Raddkaa Raddkaa komentáře u knih

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Naprosto dokonalá a čtivě napsaná kniha. V průběhu čtení poznáme 15 jedinečných postav. Některé možná budete milovat, a jiné naopak nesnášet. Pár z nich se možná ukážou jako podivíni, o některých nebudete do poslední chvíle vědět, co si myslet, dalších vám bude upřímně líto. Kniha je dobrodružná, napínavá a které nechyběly brutální a drastické scény, takže kniha není nic pro slabé povahy. Prostředí adrenalinové reality show na pustém ostrově, kde je při honbě za výhrou dovoleno naprosto všechno bylo skvěle výstižné...
Závěr knihy je velmi napínavý a akční. Rozhodně stojí za přečtení.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha má napínavý příběh s velmi zajímavým námětem, ale napsaný velmi čtivě. Příběh se pohyboval v žánru detektivky, trochu fantasy a trochu hororu. Autorka v knize skvěle popisuje prostředí, má propracované postavy a celý příběh má velice promyšlený do posledního detailu. Příběh vás vtáhne a vy nechcete přestat číst, protože vás bude zajímat, jak to celé vlastně dopadne. Místy vám až běhá mráz po zádech. V průběhu čtení trochu tušíte, kam se příběh asi schyluje, ale i přesto vás rozuzlení překvapí. Jediné malé mínus, závěr byl na mě trochu uspěchaný.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha byla na začátku seznamovací s tajuplným prastarým domem a jeho zákoutími, které vzbuzují svíravou tíseň a vše ještě umocňuje podivné nápisy vyryté do stěn a nábytku a starý hrob v lese kousek za domem. Druhá polovina knihy se rozjede neboť zlo se zhmotní do fyzické podoby a hrdinka s ním svede boj o holý život. Hlavní postava velmi sympatická, i když se občas chovala hodně nelogicky. Obálka knihy působí opravdu tajemně, stejně jako příběh. V knize jsou skvěle vykreslené popisy postav, domu a jeho okolí malého městečka, kde se zná každý s každým. Kniha byla neuvěřitelně čtivá, napínavá, plná dávných tajemství a překvapivých zvratů. Během čtení mi chvílemi běhal mráz po zádech...

V pasti V pasti Josh Malerman

Příběh V pasti je vyprávěn ve dvou časových rovinách. První je v minulosti a druhá je v přítomnosti. Autor hned od začátku rozjíždí nemilosrdný a nepříjemný hororový thriller. Kniha je výborná, má zajímavý náměť a děj. Příběh má velice výbornou atmosféru a to neznáme prostředí, když hlavní hrdinové nemohou otevřít oči. Postapokalyptické čtení nadchne především milovníky hororů. Jen je trochu škoda, že se nedozvíme co se vlastně stalo a jaký je původ oněch tajemných bytostí.

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Kniha, jejíž děj se tentokrát odehrává na Falklandských ostrovech s velmi ponurou ostrovní atmosférou. Smutný příběh s nádechem tajemna. Tři vypravěči, které si v sobě nesou tíhu tragické minulosti, všechna prožitá traumata a nekonečný smutek. Autorka krásně popisuje nádherné popisy ostrova, přírody a záchranná akce kulohlavců. Příběh má dvě časové roviny v době nedávno a minulé. Skvělé vykreslené charaktery všech postav a chování lidí. Napínavé čtení až do poslední stránky.

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Kniha je správný psychothriller místy až s hororovým příběhem, který nás dokáže upoutat. Krátké kapitoly přidávají knize na čtivosti. Střídají se kapitoly vyprávěné z pohledu Imogen a z pohledu Ellie. Od autorky jsem již přečetla její předchozí knihu Ztichlý dům a velice se mi líbila. Tato kniha má hlavní hrdinky dvě. První je Ellie, dívka, která přišla o svou rodinu při požáru a psycholožka Imogen, mírně naivní, ale jdoucí si za svým. Takže za mě určitě doporučuji...

Lži, samé lži Lži, samé lži Lisa Jackson

Kniha je rozdělena na dvě části. V první části sledujeme co se stalo před patnácti lety, kdy byla Remmi ještě mladá dívka. V další části sledujeme policejní vyšetřování. Kniha se mi četla moc dobře, i když se začátek celkem táhnul. Tato kniha vás zcela polapí a nepustí. Místy byla kniha trochu hluchá, kde autorka popisovala Didino auto, ve kterém jezdila. Po dočtení knihy však všechna fakta zapadnou do sebe a nestačíte se divit...

