ptoček ptoček komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Hrozně jsem se na novou "Třeštíkovou" těšila. O to větší je zklamání. Fajn vize, napsat příběh o "zlaté kleci", zbrklé zamilovanosti, růžových brýlích atd., ve kterém se, věřím, pozná spousta žen. Fajn vize, ale katastrofální podání. Přeskakování mezi kapitolami mi hodně vadilo, ze začátku se v tom člověk úplně ztrácí. A konec? Konec utnutý a zvláštní. Prostě čtete, čtete a najednou už není dalších stránek. V podstatě bez konce, bez vysvětlení, bez nějaké hlubší myšlenky...hodně slabá kniha na to, jakou měla propagaci...

18.06.2023 1 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Harryho mám ráda od jakživa. Připomíná mi Dianu víc než William. A po téhle knize mi ji připomíná ještě víc a mám ho ještě radši. Kniha je napsaná s citem, pokorou a úctou. Nějaké špinění královské rodiny se nekoná. Prostě část života Harryho tak, jak ji vnímal. Kniha mě bavila.

29.05.2023

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Po Rekonstrukci druhá kniha spisovatelky a musím říct, že jsem se zase nemohla odtrhnout. Otevřený konec je asi jediné malilinkate mínus, ovšem jen pro mě, protože jsem zvědavec a vždycky chci vědět jak to dopadlo. Styl psaní mi neuvěřitelně sedí, z knihy mi bylo ouzko, zaslouží 5* a ráda se vrhnu na Anežku

11.07.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Má první kniha spisovatelky. Vybrala jsem si ji na základě recenzí a taky zvědavosti, jak příběh dopadne. Jsem spíše na thrillery a detektivky, ale Rekonstrukce mě jakožto spíše psycholog.román překvapila. Styl psaní mi sedí, četl se velmi dobře. Určitě přečtu i další knihy spisovatelky.

04.07.2019 4 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla , začátek byl na mě až moc pomalý, chaotický,.zdlouhavý. Pak to vzalo rychlý spád a já nedokázala přestat číst. Moc povedený horor.

29.06.2019 4 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Musím uznat, že to bylo docela fajn, vrátit se takhle v čase. Štramberk znám velmi dobře a tak se mi četlo velmi dobře. Zápletku jsem tušila a tipla si dobře. Pro mě milé odbočení od thrillerů.

27.05.2019 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Další knížka ze série Patrik a Erika - nezklamala. Konec pro mě překvapivý, nepředvídatelný, moc mě baví autorčiny dvě dějové linie z minulosti a současnosti.

13.04.2019 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Knížka mě zaujala hlavně anotací. Fajn námět, trochu mi nesedí styl psaní a nepochopila jsem proč Noře Amelie ani Anastazie nemohly říct, kdo je to ON. Konec předvídatelný, měla jsem pocit že zbytečně urychlený. Ale jinak moc fajn česká duchařina.

03.04.2019 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Sérii s Patrikem a Erikou čtu "napřeskáčku" a Kamením mě nezklamal. Bavily mě 2 dějové linie a rozuzlení perfektní, tipovala jsem jiného vraha.

27.03.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mám ráda příběhy, u kterých se mi občas svírá hrudník a při čtení večer nedokážu zhasnout. A tohle je přesně ten příběh, kdy mi mráz běhal po zádech. Jednu * srážím za občasné přehánění, které tam díky navození dokonale tajemné atmosféry být nemuselo. Moc se mi líbil konec a podle mě by vůbec nebylo špatné filmové zpracování.

02.03.2019 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Tak tohle bylo něco! První co mě zaujalo byl přebal knihy a když jsem přečetla anotaci, bylo jasné, že ji zařadím do seznamu "Potřebuji přečíst". Od prvních stran mě nepustila, musíte číst dál a dál, části o Mary Há mi přivodily po dlouhé době mrazení v zádech. Postupné odkrytí příběhu Sonii a Ravensbrücku, prolínání příběhu z minulosti a současnosti a hlavně rozuzlení - všechno perfektní! Úžasný příběh, skvělý styl psaní, tohle není na 5 * ale nejméně na 10!!!

