quendery quendery komentáře u knih

Ztracená nevěsta Ztracená nevěsta Bella Ellis (p)

Zajímavá myšlenka napsat tuto knihu. Upřímně, celou jsem jí přečetla, i když to bylo takové...jak to říci .....zvláštní. Navíc, kdo nezná životní osudy celé rodiny Brontëových, trochu se v tom asi ztrácí. Ale uznávám, že charaktery jednotlivých postav byly vykresleny hezky.

11.12.2023 3 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Kniha se mi dostala do ruky náhodou, a protože jsem od tohoto autora četla Nebe, na němž nesvítily hvězdy, která se mi velmi líbila, byla jsem plná očekávání. A nebyla jsem zklamaná. Drsná dvacátá léta v Americe nebyl opravdu žádný med a obstát nevylo jednoduché. I když člověk hlavní hrdince přál celou dobu alespoň kousek štěstí, nemohla, bohužel, kniha skončit jinak. Přesto ji doporučuji a velký dík panu spisovateli .

24.07.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Musím jen potvrdit všechno, co napsali ti přede mnou. František Niedl je prostě pan spisovatel. Tahle série se mi o to víc líbí, že se děj odehrává vlastně v okolí mého bydliště. Prostě a jednoduše........pět hvězdiček je opravdu, ale opravdu, málo. A také se moc těším na další pokračování.

15.06.2022 5 z 5

Život v zahradě Život v zahradě Penelope Lively

Příjemné a mnohdy inspirativní čtení, jen mi trochu chybí sem tam nějaký obrázek / fotka / zahrady, třeba u začátků jednotlivých částí.....knížka by byla daleko vlídnější. Takhle krásná obálka a uvnitř hromada téměř nepřerušovaného textu, který na první pohled vůbec neláká ke čtení. Škoda, stačilo by tak málo........

01.02.2022 3 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Pan Niedl opět nezklamal, parádní úvod do další série. Jak to tak vypadá, kdo má rád jeho knihy, bude stejně jako já velmi netrpělivě očekávat další díly. Opět klobouk dolů a nenechte nás, prosím, dlouho čekat.

15.11.2021 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Poklona panu spisovateli. Jeho historické knihy mám moc ráda a po téhle jsem sáhla spíš ze zvědavosti......i když příběh je vcelku "jednoduchý", kdo se pokusil nahlédnout trochu "pod povrch" poznal, že kniha je obrazem dnešního nestabilního a nevyzpytatelného dění ve světě plném arogance, dekadence, nenávisti a boje všech proti všem.....a že je zasazená do USA ? Je to náhoda ? Stejně tak vykreslení postav a jejich chování ve vypjatých situacích je skvostné.......Prostě kniha, která člověka nutí k zamyšlení, i když z toho mrazí v zádech. Za mě je pět hvězdiček málo.....

09.07.2021 5 z 5

Zákulisí Panství Downton - Podrobný průvodce 1. - 4. sérií Zákulisí Panství Downton - Podrobný průvodce 1. - 4. sérií Emma Rowley

Můj neoblíbenější seriál a kniha o jeho natáčení je skvělá. Když jsem jí přečetla, tak jsem pochopila, proč všechny historické filmy i seriály vyrobené v Anglii jsou jedinečné. Na všech se totiž odráží preciznost a do detailů zvládnutý obraz té které doby, chování, jednání lidí, kostýmy, účesy, prostě všechno věrné a odpovídající době, kdy se děj odehrává. Ta snaha dodržet vše na 100 % a anglické "puntíčkářství" je obdivuhodné, klobouk dolů.

15.03.2021 5 z 5

Úžasně zpravovaná kniha a přímo lahůdka pro fanoušky seriálu.

06.01.2021 5 z 5

Další knihu ze série o ženách Jindřicha VIII. jsem přečetla se zájmem. Kniha se dobře četla, někdy mi připadala sice trochu uměle prodlužovaná, např. vyprávěním o vztahu s Ottou z Wyllichu a jejich synu Johannovi.....ale jak psala přede mnou Rozmarýna, jak udělat z krátkého období velkou knihu, že.........
Nevím, jestli je to vždy k dobru. Mne osobně je daleko víc sympatická Anna a její příběh popsaný v knize Královna bez koruny od M. C. Barnesové. A jen tak na okraj......docela dost mi vadilo to děsné skloňování jména Otto / s Ottem, viděla Otta atd/.

