pupko Online pupko komentáře u knih

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Už som čítal Nočný vlak do Lisabonu. No a toto je slabší odvar.

13.06.2018 3 z 5

Sobota Sobota Ian McEwan

S autorom mám aj lepšie skúsenosti...Uplácané, utrepané... Po celý čas som mal pocit, že to už autor skúšal v iných knihách - no a toto pôsobilo rušivo.

21.07.2015 3 z 5

Amberville Amberville Tim Davys

Pri tejto knihe som pochopil, že sa nevyplácajú veľké očakávania. Nedoporučujem si o tejto knihe vopred nič zisťovať - iba vziať a čítať. Čím menej má čitateľ informácii o tejto knihe predtým ako sa rozhodne ju prečítať - tým lepšie urobí...

19.01.2015 3 z 5

Lov lososů v Jemenu Lov lososů v Jemenu Paul Torday

Dobre sa to číta - to nepopieram, ale to je tak asi všetko, čo k tejto knihe viem z odstupom napísať. Asi by to bolo lepšie, keby to bolo sfilmované.

Už je to aj sfilmované...no ani film nieje o nič lepší.

28.04.2014 1 z 5

Hrubá marže Hrubá marže Laurent Quintreau

Francúzska socialistická literatúra na jedno použitie-prečítanie....alebo strata času.

28.04.2014 2 z 5

Krátký, leč divuplný život Oskara Wajda Krátký, leč divuplný život Oskara Wajda Junot Díaz

Od knihy som očakával omnoho viac. Priemer, čo časom vyprchá. O Dominikánskej republike a jej histórii mi v pamäti zostane Kozlova slavnosť od M. V. Llosu. Toto je také útržkovité,,,,,nič.

28.04.2014 3 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Super, zjedol som to na jeden raz.... Niet čo dodať, iba to že puritánskym a bigotným povahám by sa kniha nemala dostať do ruky.

Válka na konci světa Válka na konci světa Mario Vargas Llosa

Odporúčam, odporúčam... Netreba sa zľaknúť hrúbkou knihy a ani prvopočiatočného množstva postáv (typické pre Llosu). Pre tých čo od autora už niečo čítali, toto je čosi úplne iné (podobnosť s Kozlovou slávnosťou a Keltovým snom).

Vlámské tajemství Vlámské tajemství Federico Andahazi

Hlavne neočakávajte veľa, vtedy to bude fajn. Úvod ma dostal (cca. 5 strán), potom som už iba viac očakával ako dostal. Bude to asi tým, že od románov, ktoré sa odohrávajú v minulosti očakávam viac opisnosti - autentickosti. Toto sa môže kľudne odohrávať aj v súčasnosti a netreba na to stredovekú kulisu.

23.08.2013 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tu už nie je viac čo dodať.