Ra-Amon Ra-Amon komentáře u knih

Hříšná vina Hříšná vina Tami Hoag

Rovněž moje druhá kniha od Tami Hoag a opět výborná. Byť Minulá provinění se mi četla lépe, zde ze začátku byl takový menší nepřehled v osobách.

27.06.2013 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Po přečtení této knihy mám trošku rozpolcené pocity. Na kladné straně zajímavý příběh z jednoho nejtemnějších období české země. Pohled na to jak strašná doba to byla nejen na světových bojištích. Co se týče záporného názoru,tam bych viděl,že prvních 90 stran bylo tak nějak odněkud nikam a trošku se člověk nudil,rovněž konec nemusel být tak useknutý. Ale jsem rád,že jsem si knihu přečetl a nutno podotknout,ještě že v této době nežijeme,byť toho násilí a bezcitnosti je kolem nás stále dost. Určitě bych tuto knihu nedával do povinné školní četby, v době školní docházky by mi ta kniha toho moc neřekla.

10.06.2013 2 z 5

Plamen z Faru Plamen z Faru Michael Peinkofer

Knihu jsem četl po druhé, protože se mi dostalo do ruky pokračování a nějak už jsem si přesně nemohl vybavit děj. A musím říci, že na podruhé o bylo o hodně lepší. Poprvé jsem hodnotil třemi a na podruhé čtyřmi hvězdičkami. Kniha měla celkem svižný děj odehrávající se jak Evropě,tak následně v Egyptě. Zajímavé bylo i vyzobrazení konce 19.století,kdy technika byla teprve v plenkách. Těším se na další dobrodružné pokračování Sarah.

10.06.2013 4 z 5

13. hodina 13. hodina Richard Doetsch

Velmi dobře napsaná kniha, četla se opravdu rychle a děj vás doslova pohltil. Ze začátku jsem nevěděl co čekat od toho,že se každým přečteným dílem posouvám naopak zpět,ale autor to napsal opravdu bravurně a v na konci každé kapitoly jsem se již těšil jak dopadne hodina předtím. Ani po přečtení předposlední kapitoly se nedalo vytušit jak to celé vlastně dopadne. Kniha byla plná napětí od samého začátku. Hodnotím pěti hvězdičkami a dávám do oblíbených,tahle kniha si to zaslouží.

22.05.2013 5 z 5

Královna králů: magický příběh nesmrtelné Kleopatry Královna králů: magický příběh nesmrtelné Kleopatry Maria Dahvana Headley

Knihu hodnotím kladně,splnila vše co jsem od ni očekával. To, že se bude jednat o fantasy se skutečnými historickými postavami je již psáno na obalu,takže mi fascinují Ti,kteří píší že je kniha odpad a nemá nic společného s Kleopatrou a dalšími. Občas není špatné si od klasiky přeskočit k fantazii a nechat se unést do světa mystérií. Vystupují zde vedle historických postav rovněž řečtí a egyptští bohové, je zde podsvětí , prostě krásně vybarvené. Neříkám,že kniha je úplně dokonalá,ale já ji dávám pět hvězdiček, líbila se od začátku až do konce a spisovatelka dodrží slib,že se bude jednat o trilogii a příběh bude mít pokračování. Určitě by nebylo špatné si tuto knížku číst někde ve stínu,či pod slunečníkem, doplněné šuměním moře v Řecku nebo Egyptě. Vždyť z těchto zemí báje a legendy přímo číší a je škoda,že dnešní doba již toto opomíjí a to na co nejde sáhnout neexistuje.

07.05.2013 5 z 5

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Druhý příběh Johna Pellama mě malinko zklamal, musím říci,že se mi více z trilogie líbilo Mělké hroby. Na příběhu se mi nejvíce líbil začátek a pak zajímavý a malinko překvapující konec, což ale u Deavera lze pokaždé očekávat. Dávám čtyři hvězdičky a jsem zvědavý na Pekelnou kuchyni.

02.04.2013 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Hezky napsaný horor, zasazený do krásného staroanglického prostředí, nijak přehnaný děj. Teď si tedy po přečtení pustím film a jsem zvědavý,jestli lepší je kniha nebo film,když v komentářích je spíše chválen film. Určitě si přečtu další dílo této autorky a už se těším na další ponurou atmosféru.

21.03.2013 5 z 5

Projekt Atlantis Projekt Atlantis Andreas Wilhelm

Třetí projekt a trošku rozpolcené pocity. Byla místa kde to bylo napínavé,ale záhy přišla nudná pasáž,kde autor příliš popisoval odborné věci. Myslím,že kniha by mohla mít klidně 250 stran a byla by čtivější. Projekt Atlantis bych ohodnotil o malinko více než projekt Babylon,ale dvě hvězdičky mínus oproti projektu Sakkara. Jinak ale zajímavý projekt a celkem dobře zpracovaný konec.

16.03.2013 2 z 5

Operace Bruneval Operace Bruneval Jiří Šulc

Zajímavá kniha,která nám opět přibližuje historii cca. před 70 lety. Sice nedosahuje takových kvalit jako Dva proti říši,ale tam je to umocněno historickým dějem naší země a místy ,které známe. Jinak perfektně vykreslený a svižný děj a zde překvapivě úspěšný konec. Oproti jiným válečným knihám,se zde čtenář neztrácí v ději a v postavách. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

13.02.2013 4 z 5

Projekt Sakkára Projekt Sakkára Andreas Wilhelm

Nejprve se mi po Projektu Babylon do téhle knihy moc nechtělo,přeci jen mi první díl až tolik nevtáhl,ale snad kromě prvních pár stránek, byl děj napínavý a celkem svižný,perfektně zasazený do Egypta a Řecka. Autor použil dva časové úseky,které se perfektně prolínali. Takže dávám do oblíbených, hvězdiček 5 ( oproti P.Babylon,kde sem dal 3 ) a určitě doporučuji přečíst. Stojí za to :)

03.02.2013 5 z 5

Neznámý v pozadí Neznámý v pozadí Mary Higgins Clark

Opět Mary nezklamala a je z toho skvělí detektivní příběh, který Vás vtáhne hned od prvních stran do děje a nenechá čtenáře nudit po celý příběh. Perfektní svižný děj, kniha se čte celkem rychle a nečeká nás žádný ustřihnutý konec. Dávám plnohodnotných pět hvězd a doporučuji přečíst.

31.01.2013 5 z 5