Radusak Radusak komentáře u knih

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Film úžasný, kniha slabší. Po překonání prvních 80 stran, ale až na druhý pokus, mě chytla, ale pořád to nebylo dost. Nejsem si jistý jestli si přečtu od autora další titul.

04.02.2018 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha není vůbec špatná. Bavila mě od začátku do konce.

22.01.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Podruhé přečteno s odstupem asi 15 let a pořád stejně úžasná kniha, která pohladí a zahřeje na duši.

22.01.2018 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Zklamání, moc velké zklamání. Možná tím, natěšením na ni.
Po 100 stránkách jsem myslel že knihu ani nedočtu, ale motor pro mě bylo, že jsem si knihu koupil po tří ročním váhání.
Styl jakým byla knížka popsána, byl celkem zajímavý, ale nedokázal vtáhnout do děje. Absolutně ne, kvůli velkým časovým prodlevám mezi dějem postav. Příběh postavy v kapitole skončí a pokračování děje za půl roku na "hausbótu", nebo někde "na promáčeném blátivém poli" a ani nevím, jestli postava bude vůbec ještě zmíněna a bude se dále vyvíjet.
Izolované incidenty byly nudné, možná kromě dvou, a dle mého názoru zbytečná část knihy, alespoň zbytečná na 100 stran ze 372. Problematika zlobících strojů by se dala popsat na 20 stránkách.
Když mě začala kniha aspoň trošku bavit, tak jsem byl už na dvousté straně, ale od strany 250 by za mě měla ****, ale bohužel.
Jak se autor na začátku dlouze rozepsal tak konec na mě působil že chce knihu už rychle utnout.
Co se postav týká, tam mě ničím nějak extra nenadchly, až na Stopaře (velice výrazná postava), Jacka a oba Blantony.
Jestli bude zfilmovaná, tak určitě nebude chybět zmínka o Oblati 51, pak že je americký prezident nejmocnější muž světa a jako perlička na závěr ukázka síly US army s vlajkou USA v popředí.

09.01.2018 3 z 5