Rabjohns Rabjohns komentáře u knih

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Když už se konečně potkal s Turnerovou,tak jsem čekal více. I pokud šlo o tu "věc" z jeho minulosti. Nakonec vše se vrátilo k normálu. Takže trochu zklamání,jinak standard.

18.06.2015 4 z 5

Krev na jazyku Krev na jazyku Stephen Booth

Kniha mě nějak moc nebavila. Bylo to dobře napsané, postavy taky dobrý, příběh zajímavý. Ale nějak mi tam chybělo napětí,spád,něco co čtenáře nutí číst stále dál a knihu neodložit.

16.03.2015 3 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Jedna z těch slabších. Poměrně málo akce,místy chybí napětí.

02.03.2015 4 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

OBSAHUJE SPOILER V této knížce Deaver využívá všechny oblíbené postupy- hra o to kdo je o krok dál a vzájemné odhalování, několikeré otočení postav dobrá-zlá a naopak. Potud to je vše super. Jen mi přišlo,že po části v lese se autorovi nepodařilo udržet tempo. A tak nějak jsem si přál,aby Hart přežil. A dalo mi trochu přemýšlení,než jsem pochopil,koho rukou zemřel...

13.02.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět skvělá knížka, hrdninové jseou prostě boží. Carl je pohodář,ale jak se do případu zakousne,jde po zločincích jako buldok...

13.02.2015 5 z 5

Trojitý gambit Trojitý gambit Ken Follett

Výborný špionážní román, trochu mi připomínal Forsytha (detailní přípravy). Situace jsou popisovány i z pohledu protistrany,takže tím kniha dostává spád..

26.01.2015 5 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Tento díl řadím k těm nejlepším. Hodně akce,žádná hluchá místa,uvěřitelná zápletka...

26.01.2015 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Mohla být rozsáhlejší prostřední část,kdy je hlavní hrdina pronásledován a musí se skrývat,jinak dobrý...

08.01.2015 4 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Daniel Silva

Kniha přímo navazuje na Moskevská pravidla,takže jsou na tom biti ti kdo předchozí knihu nečetli i ti kteří ji četli protože musí číst vysvětlování předchozích dějů. Připadalo mi,jako kdyby se autorovi nějaké zakončení nevešlo do předchozí knihy,tak se rozhodl to natáhnout do knihy samostatné. A to natahování je trochu na škodu.

11.12.2014 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Na knihu jsem se těšil a nezklamala, ústřední dvojce je opravdu výborná. Autor pěkně stupňuje tempo,poslední stránky se čtou jedním dechem.

24.11.2014

Výstřel Výstřel Lee Child

Zdálo se mi,že se kniha rozjíždí pomalu, ale jinak dobrý. Trošku nestandardní je to,že Reacher tentokrát pracuje v týmu.

24.11.2014 4 z 5

Únos Únos Lee Child

Tuhle knihu bych řadil k těm povedenějším reacherovkám, Jack v ní působí lidštěji než v některých jiných knížkach. Je to velmi čtivé,jak jsme u Childa zvyklí a tentokrát děj a zápletka nikde neskřípe,takže nadprůměr.

14.11.2014

Moskevská pravidla Moskevská pravidla Daniel Silva

Střední část,kde chystají akci k přesvědčení hrdinky ke spolupráci je zbytečně zdlouhavá,ale jinak dobrý.

14.11.2014 4 z 5

Tajná služba Tajná služba Daniel Silva

Takhle si představuji typický špionážní román. Skvělé.

16.10.2014 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Trochu netradiční, přímo detektivní Reacher, ale zdařilý.

16.10.2014 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Nepatří mezi nejlepší knihy s Reacherem,ale neurazí. Chybí víc akce, je tam více dějových linií než je u Childa zvykem. Navíc už poněkolikáte překlad,který rozhodně není z nejlepších,

02.10.2014 4 z 5

Spící agent Spící agent Daniel Silva

Výborný román,ve kterém sledujeme špionážní hru s velkým H.

02.10.2014 5 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Zatím nejslabší knížka od Childa,kterou jsem četl. Reacher je zbytečně nabubřelý, protivník nerealistický. Chybí mi více jeho překvapivých dedukci,v této knize jsou slabší. V Childových knížkách se člověk sem tam dozví i nějakou zajímavost,tady si musíme vystačit s tím, že se dozvíme,že dýchání je nepodmíněný reflex. Moc tomu nepřidává ani překlad,kde některé výrazy jsou přeloženy dost divně např. chránič obrazovky místo spořič monitoru apod. Navíc jsem měl celou dobu pocit,jak kdyby tu knížku psal někdo spolu s Childem. A nebo se do té knížky nehodil Reacher. Nicméně se jí nedá upřít obvyklá čtivost a akčnost.

09.09.2014 4 z 5