Predator666 Predator666 komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

Velmi povedená jízda. Tak trochu jsem myslel, že pan spisovatel utlumil svou vášeň v sexu a akci, ale toto postapo likviduje všechny mýty. Pan Kotleta je zpět a pěkně to rozjel. Sám jsem zvědav na další díly.

20.08.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další, téměř povedená detektivka s hlavním hrdinou, kterého možná ani nikdo nechce kopírovat. Není jednoduché být úspěšný vyšetřovatel a alkoholik v jednom. Příběh je lehce složitý s trochou rasizmu, ale jinak napínavý a s velmi zajímavou pointou.

31.07.2019 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Jednoduše podaný příběh o ztrátě zaměstnání a důsledky, které z toho vyplynou. Jen mistr KIng z toho dokáže udělat thriller, který vás vtáhne do děje a na konci příběhu si připadáte jako srovnaný se zemí. Jednoduché, přímočaré a hodně věrohodné. Mě se to líbilo, i když to má své mouchy.

09.07.2019 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Bizardní námět. Jenže to by nebyl King, aby z obyčejného pochodu neudělal něco neobyčejného. Jsem rád, že jsem tento příběh četl a jsem rád i za knihu, ke které jsem se vlastně dostal úplně náhodou.

25.05.2019 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tak tady mě to moc nešlo. Začátek je celkem nuda, a i když se to pak rozjede, už mi to moc nešlo. Harry si má opět své zvyky, děj se tak nějak opakuje a splívá s předešlými knihamy. Dám si tak trochu oddych od dalšího příběhu a vrhám se zatím jiným směrem.

04.05.2019 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Jo, tohle bych potřeboval já, zhubnout. Tak dvacet kilo dolů a stop. Ale v tomto příběhu se to nezastaví. Je to napínavé a místy i smutné. Jedna neuvážená věc, která nese následky. Hlavního hrdiny mi zpočátku ani líto nebylo, ale jak šel čas začal jsem ho litovat a pevně jsem věřil, že kletba bude zažehnána. Ale ono to není tak jednoduché, je to Kingovka a tak může čtenář očekávat cokoliv. Příběh si nese i svá moudra a tak jej mohu vřele doporučit všem.

31.03.2019 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Je to chytře napsané, obsahuje i pár zajímavých point. Rychle se to čte. Ale obávám se, že za několik dní zapomenu, co se v knize vůbec dělo. Jako detektivka je to však propracované, tajemné, napínavé - prostě dobré.

18.02.2019 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Je zvláštní, jaký je rozdíl mezi mistrem Kingem a pseu Bachmanem. King jako by se stával úplně jiným člověkem. Možná to ani neví, ale Bachman píše bez zbytečných vysvětlovacích pasáží, vše rychle odsýpá a nikde se nezdržuje. Proto je také knihy v sérii Richard Bachman maximálně dvouset stránkové a rychle se čtou. Blaze není jiná. Jednoduchý děj, jednoduchá zápletka a možná trochu čekaný konec. Jak už jsem tady někde v komentářích četl, je zde už Bachman skoro pohlcen Kingem. Dávám sice jen čtyři hvězdy, ale knihu vřele doporučuji.

04.11.2018 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Perfektní zakončení dlouhé ságy. Uvítal jsem i, že byla v knize přiložena a přeložena báseň, která byla inspirací pro vznik všech knih. Pan King dokázal spojit snad všechny možné odnože od sci-fi přes detektivku až po horor a vše spojil v jedinečný příběh.
Budiž vaše dny dlouhé, mistře.
Ka-tet.

14.10.2018 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Docela jsem byl překvapen chudostí příběhu. Celkem nudné pasáže a nevírazná slova, která, snad ani nevyšla z mozku mistra Kinga. Mám pocit, že tohle by klidně napsal i jeho syn. Moc mě to nevzalo, moc si toho už ani nepamatuji, Ka-tet si to zřejmě nepřeje. Knihu však vkládám do doporučených, protože jako celek do příběhu rozhodně patří.

08.09.2018 3 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Tak tohle byla pravděpodobně nejlepší jízda v sérii. Opět jsem se dostal do dětských let westernového rauše. Tleskám, mistr King dokáže na cestě paprsku sesbírat malé kousíčky a vytvořit z nich obrovský příběh.

14.08.2018 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Tak jsem byl spíše zklamán, než nadšen. Taková útlá knížečka od mistra vás přece nemůže ukojit. Ale jo, není to špatné, ale je to spíš takové komorní cestování zpět. Jako součást Temné věže je to pšak povinné čtení.

08.07.2018 3 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Tak Pustiny se velmi povedly. Hodně temné drama. Jedna z mála knih, která by si zasloužila víc než pět hvězd.

23.12.2017 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Příběh se začíná formovat. Roland už na to není sám,. Temná věž se chvěje v základech, ale zdaleka není nic rozhodnuto. Sice se to plazí jako želva, ale nové poznatky a nové osoby přinesou do příběhu další oživení - nebo smrt? Ka-tet se zceluje, ale stačí jeden krok vedle a vše by se mohlo zhroutit. Neomezený čas, možná rozhřešení a nová přátelství. Mistr King opět boduje.

27.11.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Zpočátku jsem měl trochu strach. Pan King se tak nějak lehce oddělil od svého klasického žánru a já se bál. Bál jsem se, abych nad tím nezanevřel oči a aby mě to vůbec bavilo. Ale opak je pravdou. Směsice snad všech žánrů a tak mistrně spojených, že jsem mnohdy nepoznal přechod na příklad z westernového odpoledne do nočního sci-fi hororu. V kvalitě knihy mě i přesvědčil velmi nekvalitní film, který byl tento rok v kinech. Vůbec jsem si nepředstavoval Pistolníka Rolanda jako negra a co jsem slyšel od těch, kteří jsou v knižní sérii již dál, je prý ve čtvrté knize Roland podobou spojován se samotným spisovatelem Stephenem Kingem. Jen Hullibrci z filmového průmyslu museli využít tak zvané Černé normy aby náhodou běloši nepřevažovali ve filmových hlavních rolích. Tak že tohle je knižní paráda a já se s radostí a očekáváním vrhám na druhou knihu.

14.11.2017 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

King aka Bachman opět nezklamal(i). Jejich dvojromán je prostě paráda. Dokonce jsem si sehnal i filmové zpracování Beznaděj , které natočil Mick Garris. Je to však trochu horší než kniha. Prostě mi tam to "rutrutrutrutrut" chybělo.........

30.10.2017 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Vůbec jsem netušil, že existuje ještě jeden, přidružený příběh. Beznaděj vypadá obsahově velmi beznadějně a je to smutné a beznadějné čtení. Přesně tak jsem si vždy představoval Kingovo temné beznadějné myšlení.

30.09.2017 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Má v tom prsty mistr King a to je jen dobře. Zjistil jsem, že u druhého dílu už King není a tak se toho bojím.
Je to zajímavý námět, krásně kreslený příběh a vše je to perfektně sladěné. Líbilo a to moc, ale opravdu jen díky Kingovo přispění.

07.07.2017 5 z 5

Sobí bobky Sobí bobky Lars Simon

Do třetice všeho dobrého. Je to opět velmi brutus, ne. Ale je tu pár maličkostí,. které jsou lehce přehnané a možná tak trochu kazí příběh jako celek. Jenže se to dobře četlo, člověk se zasmál a něco se i ponaučil.

06.06.2017 4 z 5

Kajmaní lejno Kajmaní lejno Lars Simon

Opět mega brutus, ne. Co mě nejvíc dostalo (smíchem pod stůl), je ten telefon v kadibudce - já brečl.
Je to možná trochu lepší než první příběh, ale jiné prostředí, jiná situace, prostě klasa, ne.

17.05.2017 5 z 5