25.02.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kříďákovi dávám palec nahoru za obálku - pecka. Za námět taky, nápad dobrý, to ano. I anotace zněla slibně tajemně. Jen mi tam něco chybělo. To waaaauuu. Rozuzlení zvláštní. Nepřišla jsem mu na chuť.

07.11.2018 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Zvláštní příběh, temný, kouzelný a přesto že je v kategorii YoungAdult, bavil mě a odpočinula jsem si u něj. Fanoušci Podivných dětí budou jásat.

29.10.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Hodně jsem se na Šelmu těšila...a pak jsem ji držela v ruce a říkala si Bože!!! Ta obálka??? Dokonalost!!! Přečteno za 2 dny, chytí a nepustí, jedna z těch "ještějednukapitoluapujduspat" knih. Námět moc fajn, zpracování perfektní, jedna hvězda mínus za dle mého až moc rychlý konec. Profesor Theo by si zasloužil rozhodně další díl.

14.10.2018

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po přečtení anotace jsem vůbec netušila jak silný dojem na mě Hana udělá. Knihu jsem koupila formou audioknihy a nelitovala jsem. Se zatajeným dechem jsem poslouchala vyprávění i za pochodu, v autě, doma dlouho do noci...nebudu se tajit tím, že takovou úzkost jako u poslechu Hany jsem zažila stejnou při nedávné návštěvě Terezína...možná díky tomu svírání u srdce jsem si uvědomila, jak malicherné jsou občas naše "starosti". Takhle kniha ve mě nechala nesmazatelnou stopu.

06.10.2018 5 z 5

Za prvé - přebal!! Když jsem ho uviděla, vylétla mi vzpomínka na první knížku HP. Za druhé - anotace!!! No jako nechat si ujít knížku, kterou přirovnávají k milovanému HP??? Ale pak jsem ji měla doma a přečtení jen odkládala. Nějak se mi nechtělo do něčeho, co právě "konkuruje" HP, HP prostě pro mě konkurenci nemá...a pak, jsem Nikdyuši dala šanci...a četla zase s tím pocitem, že začalo něco perfektního!!! Ano, mírná podoba s HP tam je, ale je to taky stejně promyšlené, skvěle napsané a určitě se těším na další díly! Nejen pro děti, je mi 32, počítám se mezi Potterheads a jsem ráda, že jsem Nikdyuši dala šanci, tleskám!!!

30.09.2018 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Čtu Camillu "napřeskáčku", protože jsem ji objevila diky Čarodějnici. Zatím se mi tento 1.díl ze série líbil nejméně. Nějak mě případ nezaujal, děj mi přišel moc pomalý. Ale aspoň vím, jak to všecko začalo. Hurá na další ze série

28.08.2018 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

K spisovatelce Läckberg jsem zabloudila díky poslední knize Čarodějnice. Do té doby jsem její knihy měla v ruce v knihkupectví několikrát, ale vždy jsem je nakonec vyměnila za jinou. Teď vím, že mám novou oblíbenou autorku. I Krotitel mě nesmírně bavil a utvrdil mě v tom, že tenhle styl psaní mě baví. I když na přeskáčku - jdu se začíst do další knihy ze série Erika & Patrik. Za mě plný počet *

13.06.2018 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Moje první setkání s C. Läckberg...a musím říct že rozhodně nebude poslední. Ano přiznávám, že je to na jednu knihu spousta informací, ale já jsem se rozhodně nenudila. Ze začátku jsem měla problém s rozeznáním postav a jejich příběhu, ale po nějaké době jako bych je znala všechny. C. Läckberg má pro mě velmi čtivý styl psaní. Za tuto knihu dávám plný počet a rozhodně jdu shánět další předchozí díla. A hlavně - já tak miluju tlusté knížky!!!

18.05.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Tak tohle bylo něco!!! Svírá se mi hrudník po dočtení. Téma "darknetu" trefa do černého, přidejte děti, zoufalství, napětí a máte tuhle knihu. Za mě plný počet, tleskám.

03.04.2018 5 z 5