prochajda prochajda komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Gazely - tři spolužačky Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla. Helena podniká v Centru pro ženy, Karolína ve stavební firmě a Šárka je lékařka v Motole. Pohodové čtení, super přípitek "Ananas" a výstižné heslo "Bez upřímnosti není budoucnosti."

17.04.2024 4 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Veganka Tiggy se zoologickým vzděláním přijme práci ve skotské Vysočině na sídle Charlieho Kimairda. Zde jí starý Chilly posílá domů do španělské Granady. Její biologická rodina má cikanský původ spojený s nejslavnější tanečnicí flamenca Lucíí Albaycínovou. Historická linka o životě v jeskyních v Sacromonte, tancování a léčitelství mě bavila podstatně více.

08.04.2024 4 z 5

Dívka za ostnatým drátem Dívka za ostnatým drátem Imogen Matthews

Příběh o velké odvaze a statečnosti za války na základě skutečných událostí. Jeden z největších nizozemských koncentračních táborů Amersfoort a farma v blízkosti, kde vězni pracovali. Obrovská odvaha farmáře a jeho rodiny při pašování dopisů a setkávání s manželkami a přítelkyněmi. Kniha se dobře četla.

25.03.2024 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Příběh obyčejné rodiny z pohledů jejích členů. Kdo podobné situace nezažil, nepochopí. Veronika řeší své rodiče, posléze otce, práci v knihovně, problémy s dětmi ve škole, ale naštěstí má oporu v manželovi. Jak vše nejlépe zvládnout a vyřešit...?

17.03.2024 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Sériový vrah, tajemství bohaté rodiny a co skrývá vodní nádrž Shadow Sands .... ? Klasická detektivka, která se dobře četla. Kate a Tristan jsou fajn parťáci a těším se na další jejich případ.

09.03.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Příběh dívky z vysoce postavené rodiny v KLDR. Ri Jo-čong byla krutým režimem vychována a udáváním dostala do vězení desítky lidí. Otec jí zajistil svobodu, přijme svou novou identitu?
Nechápu, jak může v dnešní době ještě někde existovat takový teror, šikana, násilí, fyzické a psychické týrání. Země, kde udávání berou jako sport, kde odpor a neposlušnost řeší v táborech s nelidským zacházením. Jooo, soudruzi vědí, kdo má jít i kdy na záchod....

02.03.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Příběh obyčejné vesnické rodiny v osmdesátých a devadesátých letech. Spousta neporozumění a špatných nálad. Naprosto přesný popis tehdejší doby a mentality lidí. Touto dobou jsem si prošla, děkuji za připomenutí.

28.02.2024 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Krásná a vydařená kniha plná romantiky a milostných dramat. Čtvrtá sestra CeCe se vydává hledat své kořeny do Austrálie. Dozvídá se historický příběh o zámožné podnikatelce s perlami Kitty Mercerové v městečku Broome a seznámí se s domorodými obyvateli Aboriginci. Nachází zde nejen svůj malířský styl, ale i původ a vztah. Těším se na další díl.

22.02.2024 5 z 5

Nová naděje Nová naděje Margit Steinborn

Nádhera, krása, štěstí, láska, takhle by měly končit všechny knihy. Při čtení jsem měla několikrát slzy v očích dojetím, příběh mě moc bavil. Vydařené pokračování prvního dílu, mně vůbec nepřišlo v ničem slabší nebo horší. Další díl série bych si určitě přečetla, ale myslím, že není nutné.

11.02.2024 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Příběh studenta Cristiana v Rumunsku za totalitní vlády diktátora Ceausesca odkrývá porušování lidských práv v době komunismu. Lidé nerozhodovali sami za sebe, co jíst, kde žít, čím se živit a s kým mluvit. Žili v době strachu, podezírání, sledování a odposlouchávání. Vypínala se voda, elektřina, stály se hodinové fronty na potraviny. Nemohli věřit ani členům vlastní rodiny. Netušila jsem, jak vysokou cenu dali v Rumunsku za svobodu revolucí v prosinci 1989. Děkuji za tuto knihu.

04.02.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Depresivní příběh rodiny ze tří pohledů, syna Teodora, matky Maričky a otce Jindřicha. Nejdříve jsem Tea za jeho pobožnou matku litovala a jeho životní etapa s Vychcanem mě vůbec nebavila, ale těžko se dá soudit dokud se nezná celá skutečnost, smutný osud a rodinné tajemství....

29.01.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Kniha o několika podobách lásky. Nemám ráda povidkové knihy, když už se začtu do příběhu, chci v něm nějakou dobu pokračovat. Povídky jsou ale fakt dobře napsané, nejlepší, ty nejdelší, Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

24.01.2024 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Velice smutný příběh, který vypráví Simona - Símka. Nejprve jako malé děvčátko, které nechápe, obviňuje se a tápe v životě. Později jako studentka, která se naprosto obětuje pro svou matku, od které neustále touží po lásce a uznání. Šťastné chvíle zažívá s babičkou při pečení koláčů. Kniha se četla jedním dechem.

17.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak to byla fakt jízda..... Opravdu, naprosto strhující a napínavý psychologický thriller se šokujícím zvratem. Výborně a čtivě napsáno. Co dodat, snad jen, kdo jinému jámu kopá....

14.01.2024 5 z 5

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Dojemný příběh o lidskosti a přátelství v temných dobách Německa odehrávající se na pozadí skutečných historických událostí. Židovku Hannah a její dceru Melinu zachrání láska ke hře na housle.
'' Taková nesmyslná válka, tolik zbytečných obětí. Nám za celý život neublížil jediný Francouz, Angličan ani Rus. Pak se objeví šílenec a rozpoutá válku a naši synové za to nesou zodpovědnost. ''

08.01.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásně a poutavě napsaný příběh o hluboké lásce ženy, která celý život žila odhodlaná čelit všemu, co jí potkalo a vždy se snažila udělat další správný krok a vést svůj život, jako by byl řekou. V zoufalství a beznaději zachránila svého syna, později i rodinný broskvový sad, poznala silné přátelství i nový domov.

01.01.2024 5 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Suzanne Redfearn

Příběh se odehrává po osmi letech od tragické nehody popsané v románu Ve vteřině. Ten se mi líbil podstatně více. Tato kniha vypráví o síle přátelství, pocitu viny a pomstě. Nechybí ani napětí a láska.

25.12.2023 4 z 5

Země Země Marek Epstein

Velmi smutné čtení o neskutečně silné dívce, ženě se kterou se život vůbec nemazlil. Takových zničených životů za války i po válce. Trochu mi vadilo neustálé střídání času a osob, ale zvykla jsem si. Doporučuji jako povinnou četbu.

19.12.2023 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Docela obsáhlá kniha, má pomalejší rozjezd, ale po zatčení se nedá odložit. Ústředním motivem je dávná tragédie na sídle Halcyon v Jižní Austrálii rodiny Isabely Turnerové na Štědrý den roku 1959 na pikniku u tůně. Po rodinné historii pátrá Jess, vnučka Nory, která se se svou matkou Polly nestýká. Kniha je plná tajemství a hledání vlastní identity.

12.12.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Zpočátku super čtení, opravdu mě první polovina knihy bavila, ale ten konec, takový překombinovaný, uspěchaný až neuvěřitelný.

07.12.2023 3 z 5