qydko qydko komentáře u knih

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

Zatím jediná kniha z této edice, která mě příliš nezaujala.

07.04.2020 3 z 5

Říkali mu Pirát Říkali mu Pirát Martin Záruba

Miluju velké pastevecké psy. Tahle kniha mě zasáhla rovnou do srdce. Brečela jsem u ní, smála se a neskutečně záviděla autorovi.

01.04.2020 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Wow. To byla jízda. Rozhodně nadprůměrná kniha, ze které jsem si užila každou větu.

31.03.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

OBSAHUJE SPOILER

Tak já vám nevím. První část mě bavila, těšila jsem se, co přijde. A pak to přišlo - ne příliš povedený facelift Kinga. Škoda, autorčin styl se mi jinak líbil, jen ty nápady trochu chyběly.

04.03.2020 3 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Atmosféra knihy je super, i když mi detektivní zápletka přišla dost slabá, knihu jsem si užila pro její "dobovost". Určitě vyzkouším i další z této série.

19.02.2020 4 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Hm, hm, hm. Kniha zoufale předvídatelná. Hlavního záporáka jsem odhalila hned, jak se ona postava zjevila na scéně. Překlad má trošičku rezervy, ale navzdory tomu je kniha úžasně čtivá, napínavá a zhltla jsem ji jedním dechem.

11.02.2020 4 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

Četla jsem ji dlouho, po kouskách, abych zvládala všechno vstřebávat. Krásná, leč místy náročnější kniha.

11.02.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Hu, z téhle knihy mě mrazí.

02.02.2020 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Ursula mě nemůže zklamat.

26.01.2020 5 z 5

Kukuřice, komunismus a kaviár Kukuřice, komunismus a kaviár Anya von Bremzen

Kniha mi náhodou přišla pod ruku na schůzce Čtenářského klubu, zaujal mě obal, tak jsem se do ní pustila. Nahlédnutí pod pokličku v ruské kuchyni a seznámení s duší tohoto národa. Celou dobu se mi sbíhaly sliny, tak mě příjemně překvapily i recepty na závěr.

25.01.2020

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY.

Natěšená příspěvky na facebooku jsem se pustila do Hadrového panáka. Anotace vypadala skvěle, a vlastně začátek knihy byl fajn, čtivé, docela napínavé... A pak se to na posledních stranách tak hrozně pos.... Vyřešit vraždy pomocí pseudofilozoficko psychologického blábolení a pocitů velmi obskurní osoby? Jako vážně?

14.01.2020 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Robert Bryndza umí rozhodně psát - dobře nadávkované napětí, čtivost. Chápu, že je kniha bestsellerem, jenom mám pocit, že je to pořád tak nějak podobné.

07.01.2020 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Bomba. I když nejsem nadšenec do popkultury osmdesátek, celou knihu jsem si moc užila a těším se na film.

03.12.2019 5 z 5

Opskurno Opskurno Andrew Caldecott

Jo jo, tohle je pošušňáníčko. Takové knihy mě baví. Fantasy bez provařených bytostí a klasických rekvizit.

28.11.2019 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Kniha se četla příjemně, ale ten konec... no, líbil by se mi asi trochu jiný.

27.11.2019 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Už Stephen King dobře věděl, že oživovat pomocí starých indiánských kouzel mrtvé děti není moc dobrý nápad. Poctivá čtivá duchařská knížka o tom, co může natropit milující rodič.

14.11.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Velice silný příběh o člověku a zvířeti.
Nějak nemůžu najít slova, která by vystihla dojem, který ve mě tato kniha zanechala.

14.11.2019 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Další sbírka podivínů. Podle mě tentokrát o něco pestřejší. A dost mě překvapilo, že dva mám dokonce hned za humny.

06.11.2019 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Tuhle jednohubku jsem našla v jedné knihobudce. Ač nejsem milovník koček, melancholická atmosféra této knihy se mi dostala pod kůži.

10.10.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura