pupopony pupopony komentáře u knih

Co nezavály písky Mezopotámie: lekce z manipulace a servility (Češi a Irák 1990-2010) Co nezavály písky Mezopotámie: lekce z manipulace a servility (Češi a Irák 1990-2010) Tomáš Belica

Saddám Husajn je Mirek Dušín, antiamerikanismus je vždy pravdivý, strana Bass byla demokratickou moderní stranou a samotný Irák byl rájem na zemi. V této knize nehledejte objektivitu nebo dokonce pravdu. Nenajdete je tam. Jestli chcete jednostranný pohled, tak je to kniha pro vás.

14.09.2021 odpad!

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Přečteno, ale nutil jsem se. Tak tento díl byl pro mě zklamáním. Číst sérii s Kim ovšem nepřestanu. Dal byl dvě **, ale z nostalgie ze série přidávám ještě jednu*.

17.08.2021 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Prostě nádhera. Opět jsem se přenesl o x stovek let zpět!

06.08.2021 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Normálně moc recenzí nepíšu, ale zde musím udělat výjimku. Vůbec nechápu zdejší hodnocení. Těšil jsem se na pořádné sci-fi ale dostal jsem do ruky knihu pro náctileté. Celé to bylo takové nedotažené, jakoby psané nějakým dítětem. Dočetl jsem, přeci jen :-), ale za hodinu už jsem nevěděl o čem to bylo. Totálně nezajímavý děj. Jestli tato kniha má 82% potom knihy např. A.Clarka musí dostávat přes 150%.

07.06.2021 1 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Bohužel jsem nedokázal dočíst. Pro mě obrovské zklamání. A to mám romány z ruského prostředí opravdu rád (ruské autory), ale tohle by bylo přes závit.

28.04.2021 1 z 5

Démon v mém srdci Démon v mém srdci Viktorín Šulc

Druhý díl obdobně velmi dobrý, ale jak jsem již předeslal v předchozím komentáři - velmi mi vadí autorovo politického hodnocení. To v faktografické knize nemá mít místo.

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Pěkná kniha, plná skvělých faktů. Ovšem u faktografické knihy očekávám, že autor nebude do knihy vkládat svoje politické dojmy. To mi dost vadilo. Jinak bych musel dát 95% - takto pouze 75%

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Velmi kvalitní kniha. V tomto oboru určitě unikátní, ovšem někdy až moc rozsáhlá

Ve znamení meče Ve znamení meče James Aitcheson

Z počátku jsem se nemohl do knihy začíst, ale potom se vše rozjelo ve správných kolejích. 80% zasloužených

26.08.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak to byla jizda. Jen malo knih jsem precetl tak rychle a jen malo pribehu se mi dostalo tak pod kuzi. Nemuzu napsat, ze by to byla kniha, o ktere by se ucilo ve skolach, ale ten pribeh byl mrazivy

23.08.2020 5 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Tahle kniha se mi ohromne libila. Ta atmosfera byla tajemna

23.08.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Nemohu jinak než dát pět hvězd. Napínavé a uvěřitelné

Šumavská trilogie Šumavská trilogie František Hobizal

V knize jsou popsány osudy lidí v nádherném prostředí šumavské přírody

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Trochu jsem se občas ztratil v ději i postavách, ale celkově dost dobré. Zvraty v knize na jedničku

11.08.2020 4 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Béčková akční kniha. Děj plyne a většinou nic z toho nezůstane v hlavě.

11.08.2020 2 z 5

Kniha Robinsonů Kniha Robinsonů František Běhounek

Krásná kniha, pan Běhounek dokáže nádherně vystihnout atmosféru

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Tuto sérii mám rád, tento díl byl ovšem trochu slabší než předešlé. Ale stále si Tess udržuje laťku hodně vysoko. Těším se na další díly !

11.08.2020 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Nemůžu jinak než dát plný počet hvězd. Děj mě vtáhl do děje na plný pecky. Byl jsem pouze zklamán, že kniha byla tak krátká.

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Tak toto byl opravdu omyl. Kniha je od začátku do konce pořád stejná. Pro mě velmi naivní. Spíše pro - náctileté. Bohužel

06.08.2020 2 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Tak to byl omyl. Takto naivní knihu jsem už dlouho nečetl, první stránky jsem ještě nějak dal, ale potom to bylo stále stejné. Kniha je ai pro -náctileté. Bohužel

06.08.2020 2 z 5