qydko qydko komentáře u knih

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Za mě fakt dobrý. Některé věci byly sice předvídatelné, ale jiné jsem nečekala. Po nějaké době zase kniha, která se dobře četla a hodně mě bavila.

01.08.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Připadá mi, že autor promrhal potenciál, který jeho nápad měl. Všechno mi to připadá takové nedotažené. Spousta věcí svou nelogičností bije do očí. A závěr? Nudný k uzoufání. Čekala jsem slibovaný zvrat na závěr a jaksi se nekonal. Vše bylo předvídatelné.
Dvě hvězdičky za čtivost a nápad.

25.07.2019 2 z 5

Velice inspirativní kniha. Ale nutně docházím k jedinému závěru - jsou to fakt blázni. :)

22.07.2019 5 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

Zvrácené.
Několikrát jsem si vzpomněla na pentalogii Květy z půdy...

14.07.2019 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Hu, co k tomu říct. Simon mi byl od začátku krajně nesympatický. Takový jouda. Ale kniha je luxusní, o tom žádná. Nemohla jsem se odtrhnout, chodila spát pozdě, jenom abych zjistila, jak to teda dopadne a kdo je vrah. Překvapivě mě jakýsi závěr/nezávěr vůbec nezklamal. Knihu jsem si ohromně užila od prvního do posledního písmenka.

10.07.2019 5 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Nebudu zapírat, na první pohled mě zaujala obálka. Ale ten obsah ji tisíckrát předčil. Sbírka luxusních povídek zobrazujících ve vší špíně realitu života v Argentině... ale, prosím, řekněte mi někdo, že to není pravda úplně všechno.

27.06.2019 5 z 5

Enšpígl Enšpígl Josef Hiršal

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala, ale teď? Některé věci mi nepřišly jako šprýmy, ale pěkné prasárny. A to nemluvím o tom mrtvém psovi někde ke konci knihy. Brrr.

30.05.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Za mě dobrý. Třetí kniha od tohoto autora a opět mistrně vykreslená atmosféra. Už vím, kam určitě nepojedu na dovolenou.

03.05.2019 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Čtivá historická detektivka ze starého dobrého Skotska.

01.03.2019 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Zhltnuto za pár dnů. Příběh naivní holky, se kterou se život moc nepáral.

27.02.2019 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ok, přiznávám, není to žádný literární majstrštyk, ale čtyřikrát jsem brečela jak želva. Milovníkům psů nedoporučuju číst na veřejných místech.

19.02.2019 5 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Pro mě příjemná historická detektivka na jeden či dva večery.

13.02.2019 5 z 5

Útlá kniha, která mě opravdu chytila za srdce. Asi si mě našla v ten správný moment.

13.02.2019 5 z 5

Slečna Marplová a záhady: Povídky Slečna Marplová a záhady: Povídky Agatha Christie

Agatha nemůže zklamat. :)

06.02.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vtipná vegetariánská agitka :)

22.01.2019 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Jsem trochu v rozpacích, kniha se dobře četla, měla určitě spád, ale pořád jsem měla pocit, že to nějak není ono. Nemůžu přijít na to, co mi tam vadilo.

18.01.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová mě opět nezklamala.

15.01.2019 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Po nějaké době konečně thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

15.01.2019 5 z 5

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

To byla jízda. Tenhle autor ke přesně moje krevní skupina. A jako obvykle nic není takové, jak se zdá.

02.01.2019 5 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Podle anotace jsem tak nějak čekala víc. Začátek byl slibný, ale když se objevil Adam, začala to být nuda.

02.01.2019 3 z 5