pungoš pungoš komentáře u knih

Intelektuál ve dvacátém století: Rozhovor Timothyho Snydera s Tonym Judtem Intelektuál ve dvacátém století: Rozhovor Timothyho Snydera s Tonym Judtem Tony Judt

Myslím si, že tento rozhovor se velmi vydařil. Pro všechny, kteří se zajímají o 20. století je tato kniha, respektive rozhovor, povinnost mít doma. Považuji za skvělý tah to, že Tony Judt tam na začátcích všech kapitolách vypráví o svém životě a my tak můžeme zjistit, co je zač a proč má tyto názory.
Musím říci, že v některých pasážích jsem se ztrácel, neboť takové znalosti jako mají Timothy Snyder a Tony Judt nemám. Ale snažil jsem se :) A dozvěděl jsem se spoustu informací.
Takže závěrem. DOPORUČUJI!

05.05.2022 5 z 5

Britské impérium: Cesta k modernímu světu Britské impérium: Cesta k modernímu světu Niall Ferguson

Kdo chce pochopit dnešní uspořádání světa, tak je povinnost mít tuto knihu doma, neboť zjistíme, že britské impérium hrálo v historii mnohem větší roli, než bychom si mysleli.
Doporučuji!

19.02.2022 5 z 5

Země zaslíbená Země zaslíbená Barack Obama

Musím říct, že jsem nadšen. Sice jsem tuto knihu četl téměř dva měsíce, ale na můj pohled na exprezidenta Obamu se vylepšil. A jsem velmi rád, že jsem zjistil spoustu dalších informací. Také autor zbytečně nenatahuje a necpe tam tolik informací. Vřele doporučuji a určitě se vám to bude líbit :)

19.01.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Skvělý závěr!!! Moc doporučuji! Ale varuji všechny, tohle nebudete čekat :)

16.11.2021 5 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Jeden z nejlepších komiiksů, které jsem doteď četl, na dovolené jsem to četl dvakrát! Během dvou týdnů... Bylo tam spoustu informací, takže pro ty, které to hodně zajímá, tak doporučuji přečíst ještě aspoň jednou. Knihou prostupuje jedna velká otázka - Použít či nepoužít atomovou bombu?? Tak přeju hezké čtení :)

21.07.2021 5 z 5

Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Philippe Sands

Zajímavý pohled historika na nacistu a jeho záhadnou smrt, kterou autor zjišťuje společně se synem onoho nacistu Otta Waechtera. Doporučuji všem, kteří mají rádi historii a literaturu faktu

21.06.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

(SPOILER) Povinná četba, dobře se čte :) Zajímavý souboj s rybou a mořem

06.05.2021 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Pao-šu (p)

Pěkně udělané, pro některé hůře uchopitelné, ale stojí to za to si to přečíst :)

06.05.2021 5 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

Parádně to vygradovalo, těším se na poslední díl a pak na předehry :)

04.05.2020 5 z 5

Město, nedlouho poté Město, nedlouho poté Pat Murphy

Velice hezký popis katastrofického scénáře jakékoliv epidemie včetně dnešní. Líbilo se mi to hodně, válka mohla být více popsána a také pozdější San Francisko dle mého názoru.
DOPORUČUJI!

27.04.2020 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Zajímavé

23.04.2020 3 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Naprosto nečekané vyvrcholení, a dostala mě poslední věta příběhu :)

04.04.2020 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Vynikající série, nemohla být lepší. Li a Margaret mi budou chybět :)

20.03.2020 5 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Nečekaný děj, zalíbil jsem si Mezka.
Doporučuji!

29.02.2020 5 z 5

Člověk nula Člověk nula Anna Starobiněc

Námět výborný, ale pak jsem se začal ztrácet. Zdá se mi to trošku otevřené. Ale uvidíme na další recenze.

18.02.2020 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Výborná kniha, dnes již klasika žánru! Určitě si přečtu další díly.

08.02.2020 5 z 5

Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Michio Kaku

Naprosto mě to pohltilo, doporučuji!

12.01.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman