putpuda putpuda komentáře u knih

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Při čtení se mi dost často dostala na mysli Doktorka Samantha od B. Woodové ;) Příběh je dost čtivý, rozvláčný, ne tak napínavý, jako v předchozích knihách, ale zase ne nudný..a prostě mi tu chybí domorodí obyvatelé, jejich kultura a tak... Samozřejmě si přečtu druhý díl. Ten se odehrává už na úžasném Novém Zélandu, takže na ten se těším.
Nedávno jsem přečetla druhý díl z "novozélandské ságy" Maorčina píseň a ta se mi líbila mnohem víc. Mám doma i "karibskou ságu" , která u mě asi vede;)
Styl autorky mi vyhovuje a už se těším na další dílko :)

08.10.2023 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Mě vtáhla kniha hned od začátku. Dobře se četla. Není to ani tak thriller, jako spíš psychologický román. Skoro celou knihu jsem víc fandila Claire, ale na konci jsem, co se Claire týče, čekala nějakou větší akci..
Jak to dopadne s Evou jsem tedy nečekala, ta poslední kapitola mě docela dostala!
Za sebe mohu knihu doporučit a určitě si přečtu další od této autorky ;)

01.10.2023 5 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Moc krásný příběh. Čekala jsem jsem nějaký thriller, ale toto mě dostalo...
Velice dobře se mi to četlo...nakonec mi bylo docela líto i Barbary.....jediná osoba, která mi k srdci nepřirostla, byla Indie.
Určitě nejlepší kniha autorky.
Doporučuji !

25.09.2023 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Mě to bavilo a moc ;)
Zrovna jsem tuto sérii doporučila sestře, která miluje A. Christie, takže předpokládám, že by se jí i toto mohlo zalíbit.
Za mě opět super, čtivé a už se těším na další díl.
Musím podotknout, že jsem shlédla seriál Městečko Three Pines a za mě teda taky docela dost povedené. Je sice vtěsnáno do pár dílů několik knih, ale vůbec mi to nevadilo a Alfred Molina splnil mou představu o inspektorovi G. :D

19.09.2023 5 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Naprosto úžasné čtení..stejně čtivé jako první díl. Jedna z mála knih, u které by mi nevadilo klidně ještě dalších 100 stran :) Lainii jsem si zamilovala hned. Kura mi chvíli lezla krkem, chvílemi mi ji zase bylo líto....Ze začátku mě trošku mrzelo, že Helen a Gwyn už jsou spíš vedlejší postavy...
Moc se těším na poslední díl.

05.09.2023 5 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Minulost se střídá s přítomností, je to napínavé, zároveň trochu smutné. Bylo mi líto Kat i Rose. Moc dobře se mi to četlo a moc se mi to líbilo.
Pro mě neznámá autorka, určitě si přečtu i její další knihu.

25.08.2023 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Nevím proč, ale měla jsem z té knihy takový "retro" pocit ;) Nevím jak jinak to nazvat .
Ze začátku nic moc, nemohla jsem se začíst, ale potom mě začalo zajímat, jak se to bude vyvíjet dál. Je to takové ukecané, takže se to dobře čte. První kniha od (pro mě) neznámého autora.

15.08.2023 4 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Kniha se mi moc dobře četla, ke konci bylo sice víceméně jasné, jak to bude, ale vůbec to nevadilo..
Pro Bara52 mě taky dělali utz x krát a do porodnice od ponožek po fusak vše růžové a "ono" je to kluk :D . Ale v knize to myslím nebylo, jen že měli mít dvojčata.
Mě to bavilo, kniha není moc objemná, takže přečtená celkem rychle.

