Purple7 Purple7 komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Kdykoliv jindy bych to hodnotila 1-2* za snahu a nějaké společné rysy s mými milovanými Cruel Intentions. Jenže momentálně se mi tento příběh trefil do nálady takovým způsobem, že jsem knihu zhltla jako malinu, odmávla nějaké ty mouchy a hodnotím plným počtem. Žádné veledílo to není, naprosto nevhodné pro děti a mládež a i jako dívčí román je to hodně silné označení. Naprosto chápu to úplně protichůdné hodnocení a souhlasím s obojím. Co se ale upřít nedá, čte se to samo o sobě dobře.
Film jsem viděla první, takže jsem měla jakousi představu, která se během čtení knihy nenaplnila. Film vs. kniha = romantika vs. erotika (no, prakticky vzato porno). Takže tak k tomu i přistupovat.

30.03.2021 5 z 5

Jihočeský zločin v časech staré monarchie Jihočeský zločin v časech staré monarchie Vladimír Šindelář

Budiz autorovi odpustena ta vybajena vata kolem, cetlo se to jinak samo!

02.10.2020 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tuhle sérii miluju, ale závěr této knihy mi přišel trošku hollywoodsky řešený - ve spěchu a hodně na efekt. Proto ta hvězda dolů, jinak pecka. Jediné, co se mi +- podařilo odhadnout byl důvod odstranění Noviny rodiny, jinak jedno překvapení za druhým, zase o level výš než ostatní YA knihy. Narcissa, Phobia a epilog!!! K tomu není co dodat, to jsem si užila moc.

02.07.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

S prvním dílem mě tento bavil nejvíc. Užila jsem si záhady, užila jsem si odkrytí části Abrahamovy minulosti a konečně(!) snad pro mě pozitivní změna u Jacoba a Emmy. Přišlo mi to o něco více dospělé, o něco méně zmatené, a tak akorát podivné. Amerika mi sedla a moc se těším na další díl. Snad vyjde. ;)

11.04.2020 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Asi už opadlo nadšení z nápaditosti předchozích dílů.

30.03.2020 3 z 5

Sedlo mi to, hodně mi to sedlo. Jsem nadšená z nápadu vdechnout starým zapomenutým fotografiím nový život. Do příběhu jsem se ponořila, jako kdybych byla jeho součástí. Chytil mě hned na začátku, což se mi stane málokdy. A taky - bavil mě styl psaní, bylo to vtipné! jo, chlapi prostě umí psát! Nemohla jsem knihu odložit a tentokrát jsem měla problém opačný - úplně jsem přešvihla denní limit přečtených stran.

18.02.2020 4 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Do 3/4 knihy mě to bavilo. Jakžtakž. A pak se to tak neskutečně vleklo! Zbytečně zdlouhavý konec, plný kýčovitých melodramat, nacpaná LGBT až kam, skutečně mělo to všechno! Až mě to vy víte co! Zápletka pořádně žádná, největší padouch zapadl, překvapivý konec vlastně nic moc. Proč já tomu vlastně dávám tři hvězdy?

15.02.2020 3 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Zklamani. Uz i mne to silne pripominalo HP avsak chyběla propracovanost a moment prekvapeni.

30.12.2019 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Shusterman nezklamal, opet dobra, trochu jina a vaznejsi YA. Ale Bez sance se Smrtkou se mi libily vic.

24.11.2019 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Normálně bych byla asi nadšenější, ale zřejmě jsem po knize nesáhla v ideální dobu, nějak extra mi to nesedlo, neměla jsem náladu na něco drsnějšího (rozuměj dospělejšího) než obvykle. Čekala jsem, že knihu přečtu o dost rychleji. Když už jsem se začetla, nebylo to tak zlé, ale sotva jsem knihu odložila, trvalo mi dost dlouho, než jsem opět dostala chuť se do příběhu ponořit.

03.11.2019 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Od knihy jsem nic moc nečekala, proto nejsem zklamaná. Nastavený formát mi víceméně vyhovoval - trocha sentimentu, ale mnohem více seriózních kapitol. Kniha mi přinesla spoustu nových informací a díky nim se na Přátele budu dívat už i jinýma očima. Očima, které vidí onen kontext vzniku, pozadí skutečného života a další souvislosti, které mi dříve unikaly. Zkrátka, že to není jen sitcom z filmového studia naprosto odtržený od reality, nene...
Nicméně, co mi na jinak čtivé knize celkem vadilo, že autorka dokázala spojit nespojitelné, odstavce kolikrát na sebe logicky naprosto nenavazovaly. Rozepisovala se např. jak probíhalo vyjednávání o 10. sérii a pak střih, a ani nevíte jak, ale už se v dalším odstavci propírá následná filmová kariéra Jennifer Aniston. To jsem nepochopila a takových pasáží tam bylo bohužel víc.
Ale i tak jsem si čtení užila, což vypovídá i fakt, že jsem knihu zvládla prakticky na dvě posezení, po dlouhé něco, co mě bavilo a udrželo mou pozornost.

14.10.2019 4 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Bez tech dvou to nebylo ono...

12.10.2019 3 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Nebylo to uplne nejhorsi, ale... Samotny napad nebyl spatny, ale nakonec malo propracovany a bohuzel zakonceni dost pruhledne. I ja bych nejradsi preskakovala radky, nekdy i cele strany. Tezka oddechovka pro mladsi nactilete, na sestnactilete pubertalni tlachani uz jsem vazne stara. 2,5*

09.09.2019 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Půlka prakticky o ničem, druhá část zajímavější. Člověk tak nějak čeká, že název knihy nebyl zvolen náhodně a že Judeina role loutkářky nepotrvá dlouho. Nicméně celkově mě tato fantasy zas tak nebaví, i když intrikářský svět víl je v rámci žánru docela oživení.

15.08.2019 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Autorka dokazala udrzet napeti a mou pozornost od zacatku do konce. Jsem napnuta jako ksandy, jak to dopadne. Konecne druhy dil, ktery neni jen vyplnovou vatou a za mne lepsi nez jednicka.

05.08.2019 5 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Neurazí - nenadchne. Něco mě nudilo, něco bavilo. Pro fanouška Lovců stínů fajn věc, pro normální čtenáře zbytečnost.

01.08.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Dobré, hodně dobré to bylo. Je vidět, že to psal chlap. Méně drastické a naopak více intrik, jojo, sedlo mi to. Oproti Smrtce jsem i trefila dobré čtecí rozpoložení. Ten závěr byl boží a trojky se asi nedočkám.

28.07.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jo, tak to je ona! Kniha, kterou tisíce lidí milují a mně způsobila čtenářskou krizi. Nejsem technik, fyzik, chemik, matematik a ani nejsem blázen do vesmíru. A o tom to je. Asi tak tisíckrát jsem ji chtěla vzdát, podrobné technické postupy mě sžíraly zaživa, ale nakonec jsem vytrvala. Tak, jak se Mark blížil k MAVu, já se blížila ke konci knihy a věřím, že naše radost v cíli byla úplně stejná. Zdolala jsem Mount Everest. I když musím uznat, že nápad super, autor je machr a film si pustím.

25.07.2019 2 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Asi obrečím ten poslední díl, achjo! Finále jsem čekala famózní a dočkala se. Richelle Mead dokonale skloubila na první pohled nepodstatné a snadno přehlédnutelné drobnosti z předchozích dílů do jednoho úžasného bodu, který měl smysl, logiku a wow efekt! Moc jsem si to užila a nejradši bych Richelliny knihy četla stejně jako Georgina ty Sethovy - 5 stránek denně.
Dávám 5* i přes to, že sem tam byly nudnější pasáže, trošku předvídatelné pasáže a také takové ty kýčovité úryvky. Nicméně u této knihy to velkoryse dokážu přejít! Navíc Carter forever! :-*

Do háje, proč těch dílů není víc?

21.07.2019 5 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

Takový vycpávkový díl, ale na druhou stranu z něho nemám úplně špatný pocit. Nevím, jak to popsat, Seth se konečně projevil jako chlap, líbil se mi vývoj ostatních postav, ale zase Georgina a její sny mě moc nebavily. Nicméně vše souvisí se vším a finále určitě bude stát za to.

16.07.2019 3 z 5