný muž Paul Féval

Celově se mi kniha četla velmi dobře a styl psaní a vyprávění je rovněž velmi dobrý. I když konec knihy není špatně napsaný, tak mi přijde až moc krátký a také se mi úplně nelíbilo, jak to skončilo.

07.07.2020 3 z 5

Najdi si svůj styl pletení Najdi si svůj styl pletení Angela Wilkes

Tato kniha vysvětluje všechny základní informace jasně, srozumitelně a přehledně. Mínusem je to, že tu nejsou návody pro větší velikosti.

30.06.2020 3 z 5

Snadné pletení Snadné pletení Renate Herrenknecht

I když má tato publikace pár dobrých rad a tipů, tak mi přijde zbytečně složitá a začátečníkovi bych ji nedoporučila.

13.06.2020 2 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha se mi četla dobře. Líbil se mi autorův styl psaní a vyprávění. Postavy, které se v příběhu objevují jsou velmi dobře napsané.

04.06.2020 3 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Kniha se mi četla velmi dobře a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění. Všechny postavy jsou velmi dobře napsané.

01.06.2020 4 z 5

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Tato kniha je výborným čtenářským zážitkem. Příběh a grafika jsou naprosto skvělé. Zvraty v ději jsou velmi dobře napsané a umístěné.

11.05.2020 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

I když má autorka skvělý styl psaní a vyprávění a kniha se mi líbila, tak byla zároveň náročná na čtení. Příběh je zajímavě strukturovaný a občas nabírá atmosféru psychothrilleru.

06.05.2020 4 z 5