09.08.2023 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se hodně dobře čte. Nicole mi byla sympatická, bylo mi ji líto...Morgan mi k srdci moc nepřirostla. A musím říct, že celkem brzy bylo jasné, kdo "za tím" vším stojí. Konec mi přišel takový překotný, ale jinak fajn. Je to celkem napínavé a určitě mohu doporučit ;)

05.08.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Knihu jsem musela mít, mám všechny od Lucy.....zakoupena zde na bazaru ;)
Před chvílí jsem dočetla. No na jednu stranu jsem vzhledem k hodnocení čekala teda větší "nářez",na druhou stranu se kniha dobře a rychle čte a poslední třetinu jsem zhltla teď večer.
Moc se těším na další knihu autorky.
Za mě stále vede Poslední nádech ;)

26.07.2023 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Četla jsem Manželovu ženu a už si ani nepamatuji o čem to bylo. Tato kniha mě taky moc neoslovila. Nějak jsem se do příběhu ne a ne začíst, takže jsem to "jen" dočetla ;)

19.07.2023 3 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

Jako jednu z prvních knih autorky jsem četla Rok delfínů, což byla docela tragédie. Druhá kniha také nic moc.... a potom se mi do ruky dostaly další knihy, díky nimž se S. L. řadí mezi mé nej...
Druhý díl z Karibiku jsem dočetla včera pozdě v noci a ještě teď knihu vstřebávám. Strašně moc se mi to líbilo. Klidně bych si dala ještě třetí díl ;)
To, že se v knize děje spoustu událostí, založených na historických faktech, je další bonus. O historii Jamajky a dnešní Haiti, jsem neměla ani potuchy...
a ještě teď se mi ježí vlasy při představě, že otroky, kteří se "nikomu nehodily do krámu" dávali plantážníci do komise?! Něco nepředstavitelného...
Opravdu krásný příběh, který ve mě něco zanechá....
Mám doma i další ságu autorky, na kterou už se moc těším.

03.07.2023 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Za mě teda nejslabší kniha autorky. Četla se dobře, ale pořád jsem čekala na to "wow", které se nekonalo. V průběhu knihy se řeší minulost Elle, která vlastně tak nějak ke konci vyšuměla. Sice mě nenapadlo, kdo že se to "pozval dál", ale i tak to nebyl až takový zvrat. Ale jako špatné to určitě nebylo...takže za mě 3 a půl *.

17.06.2023 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Za mě tedy paráda, čte se samo. Líbily se mi všechny tři díly. Určitě se těším na další příběh se Sayer ;)

17.06.2023 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Nedávno jsem četla "V zemi bílého oblaku", která se mi strašně líbila a tato kniha je podobného rázu. Hodně čtivě napsaná, hned mě vtáhla do děje.
A zase jsem se dozvěděla něco nového.... hlavně o historii Jamajky a otroctví.
Určitě mohu doporučit, už mám doma i druhý díl, takže se na něj brzy vrhnu ;)

05.06.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další hodně čtivá kniha. Ale musím dát za pravdu předchozím komentářům, že tentokrát to nebylo až tak napínavé. Vraha Colette jsem neuhádla. Ale tato série je momentálně dle mého názoru jedna z nejlepších, takže už se těším na další díl ;)

18.05.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Nehorázně čtivé, prostě neodložitelné ;)
Musím říct, že tentokrát jsem měla správný typ na "záporáka". Ale až ke konci mě to napadlo. Už se moc těším na další pokračování a jsem zvědavá na Lottiinu odpověď :)

07.05.2023 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Moje první kniha autorky a určitě ne poslední. Velice dobře se četla, bylo to napínavé. Také jsem střídala pachatele, nejvíc mi na nervy lezla Flo ;)
Mám do Ženu z kajuty č.10, tak se do ní určitě brzy pustím.

03.05.2023 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Po této knize jsem dlouho toužila, nakonec se mi podařilo sehnat všechny tři díly.
A jsem strašně ráda. Příběh Gwyn se mi moc líbil. A je fakt, že slovo " džentlman" je opravdu snad na každé stránce ;)
Mám o Novém Zélandu spoustu informací, protože moje sestra zde žila pár let, což jí neskonale závidím ;). Hned bych se odstěhovala! No jo, člověk nemůže mít všechno ....
Takže se musím spokojit s dalším dilem. Už se na něj třesu.

14.04.2023 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Pokračování bylo celkem fajn, ale nebavilo mě tolik jako první díl. Mám doma i třetí, tak si určitě přečtu i ten, až na něj bude nálada ;)

14.04.2023 3 z 5