putpuda putpuda komentáře u knih

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Moje první kniha autorky a určitě ne poslední. Velice dobře se četla, bylo to napínavé. Také jsem střídala pachatele, nejvíc mi na nervy lezla Flo ;)
Mám do Ženu z kajuty č.10, tak se do ní určitě brzy pustím.

03.05.2023 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Po této knize jsem dlouho toužila, nakonec se mi podařilo sehnat všechny tři díly.
A jsem strašně ráda. Příběh Gwyn se mi moc líbil. A je fakt, že slovo " džentlman" je opravdu snad na každé stránce ;)
Mám o Novém Zélandu spoustu informací, protože moje sestra zde žila pár let, což jí neskonale závidím ;). Hned bych se odstěhovala! No jo, člověk nemůže mít všechno ....
Takže se musím spokojit s dalším dilem. Už se na něj třesu.

14.04.2023 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Pokračování bylo celkem fajn, ale nebavilo mě tolik jako první díl. Mám doma i třetí, tak si určitě přečtu i ten, až na něj bude nálada ;)

14.04.2023 3 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Červený adresář jsem nečetla, tak nemůžu srovnávat. Kniha se četla dobře, i příběh se mi líbil, ale bylo to tak uspávací, že jsem ji jednou odložila, po té se vrátila a dočetla, ale trvalo mi to dlouho ;)
Ale určitě si půjčím i jinou knihu autorky.
Míč hezká obálka:)

20.03.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jelikož jsem předchozí díl četla začátkem 2019, tak jsem si nějak nemohla vybavit vztahy mezi Erikou a Petersonem. Což mě teda štve. Poté vyšla série s Kate M., takže jsem to tak trochu pozapomněla a neponořila se do knížky až tak moc.... Ale jinak se samozřejmě čte dobře a rychle. Takže další díl prosím pěkně dříve ;)

27.02.2023 4 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

První díl o Belle jsem četla už před nějakým tím rokem, tak jsem knihu prolistovala, abych si připomněla děj. Druhý díl jsem zhltla, moc dobře se to četlo. A moc se mi to líbilo. Mám doma i díl třetí a už se moc těším. Jen to teď prohodím zase nějakým krvákem ;)

12.02.2023 5 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Kniha se mi četla sice dobře, ale první díl se mi líbil mnohem víc.
Autorku mám ráda a určitě si přečtu i třetí díl, ale až časem, až na něj bude nálada ;)
Dávám *** a půl

06.02.2023 3 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tak po roce (ne záměrně, ale je tolik knih...:)) další dílko z této skvělé série ..jako všechny předchozí díly velice čtivě napsané. Četla jsem v některých komentářích, že by se dal tento díl číst i samostatně, ale já to stejně nedoporučuji. S každým dílem se rozvíjejí životy a osudy všech postav a to je právě na sériích to nejlepší a určitě je proto lepší číst
od začátku;)
Aspoň ja to tak mám..
A tato série má strašně zvláštní a příjemnou atmosféru..těším se na další díl.

A zrovna jsem zjistila, že na jisté streamovací službě je nově uvedený seriál "Městečko Three Pines", tak to jsem tedy zvědavá;)

06.02.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Knihu mohu jen doporučit;)
Mě chytla hned od začátku, dobře se mi četla. Propracované postavy i děj, na to jsme u Fieldingové zvyklí:)

17.01.2023 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Tato série je opravdu skvělá. Hodně napínavé to bylo. Řekla bych, že ještě víc, než první díl. Už mám zamluvený v knihovně další, tak už se těším;)

23.12.2022 5 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Pěkný příběh, dobře se mi četl, víc mě zajímala čast o Sofii. Ale Růže a čokoláda byla o něco lepší...

23.12.2022 4 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Číst Barbaru Erskinovou je prostě zážitek! A tak dlouhé čekání. Sice to nebyla jedna z těch nejlepších, ale mě se to mooooc líbilo. Příběh Eadburh a Elisedda mě naprosto uchvátil. Na konci se mi chtělo i brečet. Tentokrát mě bavila i současná linka. A ještě víc mě zaujalo to, že poměrně dost postav a míst, kde se kniha odehrává, je skutečných. Takže jsem se pídila po dalších informacích.
Kniha už má své čestné místo na polici a doufám, že další vyjde dřív, než za 5 let ;)
Nádherná obálka.

06.12.2022 5 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Panství Downton jsem shlédla trochu pod nátlakem, ale nakonec mě to chytlo a nepustilo, takže když mi padla do ruky tato kniha, byla jsem zvědavá. A moc dobře se mi četla. Sice místy dost natahovaná a místy opravdu hodně připomíná seriál PD, ale i tak se těším na další pokračování, protože mě zajíma, kam se příběh posune.

13.11.2022 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Tato série se čte prostě sama ;)
Předchozí díl byl o krapet napínavější, ale už se třesu na další....

13.11.2022 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Příběh se mi moc líbil, kniha se dobře četla.
Ale i přesto se mi kniha nedostala pod kůži...něco tomu prostě chybělo. Ale určitě stojí za přečtení...a moc pěkně popsaná krajina Sicílie, úplně cítím to vedro ;)
Za *** a půl

31.10.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Koukám na to vysoké hodnocení....hmmm.
Za mě tedy nuda, kniha absolutně postrádající napětí :(
Autorku mám ráda, takže se určitě budu těšit na další knihu, ale tato u mě tedy propadla.

18.10.2022 2 z 5

Navždy spolu Navždy spolu Elizabeth Haran

Jako vždy moc pěkné čtení...
Pro fanoušky E. Haran povinnost ;)
Už se těším na další knihu.

04.10.2022 5 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Nebylo to tak úplně na 5 *, ale špatné taky ne...dobře se mi četla. Ikdyž jsem vraha odhadla poměrně rychle a měla jsem recht, tak i přesto to bylo celkem napínavé.
Myslím, že má kniha zbytečně nízké hodnocení ;)

21.09.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Skvělé čtení. Sice další kniha, ve které mi hlavní hrdinka okamžitě připomněla Kim Stone....motorka, kožená bunda, pes ;),ale za chvíli jsem si zvykla a opravdu parádní počteníčko.
Kdo je to "monstrum" mi pomohl uhádnout Vesper :D
Už se těším na další díl....

21.09.2022 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Mě se kniha líbila, hlavně se moc dobře četla. Nebylo to žádné velké drama, ale i přesto mě kniha bavila. Víc mi k srdci přirostla Kate, asi proto, že byla v neustálém stínu Tully. Mám také takovou kamarádku a ne jenom jednu. Mám to štěstí, že jsme partička 4 a to už od školky, tak možná i o důvod víc, proč se mi kniha líbila....Díky Mandlevest za tip na seriál na Netflixu, už je tam delší dobu a mě ani nenapadlo, že to má s touto knihou něco společného;)
Určitě zkouknu.

06.09.2022 4 z 5