04.02.2020 4 z 5

Já, kníže Soběslav Já, kníže Soběslav Eva Rolečková

Hodnocení je možné jedním slovem - skvělá. Přiznám se, že tak sugestivně napsaný historický román, kdy čtenář je hlavním hrdinou přímo vtažen do děje, jsem snad ještě nečetla. Vykreslení postavy ne příliš známe osobnosti našich dávných dějin, jeho touhy, pochybnosti, váhání, hledání pravdy ....... prostě skvělé. Poklona paní spisovatelce.

29.01.2020 5 z 5

Lucemburská krev Lucemburská krev Eva Rolečková

Na knihu jsem narazila náhodou v jednom antikvariátu a jsem za to moc ráda. Za mne nejlepší román z období vlády Václava IV. , a že jsem jich přečetla docela dost. Autorka skvěle uvádí čtenáře do složité situace tohoto období naší historie a navíc představuje méně známé osoby i děje.......knihu jsem přečetla jedním dechem. Moc se těším na další její romány, u jednoho nezůstanu. A pro tuhle knihu je na hodnocení pět hvězdiček málo.

23.01.2020 5 z 5

Krvavé kaskády Krvavé kaskády Karel Nosek

Tuhle knihu jsem četla už několikrát.......hlavně také proto, že můj strýček tam s p. Noskem a ostatními byl a mnoho toho, co je popisováno v knize, znám z jeho vyprávění. Opravdu se to zdá až neskutečné, že přežili.....

11.09.2019 5 z 5

Potulný apatykář Potulný apatykář Wolf Serno

Moc jsem se těšila na tuhle knihu, po přečtení příběhů ranhojiče Vituse jsem čekala něco obdobného. Nestalo se, bohužel. Přiznám se, že se snažím dočíst všechny knihy, které začnu, ale u téhle jsem se musela docela přemáhat. Mnohomluvný příběh na téměř 400 stránek.......přitom děj v rozsahu povídky a ten konec v jedné větě..... prostě se všechny knihy nepovedou. Mrzí mi to, protože tohoto spisovatele mám ráda.

20.04.2019 2 z 5

Lilie z Palerma Lilie z Palerma Charlotte Lyne

Knihy této autorky jsou vždycky pro mne milým překvapením. Strhující děj, úžasně propracované charaktery hrdinů, nenásilné prolínání skutečných historických událostí..........knihy, které ač s nemalým počtem stránek, se čtou velmi dobře a když knihu nakonec odložíte, máte úžasný pocit, že jste byli nedílnou součástí příběhu .....kniha Lilie z Palerma je toho příkladem.

04.02.2019 5 z 5

Druhá smrt Druhá smrt Peter Tremayne (p)

Opět autor nezklamal, skvělá zápletka, napětí, nezaměnitelná atmosféra starého Irska, co chtít víc...snad ještě další nové příběhy sestry Fidelmy.

04.12.2018 5 z 5

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Velmi neotřelým způsobem napsaná kniha. Vůbec mi nevadila malá porce dialogů, ale moc jsem si vychutnala popisy bitev a Boleslavovy státnické strategie při rozšiřování vlivu českého knížectví. A opravdu mám po jejím přečtení pocit, že takhle to asi mohlo být..........Prostě je to kniha, která se autorovi podle mne velmi povedla a kterou stojí za to si přečíst.

01.11.2018 5 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Už dlouho se mi nestalo, že jsem knížku přečetla "jedním dechem". Je skvělá, úžasná zápletka, zajímavá forma, čtenáře děj nenechává v klidu......... prostě za mě pět hvězdiček je málo.....

24.10.2018 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Dvě slova - úžasná kniha. Ještě jsem podobnou nečetla. Na pozadí příběhu Almy, který je sám o sobě fascinující, jsou čtenáři předkládány otázky z filozofie, náboženství, psychologie , vědy a dalších oblastí. Ne každému se bude líbit, není to kniha pro pobavení, ale věřím, že ten, kdo ji dočte až do konce, bude mít ještě na dlouhou dobu látku pro přemýšlení.

06.08.2018 5 z 5

Děti moře Děti moře Charlotte Lyne

Spisovatelka opět dokázala, že je skvělá vypravěčka....krásný příběh, ve kterém se prolíná život " obyčejných lidí" s tím tolikrát už popsaným příběhem Anny Boleynové a Jindřicha VIII. Možná se děj zdá někomu složitý, ale kniha vypráví o složité době, která je, viděno dnešníma očima, někdy těžko pochopitelná. Postavy tří přátel jsou vykresleny mistrným způsobem a vy musíte chtě nechtě i po odložení knihy o nich přemýšlet...... prostě kniha, která stojí za to přečíst.

24.07.2018 5 z 5

Kainovo dědictví Kainovo dědictví Charlotte Lyne

Krásný příběh, spisovatelka opět nezklamala. Doporučuji.

24.07.2018