radynka radynka komentáře u knih

Strašlivý příběh Prospera Reddinga Strašlivý příběh Prospera Reddinga Alexandra Bracken

Celý díl se tam řeší něco, co se nakonec nevyřeší a bez druhého dílu to asi ani nemá cenu číst (ale nebylo to dobrý ani na tolik, abych ho zkusila).

14.08.2022 2 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Krása Domu je nezměrná; jeho Příběh průměrný.

19.06.2021 3 z 5

Warren XIII. a prokleté třináctiny Warren XIII. a prokleté třináctiny Tania del Rio

Kniha mi přišla a rovnou jsem si ji musela přečíst. :) Sice příběh nepřináší nic nového, ale bylo skvělé se na chvilku vrátit k milovaným hrdinům.
A ty ilustrace jsou překrásné! Dechberoucí!
Doufám, že se autorka rozhodne k Warrenovi ještě někdy vrátit. Do té doby, Warrene, na shledanou!

(Moje 2. nejoblíbenější série knih pro starší děti. Hned za Téměř ctihodnou ligou pirátů.)

17.06.2021 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Musím přiznat, že ze začátku jsem měla s knihou velký problém a dokonce jsem i uvažovala, že ji vzdám. Naštěstí jsem vydržela a na konci jsem i vítězně zaťala pěstičku (s debilním úsměvem na tváři).

Nicméně odkazy na Beatles jsou ještě otravnější než Prudence (což už je co říct).

06.04.2021 4 z 5

Morantologie Morantologie Caitlin Moran

Podívejte, jak sem vtipná, inteligentní a zajímavá. A vůbec nemám problém s alkoholem.

Zklamání roku 2020. (Málem jsem to nedočetla a to miluji Jak být ženou i Jak stvořit dívku).

29.03.2020 2 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nebavilo mě to a četlo se mi to špatně. Nechala jsem si vyzradit konec a ani to mě nepřesvědčilo. Navíc když jsem si to pročítala, neustále se tam nikdo líbal nebo někdo po někom vzdychal.

28.10.2019

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. I když jsem ji odmítala číst večer. :D

22.09.2019 4 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Graficky je kniha krásná, i když některé výřezy v knize úplně nesedí. Textově nic moc. Kdybych ji koupila za původní cenu, byla bych pěkně naštvaná.

02.08.2019 2 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Ráda jsem se vrátila do světa Měsíčních kronik. A i když se mi to na poprvé tolik nelíbilo, jelikož jsem to četla chvíli po knize Hvězdy nad hlavou, s větším rozestupem to je lepší. Ale netuším, na kolik ze mne mluví nostalgie. :)

07.12.2018 4 z 5

Jak stvořit dívku Jak stvořit dívku Caitlin Moran

Já vím, že tahle kniha není zrovna extra populární, ale já ji naprosto miluji. Kéž bych tuhle knihu měla ve svých 15-16 letech. Knihu o tom, že každý, kdo dospívá, dělá chyby. A ty chyby si (samozřejmě) uvědomí až když trochu víc dospěje. A ačkoli jsem byla poměrně slušné děvče (:D) v téhle knize jsem se dost našla. :)

04.12.2017 5 z 5

Život střídá smrt Život střídá smrt Petr Prouza

Velmi smutná kniha, která mi připomněla, co je v životě důležité. A dokonce jsem si i poplakala, což jsem nečekala, jelikož jsem věděla, do čeho jdu a cítila jsem se na to připravená.

24.08.2015 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Mně se kniha moc líbila, bylo to pěkné odpočinkové čtení. A i když mi časem začala Brett lézt trochu na nervy, skončilo to dřív, než to přerostlo únosnou mez.

16.06.2015 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tohle je rozhodně jedna z knih mého života. Miluji ji a plánuji ji přečíst ještě mnohokrát.

09.05.2015 5 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Já rozhodně nutně potřebuji vlastního chrliče!

Kniha je roztomilá, čtivá a hodně pirátská. A ačkoli už nejsem dítě, moc jsem si ji užila :-)

14.04.2015 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tohle bylo milé překvapení, kdy jsem neočekávala nic a dostala jsem napínavý a zajímavý příběh. :-) Moc jsem si ho užila a jsem ráda, že jsem se k němu konečně dostala. :-)

12.01.2015 4 z 5

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

Čím víc ji čtu, tím víc se mi líbí. Takže až na Věštkyni jsem si ji moc užila. I když vlastně to čtení už je z půlky spíše recitace :D

12.01.2015 4 z 5

Já prostě Poa miluju!

31.12.2014 5 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

I když ani Jodi a ani Todd mi nebyli vůbec sympatičtí, celý příběh byl napsán velmi čtivě a zajímavě a já jsem si ho opravdu užila.

18.11.2014 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Pokud se rozhodnete si tuhle knihu přečíst, vždycky u sebe mějte zásobu kapesníků :-) Nejvíc se mi líbilo, jak je zde popsán vztah ke knihám. Příběh je navíc vylíčen tak barvitě, že jsem si ho v hlavě promítala jako film. Za mě velké překvapení. Ale číst znovu už to asi nebudu neb by mi zešedivěly vlasy :D

19.08.2014 5 z 5

Hvězdné deníky II Hvězdné deníky II Stanisław Lem

Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než ten první. Miluji Lemovy úvahy a třeba povídka s drakem je geniální. :D

08.07.2014 4 z 5