Strach Strach Jozef Karika

Kniha "Strach" je mysteriózní thriller a naprosto souhlasím. Autor se nechal inspirovat knihou To od Stephena Kinga. Kniha je velice napínavá, děsivá a závěr byl zajímavý a překvapivý. V mrazivých zimách mizí malé děti, někdo je unáší, zabíjí a zotročuje jako neživé pomocníky pro jejich další lov. Autor také v knize zmiňuje proslulou Djatlovovu výpravu na Ural v lednu 1959. Kniha má od začátku až do konce velmi dobře vykreslenou ponurou atmosféru zasazenou do slovenských hor. Z některých scén mi opravdu běhal mráz po zádech. V knize byly také nechutnosti, ale nebylo jich zbytečně moc. Kniha je skvělá a rozhodně doporučuji pro všechny, kteří mají rádi mysteriózní thrillery.

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Zimní lidé je naprosto skvělá kniha s prvky dokonalého hororu a thrilleru. Zpočátku jsem sice měla problém s přeskakováním kapitol, ale po chvíli jsem si už na to zvykla. Líbilo se mi střídání časových rovin, jednou o událostech z roku 1908, a poté ze současnosti. Kniha je velice originální, skvěle vymyšlený příběh, který postupně propojuje osudy každé z postav a vytváří skvěle spletitou síť událostí. Rozuzlení je nečekané, dokonalé a také trochu děsivé.

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Kniha má zajímavý a lákavý námět, propracovaný příběh, který nabízí stupňující napětí, kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám. Děj se střídají na dvou linkách. Současná je přetínána minulostí, v níž pozvolna odhalujeme příběh celé knihy. V knize se kromě rodinných dramat autorka také zabývá migrací a dárcovstvím orgánů. Zajímavě propletený příběh s vynikajícím koncem... Kniha "Už teď jsi mrtvá" je napínavé čtení pro všechny milovníky klasických detektivek a thrillerů. Takže za mě určitě doporučuji.

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Knihu Pronásledování je opravdu svižný, velmi čtivý a dobře napsaný thriller. Kniha působí trochu jako mystický horor, temný les v Rumunsku a v něm opuštěné stavení. Místy jsem měla lehké mrazení v zádech. Ale to, co se doopravdy v domě stalo se dozvídáme až v polovině příběhu. Kniha je velice ideální pro ty, kteří si chtějí užít dramatický, napínavý až lehce mysteriózní a dobře napsaný psychologický thriller. Za mě určitě doporučuji.

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Kniha Les sebevrahů určitě stojí za přečtení. Kniha se čte jedním dechem, knihu nejde odložit. Hlavní hrdina často vzpomíná na minulost. Vzpomínání mi nijak nevadilo, bylo krátké a v poslední třetině se už vůbec nevyskytuje. Pozvolný začátek knihy přechází v něco skutečně děsivého. Velice se mi líbil styl vyprávění, vykreslení charakterů, atmosféry. Prostředí umí autor popsat tak, jako by jste s hlavními hrdiny v lese byly s nimi. Na knize mě baví, že alespoň místo nebo místní pověry se zakládají na skutečných událostech. Konec knihy se mi zdál trochu přestřelený a bylo tam pár nelogických věcí. Rozhodně si přečtu i další knihu.

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Měli se brát. Ewa a Damian, dva bláznivě zamilovaní mladí lidé, se znali už od dětství a svou lásku se chystali zpečetit svatbou. Ve chvíli, kdy Damian vytáhl z kapsy zásnubní prsten, se stalo něco hrozného. Přepadla je parta nabušených chlápků, proti kterým neměli šanci. Ewa byla brutálně znásilněna a Damian skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Od té doby Ewu neviděl a netušil, co se s ní mohlo stát. Deset let svoje pochyby a otázky utápěl v alkoholu, dokud na Facebooku nespatřil fotku, na níž byla Ewa. Je to vůbec ona? Když se na internetu objeví další fotka, k níž měl přístup pouze Damian, je mu jasné, že Ewa stále žije. S pomocí nejlepšího kamaráda a soukromé detektivní kanceláře rozjíždí pátrání po milované ženě. Místo toho, aby Damian záhadu rozpletl, sám se zamotává do stále podivnějších situací a přitom zjišťuje, že svou snoubenku téměř vůbec neznal. Kniha Nenalezená má velice vystavěný thriller. Kniha je psána dvěma dějovými linkami, které se střídají, což dává příběhu potřebné napětí a náboj. Knihu máte chuť číst pořád dál a dál. Velmi se mi líbilo, že hned od začátku má děj spád a tempo. Bohužel, kniha má několik nejasností v příběhu bylo celkem dost. Spousta věcí v knize nebyla dotažena do konce. Všechno nebylo vysvětleno a zůstalo mnoho otázek. Zápletka mi přišla velice překombinovaná. Za mě průměrná kniha.

