radynka radynka komentáře u knih

Čím jdu rychleji, tím jsem menší Čím jdu rychleji, tím jsem menší Kjersti Annesdatter Skomsvold

Milé a vtipné! ,Je tu spoustu nezapomenutelných scén :-) Knihu jsem měla půjčenou, ale rozhodně bych si ji chtěla koupit.

02.07.2014 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Konec knihy byl pro mne překvapující a musím na něj stále myslet! Kdyby nebylo pasáží o mimoidech a solaristice, byla bych šťastnější, ale i přesto jsem si knihu zamilovala. :-)

29.06.2014

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Na mě to bylo až moc dokonalý. A i když bych to asi neměla říkat, všichni mi tou svou dokonalostí lezli na nervy. Nápad je to hezký a smutný, ale forma mě nechytla.

17.06.2014 2 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Paasilinnu mám ráda, ale tohle bylo trochu zklamání. Docela o ničem.

21.05.2014 3 z 5

Móda v ulicích protektorátu Móda v ulicích protektorátu Miroslava Burianová

Tahle kniha je skvělá. Čtivá a zajímavá. Mám chuť se podívat na filmy pro pamětníky a přečíst si něco dalšího o této době. A o prezidentu Háchovi.

10.05.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Hezká pohádka na dobrou noc :-)

28.04.2014 4 z 5

Kyberiáda (20 povídek) Kyberiáda (20 povídek) Stanisław Lem

Tak tohle jsem vůbec nečekala! Lemův styl humoru mi naprosto sedí, takže jsem se do knihy zamilovala a musela jsem si ji hned objednat (naštěstí jsem ji sehnala ve vydání od Baronetu, už jsem myslela, že ji budu muset "ztratit" z naší městské knihovny :D)

26.04.2014 5 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

I když mi občas hlavní hrdinka připadala jako pěkná slepice, nakonec jsem si ji oblíbila. :-)

05.04.2014 4 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Jako malá jsem tu knížku milovala. :-) kdysi jsme všechny dětské knihy věnovali, ale dnes jsem na ni narazila a musela si ji hned objednat znova :-D

EDIT: Tahle knížka je prostě boží!!! Podle mě nedělá z dětí malé blbečky, ale je to prostě miloučké povídání o jednom obrovském přátelství. Doufám, že se jednou mým dětem bude líbit stejně jako mně. :-)

02.04.2014 5 z 5

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Kam se hrabou nějací upíři. Tohle je nádhera. A i když mi bylo démona jednu chvíli líto, má, co zasloužil, zmetek :-)

29.03.2014 4 z 5

Deník nalezený ve vaně Deník nalezený ve vaně Stanisław Lem

Po přečtení jsem sice měla pocit "Cotoksakru?", ale jak se to postupně ukládá, začíná se mi to víc a víc líbit. A ty sny, co se mi teď zdají :-)

24.03.2014 4 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

kniha přesně splnila to, co jsem od ní očekávala. Intelektuálně vás to sice neobohatí, ale to doufám, ani nikdo nečekal. :-) Sice tenhle typ literatury už nečtu, ale jako oddechovka dobrý.

14.03.2014 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Sice je to už déle, co jsem ji četla, ale přesto nezapomenu na to, když jsem ji dočítala. Byl večer a já byla doma sama.
Postupně jsem si rozsvítila všude v bytě, pustila jsem rádio i televizi a ještě jsem to dočítala opřená zády o zeď (co kdyby náhodou). :D

16.02.2014 5 z 5

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simon Tofield

Tuhle knížku jsem si brala na čtyřměsíční stáž, aby mi zahnala případné chmury a stesky. A vždycky se jí to povedlo :-)

16.02.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Když jsem to dočetla, začala jsem jsem hned číst Sněhuláka. To asi byla chyba, protože obě knížky mi přišly jak přes kopírák. Hezky se to četlo, ale to bylo tak vše.

16.02.2014 3 z 5