prestiggio prestiggio komentáře u knih

Vynález krídiel Vynález krídiel Sue Monk Kidd

Mohlo to byť dobré. Ale mňa to tak strašne nebavilo! Ledva som to za mesiac precitala.

06.02.2024 2 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Úžasná kniha. Myslím že od tohoto spisovateľa som inú knihu ako úžasnú asi ani necitala.

28.12.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Radšej počúvam knihu ako hudbu. Napr. aj pri behani. Našťastie v tomto pochmúrnom jesennom počasí sú všetci zalezení doma. Celú dobu som sa bud usmievala, alebo nahlas smiala. Zbožňujem túto sériu.

19.11.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Ľudská povaha sa rokmk vôbec nemení. Ako boli ľudia hlúpi a chamtiví kedysi, tak sú aj teraz.

19.11.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak to bola jazda. Prečítané za jeden den. Nedalo sa odložiť.

27.09.2023 5 z 5

Matky Matky Brit Bennett

O čom to vlastne malo byt? Asi som to nepochopila. Mala som pocit ze čítam telenovelu. Natočené by to malo minimálne 800 časti. Prečítané za dva dni iba preto ze som čítala v podstate iba priamu reč aby som to mala rýchlo za sebou.

02.08.2023 2 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Ako tak čítam komentáre, všetci boli nadšení. Ja som knihu ale ledva dočítala. Mám silné podozrenie ze za to môže slovenský preklad. Neviem to presne popísať, ale moje pocity boli že som sa nevedela vzit do scény, neverila som postavám to co robia alebo hovoria. Takže samotnú podstatu knihy, dva smutne príbehy, som absolútne nevnímala a koniec som len prebehla aby som vedela ako to skončí.

29.07.2023 2 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Zo začiatku som sa nevedela zacitat, potom nešlo odložit

12.07.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Občas boli zaujímavé časti ale inak ma to nebavilo.
Prečítané iba kvôli vyzve. Inak by som určite neprečítala.

26.05.2023 3 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Knihu som zrejme kúpila v nejakom smiešnom výpredaji za smiešne peniaze. Ale ak by som mohla dám knihe desať hviezdiciek.
To bol tak krásny príbeh. Povedala by som, ze takto opísať vzťah matky a syna môže iba žena. Ale bolo moje prekvapenie ze autorom je muz.
Príbeh má hĺbku a to sa mi veľmi páčilo. Do příběhu som sa úplne vzila, já som vo veku mamy, a mam syna vo veku Luisa. V knihe som si našla veľa zaujímavých myšlienok pre život.

04.04.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Myslím ze King nebude patriť k mojim obľúbeným spisovatelom. Nehovorím, že je zlý ale mne styl písania nesedí. Často som pri čítaní mala dojem ze som sa v texte stratila.

04.03.2023 3 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Hodnotenie dávam asi týždeň po prečítaní a stále si pamätám pocity ktoré som mala z knihy. Po dlhej dobe opäť jedna skvelá kniha a skvelý príbeh. Pocit umocnil asi aj fakt ze si pamatam keď sa havária stala a hovorili o tom v TV a druha vec, boli vojenské sprievody. Otec bol vojak z povolania tak sme na takéto lampionove sprievody chodili tiež. Možno bola vtedy ťažká doba , ale ja som bola dieťa a vtedy sa mi to páčilo.

22.02.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

(SPOILER) Čítanie tejto knihy mi nevadilo. Ale naozaj neviem ako ju ohodnotiť. Pre mňa bol text napisany dobre. Ale ten nápad... WTF?! Podľa mňa už len to ze to niekoho vôbec napadlo o niečom svedčí.
Ale to je asi v ľuďoch, ak vám povedia ze môžete tak to robíte. Silno mi to pripomínalo knihy z obdobia druhej svetovej vojny. Ľudia robili ľuďom zle iba preto ze mohli.
Aj keď zaujímalo by ma ako prebiehal ten proces zmeny klasického mäsa za špeciálne. To sa jedného dňa ráno zobudili? Alebo ako vyberali kto to bude?
No a ten koniec. Verila som ze hlavný hrdina bude mať vôľu niečo zmeniť.

03.01.2023

Kořist Kořist Darcy Coates

ÚŽASNÉ! Aj keď na začiatku pozvoľný rozbeh, ale potom to nebralo grády. V niektorých miestach som čítala s otvorenými ústami. Doslova! Čítanie som si užívala.

31.12.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Nádherná, smutno-krásná kniha. Niektoré veci mozno nedávají zmysel, ale nie je kniha miestom fantázie?
Mne sa to veľmi páčilo. A tým ako sa príbehy postupne prepajali, mi to výrazně připomínalo Babička pozdravuje a omlouvá sa.

30.12.2022 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Od Kinga som už precitala asi 2 knihy. Tie sa mi páčili. Tuto hodnotím slabšie. Vadili mi vsuvky (vysluchy , clanky z novín...) Nemohla som sa sústrediť na líniu pribehu

20.12.2022 3 z 5

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Dávno som sa pri knihe toľko nenasmiala, a zároveň neplakala. Určite odporúčam.
Jedna z top kníh slovenskej tvorby.
Dufam.ze aj ostatné od autorky sú také dobré.

17.12.2022 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Naozaj som tomu chcela dať šancu... V prvej tretine odkladám. Je to pre mňa nestravitelne

12.11.2022 1 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Príbeh písaný v náznakoch, plný metafor. Miestami skvelé myšlienky, ale ak čakáte prekvapivý zvrat nič sa nekoná.

01.11.2022 3 z 5

Utajená Utajená Lucia Sasková

Milujem autorkine príbehy z psychiatrie a nehovorím ze by toto bola zlá kniha, ale asi som nebola cieľová skupina. Vadilo mi časté opakovanie slov "okej" a "bejby". Určité casti deja som preskakovala a správanie postáv ma niekedy rozculovalo.

30.10.2022 3 z 5