30.09.2021 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Kniha je čtivá, velice napínavá, děj je plynulý a samostatný vývoj je opravdu nečekaný a velmi originální. Kniha se mi četla velmi lehce, v knize nejsou žádné nudné pasáže, kterými bych se musela prokousávat a zápletka je velice šokující. Knihu doporučuji všem milovníkům detektivek a thrillerů z anglického prostředí.

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Kniha vypráví o Amy, která je 15 let ve vegetativním stavu po napadení a stane se hlavním tématem článku novinářky na volné noze Alex, která propadla alkoholismu. A Alex se postupně snaží rozplést celý případ. Kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám. Kniha se mi líbila, ale některé věci v knize byly nepříliš logické, řadu podrobností jsme se nedozvěděli i přesto je kniha napínavá a dobře se čte.

Tma Tma Jozef Karika

Televizní scénárista příjíždí na osamělou horskou chatu v pohoří Malá Fatra, kde si chce oddychnout od hektické práce a napětí v manželském vztahu, ale i vychutnat si poklidnou zimní atmosféru. Pak se však stane cosi nečekaného a jeho ozdravný pobyt se změní v děsivou noční můru. Kniha je děsivá, mrazivá i temná. Líbí se mi, jak autor dokázal dobře vytvořit hororovou atmosféru i reálné oblasti, kde se kniha odehrává. Na závěr samozřejmě přijde nečekaná pointa. A jakmile jsem pochopila, proč se kniha jmenuje právě Tma, tak mě zamrazilo v zádech a nechtěla bych být v jeho kůži. U této knihy jsem se ani jednou nenudila a hltala slovo od slova a čekala na celé rozuzlení, jak to vlastně celé dopadne. Nechápu negativní komentáře na konec knihy, podle mě by to dopadnout takhle mohlo.

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Annabelle je mladá dívka, která se na cestě domů ztratila. Nikdo ji neviděl, nikdo o ní neslyšel. Kam se poděla a kdo jí mohl ublížit? Charlie Lagerová se svým kolegou Andersem Brattem jsou povoláni ze Stockholmu, aby přijeli do daleké vesnice Gullspang a případ vyřešili. Ne všichni jsou z nich nadšení, ale najít Annabelle je to nejdůležitější. Charlie má ovšem tajemství, které nerada prozrazuje. A když se dozví tajemství rodiny pohřešované dívky, začíná se na spoustu věcí dívat jinýma očima. Kniha je doplněna úryvky z minulosti označené Tehdy a tam a poslední okamžiky Annabelle, dívky, která se ztratila. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout díky krátkým kapitolám, které se četly velmi svižně a úryvky z minulosti byly velice zajímavé. Kniha je z prostředí švédského maloměsta, který poodhaluje nelehké osudy obyvatel zapadlého městečka uprostřed Švédska, především mládeže. Z knihy dýchá tíživá atmosféra městečka. Kniha má propracované zápletky, na jejímž konci do sebe všechno dokonale zapadne. Autorka knihy nám přichystala uvěřitelný závěr.

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Kniha Ztichlý dům je psycho román, který vás dostane až do kolen a zaručeně se s touhle knihou nebudete nudit. Kniha je pro všechny lidi, které mají rády napětí od začátku až do konce. Kniha je velice čtivá, plná napětí, zamotaná a obsahuje spoustu zvratů. Příběh se odvíjí ve dvou časových liniích, abychom lépe pochopili zápletku celého díla. Větší prostor dostala linka současná, druhá dějová linka se odehrává v roce 1987. Knihu rozhodně doporučuji.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha Čtvrtá opice si označení bestseller opravdu zaslouží. Jak píše na obálce knihy Jeffrey Deaver:"Nádherně zvrácené!" a měl naprostou pravdu. Příběh v knize nemá jediné slabé místo, kniha má dvě časové roviny. Vynikající část byla psána jako deník. Otec a matka v deníku se autorovi neskutečně povedl, to jsem hltala slovo od slova. Kniha je z mého pohledu jeden z nejkvalitnějších thrillerů posledních let. Výborná, příjemně zvrácená kniha. Knihu rozhodně doporučuji.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nejdříve musím pochválit obálku knihy, přijde mi opravdu hodně povedená. V celém příběhu se střídají kapitoly z přítomnosti a z minulosti, kdy se to všechno stalo. Čtení Kříďáka je nesmírně napínavá kniha, která vás bude bavit. Trochu mě zklamal konec, který byl trochu překombinovaný, ale byla jsem jinak s příběhem spokojená. Zápletku jsem neodhalila a na konci knihy jsem byla hodně překvapená.